Ligové týmy MS

   
 aktuality Tým X Tým W Tým Q Ženy
fotky soupiska soupiska soupiska soupiska
 rozhovory tabulka tabulka tabulka tabulka
okruh ČASQ utkání utkání utkání utkání
   

Níže naleznete aktuální informace o týmech a hráčích, kteří hájí naše klubové barvy - modrou, bílou a oranžovou.


Sobotní liga ČASQ - telegraficky (14. 2. 2015)
- našim týmům se o sobotním ligovém kole dařilo! Ženy zvítězily 3:0, 3:0, 2:1, muži z týmu Q zvítězili 4:0, 4:0, muži W zvítězili 4:0, 3:1 a muži X hráli 3:1, 1:3. Držíme palce na neděli!

Ligové týmy míří do třetího hracího víkendu (13. 2. 2015) - o víkendu 14. a 15. února proběhnou další ligová kola. V sobotu se v Modrém světě představí tým Q a v neděli tým W. Přijďte je povzbudit! Rozpis utkání všech našich týmů najdete v jejich podsekcích "utkání".

Zdeněk Suchan byl dvakrát na stupních vítězů turnaje ČASQ kat. D (24. 1. 2015) - nedávno k nám dorazila příjemná zpráva, že Zdeněk Suchan, který nastupuje v našem týmu W, se v listopadu a v prosinci minulého roku úspěšně účastnil mistrovských turnajů ČASQ kategorie D v Praze. V listopadu skončil na třetím místě, turnaj vyhrál hráč partnerského klubu Squash Stará Praha Matěj Polák. A v prosinci se Zdeněk probojoval už do finále, kam se opět dostal Matěj Polák. Zdeněk na Matěje bohužel nestačil, třeba příště. Dvojnásobné stupně vítězů jsou pěkným výsledkem.

Dva ligové týmy MS vedou po půlce sezony svou tabulku (20. 1. 2015) - v prosinci proběhla další ligová kola, jejichž výsledky najdete v podsekcích "utkání" jednotlivých týmů a po kterých s potěšením hledíme na tabulky soutěží. Naše děvčata vládnou své skupině 1. ligy žen s náskokem šesti bodů, muži v týmu W mají ve své skupině 3. ligy dokonce desetibodový náskok. Muži ve 2. lize, tým X, jsou sice nyní na sestupové páté příčce, ale jediný bod je dělí od druhého místa. Tým Q drží ve 3. lize medailové umístění. Všechny týmy čekají ještě napínavé bitvy. Ty zásadní můžou přijít již v dalších kolech o víkendu 14. a 15. února. Týmy W a Q se představí také na domácích kurtech v Modrém světě.

Terka Elznicová vyhrála turnaj hráček do 23 let (20. 1. 2015) - v neděli 21. prosince nastoupila Terka Elznicová do turnaje hráček do 23 let, který se konal v rámci mistrovského turnaje juniorů v Praze. V prvním utkání podala očekávaný výkon, kterým porazila Denisu Linhartovou mladší 3:0. V následujícím utkání se pak utkala s Patricií Panáčkovou. Děvčata odehrála výborné utkání, plné odhodlání, dynamiky a přesných úderů, ale i drobných střeleckých úletů a chyb. Napínavý zápas vyvrcholil v koncovce pátého gemu, kterou těsně získala Patricie. Ve finále všeho se ale přes prohru mohla těšit Terka Elznicová z prvního místa v turnaji, a to díky výsledku dalšího utkání mezi Patricií a Denisou, které Denisa překvapivě vyhrála 3:1 . Terčino Vítězství sice nemá tak sladkou chuť, jako kdyby Patricii porazila, ale turnaj celkově odehrála lépe a tak se pohár za první místo počítá!

Tradiční trojice na turnajích ČASQ nejvyšší kategorie (17. 12. 2014) - v sobotu 6. prosince se v Praze konaly mistrovské turnaje ČASQ mužů a žen nejvyšší kategorie, kterých se dle zaběhnutých podzimních kolejí zúčastnili Petr Steiner, Jana Sigačevová a Terka Elznicová. Jana s Terkou potvrdily své shodné nasazení v turnaji 9/16, když obě vyhrály druhé kolo. Jana porazila Evu Gallatovou 3:0 a Terka stejným výsledkem Petru Oličovou. Po prohraných utkáních ve třetím kole se naše děvčata potkala v dohrávkách. Po vzájemném střetnutí byla šťastnější Jana, která nakonec obsadila výborné 10. místo! Terka skončila na moc pěkné 14. pozici. Petr narazil v prvním kole na Jakuba Vavříka, kterého se mu podařilo přehrát 3:0 a vydal se vstříc do druhého kola Janu Koukalovi, se kterým chtěl sehrát co nejvíc povedených výměn. Nakonec tam i nějaké byly a po prohře 6/11, 6/11 a 4/11 zamířil do dohrávek. V nich Petr porazil Karla Kudláčka 3:1 a také Marka Hlaváče po boji 3:2. I následující utkání měl Petr dobře rozehrané, vedl nad Markem Lapáčkem 2:0 a dost se mu dařily útočné míče. V závěru druhé sady však přišlo špatné došlápnutí a oslabený tlak Marek trpělivě využil k obratu na 3:2. Petr nakonec obsadil dobré 19. místo.

 Vráťa Morkus skončil čtrnáctý na mužském céčku (17. 12. 2014) - v sobotu 6. prosince se v Praze konal mistrovský turnaj mužů ČASQ kategorie C. Docela se na něm dařilo Vráťovi Morkusovi, toho času na hostování v partnerském klubu Squash Stará Praha. Vráťa porazil v prvním kole Adama Marincika 3:1 a ve druhém kole, stejným poměrem gemů, i nasazeného Radka Ungra. Vráťovu cestu do čtvrtfinále bohužel zarazil Petr Podaný po napínavé bitvě 2:3. Vráťa nakonec obsadil 14. pozici. Turnaje se zúčastnil také Zdeněk Suchan, který v prvním kole nepřešel přes Martina Paroulka a po výhře nad Jiřím Vágnerem 3:0 a porážce od Tomáše Holuba 1:3 z turnaje odstoupil a skončil na 40. místě.

Jakub Zahradník hrál na béčku ČASQ s vyrovnanou bilancí (17. 12. 2014) - v sobotu 29. listopadu se v Praze uskutečnil mistrovský turnaj mužů ČASQ kategorie B. Náš klub na něm reprezentoval jen Jakub Zahradník, který měl v prvním kole mimořádně těžký los - kapitána několikanásobného mistra ČR družstev Jaroslava Čecha, kterému podlehl 0:3. V dohrávkách Jakub nejdříve prohrál 1:3 s Martinem Oličem a pak zvítězil nad Romanem Prossem a Štěpánem Holubem shodně 3:0. Po porážce 0:3 od Petra Volného pak zvítězil nad Janem Hlavičkou 3:0, srovnal svou turnajovou bilanci vyhraných a prohraných zápasů a obsadil 51. místo.

Terka Elznicová hrála výborně na ženském áčku (30. 11. 2014) - v sobotu 15. listopadu se v Praze uskutečnil mistrovský turnaj žen kategorie A. Turnaje se zúčastnily také naše dvě nejlepší hráčky - Jana Sigačevová a Terka Elznicová. Obě byly v turnaji nasazené 5/8, obě měly do prvního kola jeden z nejtěžších možných losů, obě mohly své první zápasy vyhrát. Jana nastoupila proti Anetě Kumstové. V prvním gemu hráčky získávaly body veskrze pravidelně.  V koncovce už to vypadalo, že Jana získá důležitý první gem, ale nakonec odcházela na pauzu za stavu 0:1 (10/12). Další gemy poskytovaly obdobný obraz, výměny byly vyrovnané, Jana bodovala hlavně přesnými dropy a volej-dropy hranými po předchozích hlubokých míčích. Aneta kontrovala vyšší fyzickou zdatností a silovou hrou, kterou získala další gemy 11/8 a 11/7. Jana nakonec skončila na 22. místě po výhře nad Lenkou Füzy 11/7, 11/1, 11/5 a velmi těsné porážce od Nikoly Polanské 12/10, 5/11, 6/11, 11/8, 8/11. Terka Elznicová hrála v prvním kole s Kristýnou Fialovou. Dobře se srovnala s tím, že dorazila na turnaj s hodinovým zpožděním, těsně před začátkem zápasu. Ale o něco méně se srovnala s možností, že by mohla soupeřku porazit. Zároveň měla smůlu v mnoha pozicích, které si výborně připravila a trefila lištu tinu. Otázkou je, zda v těchto pozicích bylo nutné hrát na tak vysoké riziko. Na druhé straně, na vyšší herní úrovni je potřeba takové údery hrát, jen s vyšší úspěšností,  která se bude jistě zvyšovat s vyšším počtem podobných zápasů. Terka nakonec prohrála 1:3. Chuť si však spravila ve všech následujících zápasech, ve kterých hrála výborně, nepoznala porážku a skončila na 17. místě. Postupně přehrála Terezu Krausovou 11/1, 11/3, 11/8, Petru Václavkovou 11/5, 15/13, 6/11, 5/11, 11/8 a Nikolu Polanskou 6/11, 11/9, 9/11, 13/11, 12/10. Děkujeme Terce a Janě za výborný přístup a skvělou reprezentaci klubu!

Zdeněk Suchan na dalším céčku (30. 11. 2014) - v sobotu 15. listopadu uspořádala společnými silami squashcentra v Sadské a Poděbradech mužský turnaj ČASQ kategorie C. Modrý svět na něm reprezentoval Zdeněk Suchan, který po říjnové první zkušenosti vyrazil na další turnaj. V prvním kole nastoupil v Poděbradech proti domácímu hráči jménem Ayham Ghanem, kterého dokázal porazit 3:2. V následujícím kole pak podlehl Filipovi Kočárkovi. Zdeněk se poté musel odebrat na kurty do Sadské, kde na něj čekal Ondřej Jánský, hráč, se kterým svádí již téměř rok zajímavé bitvy Honza Šlehofer. Zdeněk na něj ten den recept nenašel, stejně jako na další soupeře a skončil na 31. místě.

Honza Bílý startoval na mužském béčku (30. 11. 2014) - v sobotu 1. listopadu se v Pardubicích konal mistrovský turnaj mužů ČASQ kategorie B, kterého se zúčastnil také modrosvěťák Honza Bílý. V prvním kole odehrál zajímavou bitvu na pět gemů s Matějem Polákem, kterou dotáhl do vítězného konce. Ve druhém kole čekal Honzu první nasazený hráč turnaje Lukáš Levinský, se kterým prohrál 0:3. Po dalších dvou porážkách v dohrávkách Honza z nepříliš vydařeného turnaje odstoupil a skončil na 32. příčce. Blahopřejeme k pěknému výsledku s Matějem Polákem a přejeme více štěstí na příští štaci.

Jana, Terka a Petr na áčkách ČASQ (24. 11. 2014) - v sobotu 25. října se konaly mistrovské turnaje ČASQ kategorie A - ženy hrály v Praze, muži v Hradci Králové. Mezi ženami nastoupily dvě naše hráčky - Jana Sigačevová a Terka Elznicová. Jana skončila na velmi pěkném 11. místě, když během turnaje porazila Karolínu Füzy,  Renatu Svobodovou a Irenu Nagyovou a prohrála shodně 2:3 na gemy s Marikou Doubravovou a Denisou Peleškovou. Terka měla obtížný, ale hratelný los prvního kola, ve kterém nastoupila proti Denise Linhartové starší. Přílišný respekt bohužel znamenal prohru 0:3, ale věříme, že Terka už bezdůvodný strach ze soupeřky shodila a při další příležitosti půjde nebojácně do každé výměny. Terka nakonec obsadila 21. pozici, když v dohrávkách porazila Katku Muchovou a Elišku Huráňovou shodně 3:0, Renatu Nejtkovou 3:1 a prohrála s Dominikou Kejíkovou 0:3. Nejméně se v sobotu dařilo Petrovi, který hrál na turnaji věnovaném památce Janě Kosinkové - výrazné osobnosti nejen squashového dění v Čechách, jejíž pozitivní přístup a nasazení bychom měli vzpomínat a brát si za příklad. Petr odehrál v pěti utkáních celkem 22 gemů, tedy z 25 možných, ale jen jediný zápas dovedl do vítězného konce. Budeme-li se dívat pozitivně, Petr hrál dobře do zadní části kurtu a nevypustil jedinou výměnu, naopak v koncovkách vyrovnaných zápasů ze sebe vždy vyždímal, co se dalo. Ale méně přesné a hlavně pomaleji hrané údery v útočných pozicích v přední části dvorce znamenaly nízké procento využití vypracovaných příležitostí a tedy nedostatečný přísun bodů a konečnou 31. příčku. Takže příště to může být jen lepší  - držíme palce.

Zdeněk Suchan hrál na mužském céčku ČASQ v Mostě (24. 11. 2014) - premiéru na oficiálním turnaji ČASQ si odbyl Zdeněk Suchan, když se jako jediný zástupce našeho klubu zúčastnil 25. října turnaje mužů kategorie C v Mostě. Zdeněk porazil v prvním kole Zdeňka Bartáka 3:1. Ve druhém kole narazil na třetího nasazeného Tomáše Fecáka, kterému podlehl 1:3. V dohrávkách odehrál napínavé utkání s Janem Hlavičkou, kterého přehrál 11/8, 11/7, 10/12 a 12/10. Také další zápas byl velmi vyrovnaný. Po gemech 13/11, 5/11, 20/18 a 7/11 nastupoval Zdeněk proti Tomáši Pluhařovi do rozhodující  páté sady, ze které bohužel odešel poražen. Po výsledku dalšího utkání s Romanem  Filipem 11/7, 12/10, 4/11, 9/11 a 10/12 obsadil Zdeněk konečnou 20. pozici. Blahopřejeme k dobrým výkonům na prvním  turnaji a přejeme hodně štěstí do turnajů dalších!

VIDEO: Ramy Ashour mistrem světa 2014 (22. 11. 2014) - úžasný sestřih neskutečného finálového utkání o letošního mistra světa musíte vidět! Najdete ho, spolu s česky psaným reportem, na www.squashPage.net

Petr Steiner šestý na mužském béčku ČASQ (22. 11. 2014) - v sobotu 11. října se v Praze konal turnaj mužů ČASQ kategorie B. Zúčastnili se ho dva naši hráči - Jakub Zahradník a Petr Steiner, nasazený jako 9/16. Jakub neměl příliš přívětivý los - v prvním kole narazil na Martina Vostatka, na kterého bohužel nestačil. V dvaapadesátičlenném startovním poli nakonec skončil na 43. místě, když si připsal výhry nad Chrisem Owenem a Martinem Němcem. Nasazený Petr měl první kolo volné a ve druhém kole ho čekal pikantní souboj s Filipem Kočárkem, kterému byl po čtyři roky osobním trenérem. Filip ukazoval od začátku utkání velké odhodlání a po prvním gemu se ujal vedení. Ale Petr se začal více tlačit na téčko, s přibývajícím počtem volejů stupňoval poziční i psychický tlak a otočil na 3:1. V dalším utkání čekal Michal Bodiš, na kterého se Petr vůbec netěšil - tušil v kostech těžký zápas. Petr se snažil od začátku hrát aktivně, někdy soupeře donutil k chybě, někdy mu pomohl soupeř chybou v útočné pozici. A když se hráči přetahovali a šlo do tuhého, podpořili Petra hlasitým povzbuzováním Jakub Z., Miloš L. a Terka E. Když se tohle sečetlo, byla z toho výhra 3:1 a postup do čtvrtfinále. V něm Petr nepodal dobrý výkon, snažil se zbytečně moc tvořit hru směrem dopředu, čehož Pavel Jakubů využíval k útočení. Nic na tom nezměnila ani závěrečná snaha za stavu 1:2 a 6/10, kdy Petr zjednodušil hru na maximální možnou úroveň, vlastně hrál jen lajny dozadu. Za stavu 9/10, když už to vypadalo na obrat, měl Petr nalito v pravém předním rohu, nápřahem poslal soupeře na opačnou stranu, ale jeho vítězný úder lízl tin a prohrál. Po dohrávkách skončil na slušném 6. místě.

Vráťa Morkus skončil šestý na mužském céčku ČASQ (22. 11. 2014) - krásného umístění dosáhl na turnaji mužů ČASQ kategorie C, konaném v Praze v sobotu 13. září, dlouholetý kapitán našich ligových týmů, toho času na hostování v partnerském klubu Squash Stará Praha, Vráťa Morkus. V prvním kole přehrál Evu Vedralovou 3:1, ve druhém kole mu skrečoval čtvrtý nasazený Zdeněk Jícha a ve třetím kole přehrál Stanislava Popelku 3:0. Ve čtvrtfinále pak nestačil na pozdějšího finalistu Luboše Waltra a po dohrávkách obsadil v osmatřicetičlenném startovním poli konečné 6. místo. Blahopřejeme!

Holky válí! Žebříčky ČASQ k 1. listopadu (13. 11. 2014) - na aktuálních žebříčcích ČASQ najdeme mnoho hráčů klubu Squash Modrý svět. Největší radost nám dělá pohled na ženský žebříček, jehož první desítku uzavírá Jana Sigačevová, která předvádí nejlepší squash své kariéry nejen v našem ženském ligovém týmu. Za dobré výkony je nyní na českém žebříčku nejvýše, co kdy byla. A na výborném dvanáctém místě listopadového ženského žebříčku je Terka Elznicová, odchovankyně Juniorské školy squashe a také opora našeho ligového týmu. Budeme s nadšením sledovat, kam až to dvacetiletá Terka ve squashi dotáhne. Umístění všech našich hráčů na aktuálních žebříčcích dospělých najdete v podsekci "okruh ČASQ."

Tým W po prvním ligovém víkendu první (5. 11. 2014) - jak jsme již informovali níže v aktualitě ze dne 23. října, týmu W se vydařil vstup do sezony. Vyhrál všechna čtyři utkání s bilancí třinácti vítězných zápasů a tří porážek. Tým se opět mohl spolehnout na výborného Tomáše Pištěka, jenž slavil vítězství ve všech čtyřech utkáních, a netradičně i na Tomáše Engela, který také vyhrál čtyři zápasy. Tomáš se navrátil k ligovým zápasům po více než roce a návrat to byl parádní. Dvě výhry přidali ještě Pavel Vohánka a Miloš Liška. Za Modrý svět nastoupil poprvé v ligové soutěži Zdeněk Suchan, který o prvním víkendu sklepával nervozitu, navíc neměl snadné soupeře. Věříme, že v prosincovém kole se dočká první výhry. Kompletní výsledky odehraných utkání najdete v podsekci "Tým W - utkání" a tabulku, kterou náš tým vede, v podsekci "Tým W - tabulka".

Ženský tým vkročil do ligy rázným krokem (23. 10. 2014) - současná klubová chlouba a perspektiva - tým složený z jádra Juniorské školy squashe odehrál v první lize žen první ligové zápasy sezony o uplynulém víkendu stejně  jako muži (reportáž níže). Ze čtyř utkání si připsal čtyři výhry. Tým táhly svými výkony zejména jednička Terka Elznicová a posila Jana Sigačevová. Ačkoliv v utkání nastupují pouze tři hráčky, tým absolvoval všechny zápasy v plném složení sedmi hráček. Čtyři samozřejmě nehrály, ale tělem mohutně povzbuzovaly za kurtem, duší byly na kurtu a tak vytvořily úžasnou atmosféru. Při pohledu na většinu výsledků (podsekce "Ženy - utkání") se zdá, že holky skoro neměly konkurenci, ale zdání klame. Zejména za týmy Otec a Dubeč hrají zkušené hráčky a to, že je holky porazily, je výborný úspěch, za který jim v tabulce patří průběžné první místo.

Mužské ligové týmy zahájily sezonu o uplynulém víkendu úspěšně (23. 10. 2014) - do sezony nastoupila v mužské lize tři družstva. Zcela nový tým Q (na fotce), vedený aktivním kapitánem Filipem Čálkem, držený zkušenými hráči Honzou Šlehoferem a Kubou Zahradníkem a doplněný dobrými výkony od nováčků Filipa Matase a Denise Žáčka, začal bez bázně a hany a o prvním hracím víkendu dosáhl dvou vítězství a dvakrát prohrál, přičemž při jedné z porážek nebyl tým naopak daleko od vítězství. Kompletní výsledky týmu Q najdete v podsekci "Tým Q - utkání", tabulku po prvním víkendu "Tým Q - tabulka". Ve třetí lize nastoupil také tým W, jehož kompletní výsledky zatím nejsou k dispozici a tak ještě čekáme. Nicméně podle předběžných odhadů se zdá, že skvostně odehraný víkend se čtyřmi výhrami a žádnou  porážkou bude znamenat průběžné první místo. O tom, jak vše nakonec bude, budeme informovat později. Do druhé sezony ve druhé lize nastoupil tým X. Zkušený kapitán Honza Bílý musel řešit nemalou absenci svých hráčů, ale čtveřice Honza, Petr Valášek, Michal Šyc a novic Tomáš Broulík, která nakonec odehrála celý víkend, si vedla dobře a dočkali jsme se lepších výsledků, než jsme sledovali v minulé sezoně. Průběžná tabulka ukazuje, že boje ve skupině budou líté, všechny týmy mají bodově blízko k postupovým i sestupovým  příčkám. Kompletní výsledky týmu X najdete v příslušné podsekci.

Rozpis zápasů na celou sezonu (23. 9. 2014) - Česká asociace squashe nelenila a měsíc před startem ligových soutěží týmů a měsíc po uzavření soupisek zveřejnila nový systém soutěží. Však my se přizpůsobíme. Muži budou zcela nově hrát v šestičlenných skupinách. Ve druhé lize, kterou hraje tým X, postupuje na konci sezony první tým do první ligy a poslední dva týmy sestupují do třetí ligy. Ve třetí lize, kterou hrají týmy W a Q, postupují první týmy přímo do druhé ligy a druhé týmy do baráže, které se účastní devět družstev, z nichž tři postoupí také do druhé ligy. Ženy hrají pětičlennou skupinu první ligy, ze které postupuje první tým do baráže o extraligu. Podrobný rozpis utkání najdete v podsekci "utkání" každého z našich týmů.

Zveřejněna termínová listina ČASQ (3. 9. 2014) - v podsekcích jednotlivých týmů najdete termíny, ve kterých v této sezoně nastoupí k ligovým utkáním. Na rozlosování ještě čekáme. Kromě termínů ligových zápasů zveřejnila Česká asociace squashe také termíny a místa národních turnajů. Více najdete v podsekci "okruh ČASQ".

Do sezony 2014/2015 se čtyřmi týmy (2. 8. 2014) - v září začíná nová squashová sezona, do patnáctého srpna se nahlašují soupisky ligových týmů. Squash Modrý svět budou reprezentovat v národních soutěžích družstev poprvé čtyři týmy. Nejvyšší cíle si klade tým žen v první lize, který chce soutěž ovládnout a postoupit do baráže o extraligu. Natěšeným hráčkám by k dosažení cíle měly pomoct zkušenosti nabyté v minulé sezoně a také příchod nových hráček Jany Sigačevové a Terky Šlehoferové. Jana, která je v týmu na hostování z partnerského oddílu Squash Stará Praha, by měla vést tým na pozici jedna, třináctiletá Terka bude spoluhráčkám krýt záda. Tým X ve druhé lize mužů chce vyhrávat co nejvíce utkání a odpustit si nervy ze sestupu, který v minulé sezoně odvrátil na poslední chvíli. Tým bude spoléhat zejména na kapitána Honzu Bílého, Petra Ščučinského a Petra Valáška. Další důležité body můžou přidávat Michal Šyc, Petr Kazda a nová tvář týmu Tomáš Broulík. Cenné body naopak nepřinesou Vráťa Morkus, který bude působit na hostování ve Staré Praze, a Jirka Krýsl, který přesunuje většinu svých squashových aktivit blíže k výkonu zaměstnání, tedy dále od Modrého světa. Tým W se pokusí ještě zlepšit sportovní výkony z loňské sezony a minimálně obhájit postavení na stupních vítězů ve třetí lize. Kromě stálých členů k tomu může pomoct také nový hráč Zdeněk Suchan, naopak neustále se zlepšující junior Honza Šlehofer bude vítězství skládat na jinou hromádku a to spoluhráčům ve zcela novém týmu Q. Zde by se mohl stát důležitým pilířem sestavy spolu s Kubou Zahradníkem, který minulý rok strávil na hostování ve Staré Praze, kde se podílel na postupu do druhé ligy. Nový třetiligový tým budou dále tvořit nováčci v oficiálních soutěžích - kapitán Filip Čálek, Filip Matas a spoluhráč Honzy Šlehofera z Juniorské školy squashe, patnáctiletý Denis Žáček. Přejeme všem našim hráčům hodně štěstí, co nejvíce potěšení ze hry a příjemné zážitky!

Uznávaný český trenér Jan Roll pro Pražský deník (2. 8. 2014) - Jana Rolla zná i mnoho hráčů v Modrém světě, kde vedl několik squashových soustředění a zřejmě se zapojí i do rozbíhajícího se projektu Squashová akademie Letňany. Kamarád, spoluhráč a bývalý trenér trenérů našeho klubu Petra Steinera a Jany Sigačevové poskytl vydařený rozhovor periodiku Pražský deník. Odkaz na rozhovor, který s Honzou pořídila vedoucí redakce portálu squashPage.net a členka našeho ženského týmu Irena Vanišová, najdete na squashPage.net.

Pavel Vohánka na Mistrovství ČR čtyřher mixů (14. 7. 2014) - v sobotu 21. června 2014 se ve Frýdku - Místku uskutečnilo tradiční zakončení sezony České asociace squashe, při kterém se koná poslední domácí akce sezony - Mistrovství ČR čtyřher mužů, žen a mixů. Letos poprvé se této akce zúčastnili také zástupci našeho klubu. V kategorii mixů nastoupili Pavel Vohánka se svou dcerou a juniorkou Juniorské školy squashe Týnou Vohánkovou. Ve skupině C se utkali s velmi zkušenou dvojicí, kterou tvořili člen reprezentačního výběru ČR Daniel Mekbib a mnohonásobná mistryně ČR žen Jana Šmeralová. Pavel a Týna odevzdali na kurtu vše a s pozdějšími vítězi celého turnaje hráli 6/11, 4/11, 3/11. Ve druhém utkání hráli proti Janovi Rybovi a Patricií Panáčkové vyrovnaný první gem, který skončil 8/11. V dalších gemech se snažili neméně, ale na první sadu se jim navázat nepodařilo a zkušeným protihráčům podlehli 0:3. Ve druhé části turnaje odehráli Pavel s Týnou ještě dvě utkání ve skupině o sedmé až deváté místo, kde narazili na dvojice Dan Kolínský, Zuzana Krejčová a Dan Kantor, Denisa Tichá. S oběma dvojicemi měli dobrý vstup do utkání, když úvodní sadu prohráli těsně 9/11. V dalších gemech již přidali bodů méně a tak obsadili deváté místo, což je méně důležité, než zajímavé herní prožitky, sledování kvalitních squashových výměn a konfrontace s hráči současné i bývalé české squashové špičky.

Ligová sezona skončila - naše týmy spokojené (5. 6. 2014) - v květnu proběhla poslední kola ligové sezony 2013/2014, do které se zapojily tři naše týmy. V národní konkurenci si vedly nejlépe v historii klubu. Nejvíce vítězství nasbíral třetiligový tým mužů - Tým W, který byl letos složený z ostřílených klubových matadorů i úplných nováčků. Jejich souhra vedla ke skvělému druhému místu v celkové tabulce. Soupisku týmu, konečnou tabulku a všechna odehraná utkání Týmu W najdete v jeho podsekcích. Dobře skončila sezona i pro muže hrající druhou ligu - Tým X. Náš tým hrál druhou ligu poprvé a tak jsme rádi, že naši nejlepší hráči udrželi druholigovou příslušnost i pro následující sezonu, i když to bylo opravdu o vlásek. Celá skupina druhé ligy byla neuvěřitelně vyrovnaná - druhý a poslední tým tabulky dělí titěrných šest bodů! Soupisku týmu, konečnou tabulku a všechna odehraná utkání Týmu X najdete v jeho podsekcích. A nakonec se věnujme našim sympatickým mladým slečnám, které okusily ligovou atmosféru vůbec poprvé. Tým Žen skončil uprostřed tabulky první ligy, když podzim byl ve znamení rozkoukávání se a na jaře děvčata přetavila získané zkušenosti v pěkná vítězství. Soupisku týmu, konečnou tabulku a všechna odehraná utkání Týmu Žen najdete v jeho podsekcích. Děkujeme moc všem našim sedmnácti reprezentantům za výkony na národní ligové scéně a přejeme ještě více radosti a vítězství v následující sezoně!

Kapitán týmu X Honza Bílý hodnotí uplynulou sezonu (5. 6. 2014) - kapitán týmu X Honza Bílý, kterému děkujeme za veškeré nasazení a organizaci v jeho první sezoně v roli kapitána, uzavírá uplynulou sezonu v následujícím shrnutí: Ligová sezona skončila aneb jak jsme měli kliku, předposlední o skóre před Flošnou HK. Sezona je za námi a tak nastal pomalu čas na bilancování. Strahov byl z naší skupiny nejsilnější, ale seřazení 7 týmů do 6 bodů je opravdu znakem toho, jak byla skupina vyrovnaná. Statistika nuda je, má však cenné údaje:
Odehráno:                14 utkání, tj. 56 zápasů
Body:                          43 (stejně jako Flošna HK, rozhodl počet vítězství utkání družstev v poměru 6:8, Flošna 5:9)
Vítězství:                   6 utkání a 23 zápasů (Gumbin, Squashpoint, Flošna HK, Berger Huck, Strahov a Kladno)
Prohry:                       8 utkání a 33 zápasů
Vyhrané gemy           100    (6. nejvyšší ve skupině)
Prohrané gemy:        116    (poslední ve skupině společně s Flošnou HK)
Vyhrané míče:         1918    (2. nejvyšší ve skupině)
Prohrané míče:       2010    (poslední ve skupině)
Konkrétně v našem podání:
Nejvíce zápasů:                           14 (všechny) - Honza, 11 - Jirka, 9 - Ščuča
Nejvíce výher:                              6 - Ščuča, 5 - Honza, 4 - Petr Steiner
Nejvíce proher:                            9 - Honza, 8 - Jirka, 4 - Kazdič
Nejvíce odehraných gemů:    54 - Honza, 47 - Jirka, 31 - Ščuča
Nejvyšší úspěšnost:                  100 % (4 výhry ze 4 zápasů) - Petr Steiner (thumbs up), 66,6% - Ščuča
Nejvíc gemů na zápas:              4,5 - Michal Šyc (stejně jako minulý rok na čelní pozici), 4,27 - Jirka, 4,17 - Kazdič
Bez výhry:                                      Vráťa
Největší obrat zápasu:              Honza (0:2 a odvrácené 2 matchbally na vítězství 3:2, Gumbin Kamil Horáček)
Petr S.        4 zápasy/4 výhry
Honza        14 zápasů/5 výher
Jirka           11 zápasů/3 výhry
Ščuča        9 zápasů/6 výher
Vráťa          3 zápasy/0 výher
Kazdič       6 zápasů/2 výhry
Michal        4 zápasy/1 výhra
Valach       5 zápasů/2 výhry
Tituly tento rok získali borci v následujících kategoriích: Milovník Moravy, návštěv tetiček a celkově opora -    Ščuča, Boaster a automobilový závodník - Kazdič, Mentální kouč a náš špílmachr - Petr S., Nejnevyrovnanější výkony obhájil - Valach (2x jednoznačně 3:0, 3x prohra), Největšího kibice obhájil - Vráťa Morkus, Nadávky hned po druhém míčku - Michal Šyc, Bavič a blízký přítel Miloše Zemana - Jirka, Milovník volejů, dropů, nevynucených chyb a dramat - Honza.
Díky za podporu Modrého Světa a všem hráčům, fandícím rodinným i nerodinným příslušníkům atd.

Miloš Liška na mistrovském céčku (5. 6. 2014)  - v sobotu 17. května se v Praze uskutečnil mistrovský turnaj mužů kategorie C, naše barvy hájil jen Miloš Liška. V prvním kole prohrál ve vyrovnaném utkání s Ivanem Eibnerem 1:3 na gemy. V dohrávkách porazil Jaroslava Novotného 3:2 a poté podlehl v dalších dvou zápasech shodně 1:3 Tomáši Zachovi a Filipu Noskovi. Miloš si na turnaji dobře zahrál, snad bude příště více štěstí na výsledky. Nakonec obsadil 23. místo.

Na mistrovském béčku hráli Pavel Vohánka a Jakub Zahradník (16. 5. 2014) - v sobotu 10. května se v Praze konal mistrovský turnaj ČASQ mužů kategorie B, kterého se zúčastnili také hráči MS Pavel Vohánka a Jakub Zahradník. Pavel porazil v prvním kole Stanislava Popelku 3:0, přes druhé kolo bohužel neprošel - prohrál 0:3 se čtvrtým nasazeným hráčem turnaje Pavlem Jakubů, na kterého si o kolo později nečekaně vyšlápl Václav Uhlíř (3:2). Pavel Vohánka nakonec skončil na 28. místě. Ve druhém kole nebyl úspěšný ani Jakub Zahradník, jenž prohrál těsně s Lukášem Klineckým 2:3 a celkově obsadil 32. místo.

Fotogalerie z mistrovského áčka žen (15. 4. 2014) - v podsekci "fotky" si můžete prohlédnout komentovanou fotogalerii z mistrovského turnaje žen kategorie A, který se konal 18. ledna a kterého se zúčastnily tři naše hráčky - Jana Sigačevová, Tereza Elznicová a Klára Komínková.

Kapitán týmu X Jan Bílý sedmý na mužském céčku (15. 4. 2014) - v sobotu 5. dubna se v Praze uskutečnil mistrovský turnaj mužů kategorie C, kterého se zúčastnili dva naši hráči - Jan Bílý a Jakub Zahradník. Honzovi se docela dařilo a zadařilo by se mu ještě víc, kdyby ve čtvrtfinále, kam postoupil po výhře nad Tomášem Fecákem 3:1, zdolal Alexandra Kuklovskému. Bohužel mu podlehl 2:3 a tak musel přijmout alespoň útěchu v podobě pěkného 7. místa po prohře s Petrem Markem 1:3 a výhře nad Zdeňkem Jíchou 3:2. Jakub Zahradník neprošel v prvním kole přes Luboše Waltera a po závěrečné výhře nad Štěpánem Holubem 3:0 skončil na 19. místě.

Hráči MS hráli na mužském béčku (4. 4. 2014) - v sobotu 29. března se v Praze konal mistrovský turnaj mužů kategorie B, do kterého zasáhli také tři hráči našeho sportovního klubu, Petr Ščučinský se musel pro nemoc z turnaje odhlásit. Našim hráčům se příliš nedařilo, Jiří Krýsl neprošel přes Petra Marka do druhého kola, náplastí mu byla alespoň vítězství ve všech dalších zápasech, která znamenala konečnou 33. příčku. Jan Bílý a Jakub Zahradník prohráli ve druhém kole, Jan s pozdějším semifinalistou Michalem Bodišem a Jakub s Davidem Orálkem. Jakub Zahradník nakonec skončil na 22. místě a Jan Bílý na 29. místě. Děkujeme všem hráčům za reprezentaci klubu a přejeme více štěstí do dalších klání a co nejvíce motivace v tréninku.

Pavel Vohánka a Jakub Zahradník hráli na mužském céčku (28. 3. 2014) - jen dva kluboví hráči se zúčastnili mistrovského turnaje mužů kategorie C, který se konal 22. března v Praze. Ani Pavlovi Vohánkovi, ani Jakubovi Zahradníkovi se po volném prvním kole bohužel nepodařilo přejít přes kolo druhé. Pavel nakonec obsadil 23. místo s bilancí dvou výher a tří proher, Jakub 30. místo s bilancí jedné výhry a čtyř porážek.

Tereza Elznicová vyhrála v lednu turnaj žen ČASQ kat. B (23. 3. 2014) - fotogalerii si můžete prohlédnout v podsekci "fotky", reportáž níže v aktualitě z data 12. 1. 2014.

Petr Šcučinský vyhrál turnaj ČASQ kat. D (20. 3. 2014) - bývalý kapitán a současný asistent kapitána týmu X Petr Ščučinský byl nejlepším hráčem turnaje České asociace squashe kategorie D, který pořádal ve středu 12. března náš partnerský sportovní oddíl Squash Stará Praha. Petr byl do turnaje nasazený jako dvojka. Ve finále porazil vcelku jednoznačně 3:0 Michala Novotného, přemožitele turnajové jedničky Petra Vosátky. Blahopřejeme Petrovi k pěknému turnajovému titulu.

Čtyři kluboví zástupci se zúčastnili letošního Mistrovství ČR (12. 3. 2014) - ve dnech 6. - 8. března se v Ostravě konalo Mistrovství České republiky mužů a žen. Již jsme si příjemně zvykli, že klubové barvy na národních šampionátech, kam se kvalifikuje 32 nejlepších mužů a 32 nejlepších žen, hájí Petr Steiner a Jana Sigačevová. Letos je však premiérově doplnily i dvě odchovankyně Juniorské školy squashe, devatenáctiletá Tereza Elznicová a osmnáctiletá Klára Komínková. Čtyřčlenná hráčská výprava podpořená fotografkou Irenou Vanišovou a trenérem Liborem s Dádou nakonec neuhrála výsledky, které si vytyčila. Přesto se prezentovala dobrými výkony, k lepším konečným umístěním chyběla trocha štěstí. Petr skončil 24., Jana 16., Klára 27. a Tereza 29. Tituly obhájili Jan Koukal a Olga Ertlová. Kompletní výsledky turnaje naleznete na tournamentsoftware.com

Klára Komínková se zúčastnila mistrovského áčka žen (2. 3. 2014) - v sobotu 22. února se v Brně konal Mistrovský turnaj žen kategorie A. Trenérky Jana a Elza si účast na březnovém Mistrovství republiky zajistily již předešlými dobrými výsledky a tak na toto áčko vyrazila bojovat jen Klára Komínková. Po úvodních dvou porážkách 0:3 od zatím lepších hráček Kláry Janoškové a Nikoly Polanské odehrála dobré a náročné zápasy. Se Soňou Brabcovou ještě bohužel prohrála těsně 11/8, 7/11, 7/11, 15/13, 8/11, ale další dvě bitvy na pět gemů vyhrála. Nejprve nad zkušenou Lucií Luksovou 8/11, 11/4, 11/7, 6/11, 11/8 a pak nad Josefínou Bakalářovou 12/10, 10/12, 11/7, 6/11, 11/6. Celkově Klára Komínková obsadila pěkné 29. místo a bude čekat, zda se z pozice náhradnice kvalifikuje na Mistrovství republiky, které se koná od 6. do 8. března v Ostravě.

Tabulky ligy doplněny (27. 2. 2014) - na webu České asociace squashe byly zveřejněny další výsledky ligového víkendu hraného 15. a 16. února. Zápasy 2. ligy, skupiny B, jsou již kompletní a tak v podsekci "Tým X - tabulka" naleznete průběžné pořadí před posledním ligovým víkendem. Tým X se ze sedmého místa vyhoupl na pěknou třetí příčku. Nicméně na první pohled je skupina velmi vyrovnaná a tým X se bude snažit v posledním ligovém víkendu třetí příčku udržet. Tým žen je stále na čtvrté příčce v 1. lize, skupině A, a bude se snažit na ní zůstat i po konci soutěže. Výsledky ve 3. lize, skupině B, nejsou kompletní a tabulka tedy ještě není aktuální. Očekáváme, že tým W si udrží pozici na stupních vítězů a v posledních zápasech sezony bude živit reálnou šanci na celkové druhé místo a teoretickou šanci na celkové vítězství.

Ženskému týmu to na lize slušelo, body sbírali hlavně muži (22. 2. 2014) - o víkendu 15. a 16. února byla po celé republice na programu další kola ligy mužů a ligy žen. Náš druholigový tým X se předvedl ve výtečném světle, když z celkově možných dvaceti čtyř bodů získal dvacet jedna, což je o tři body více než za předchozí dva ligové víkendy dohromady. Třetiligový tým W nastoupil sebevědomě a se stejným zaujetím, jako jejich kolegové, a získal také dvacet jedna bodů, kterými si zařídil dobrou pozici před posledním ligovým víkendem v květnu, kdy hráči budou usilovat o přední pozice v tabulce. Prvoligovému týmu žen se tentokrát bodově příliš nedařilo, ačkoliv v mnoha chvílích ukázal bojovného ducha. Zaznamenal jedno vítězství a několik těsných porážek. Některé výsledky odehraných utkání již naleznete v podsekcích "utkání" jednotlivých týmů. Další výsledky budeme doplňovat průběžně, jak se budou objevovat na stránkách České asociace squashe. Jakmile budou kompletní, doplníme také průběžné pořadí v tabulkách ve třech čtvrtinách soutěže.

Klára Komínková čtvrtá na Mistrovství ČR U23 (10. 2. 2014) - spolu s Mistrovstvím republiky juniorů (reportáže v sekci Juniorská škola squashe) se ve dnech 6. - 8. února konalo Mistrovství ČR žen do 23 let, kterého se zúčastnily naše hráčky Klára Komínková a Terka Elznicová. Děvčata zahájila zápasy v pětičlenné skupině vzájemným duelem, který lépe zvládla Terka. Vyhrála 11/7, 11/9, 9/11, 11/9, ačkoliv do něj nastoupila s nedoléčenou virózou. Po utkání však musela účast na Mistrovství ukončit, protože byla naprosto vyčerpaná a rozhodla se důkladně připravit na důležitá ligová utkání o následujícím víkendu. Klára pokračovala druhým zápasem ještě v pátek proti třetí hráčce českého žebříčku žen Tereze Svobodové. Klára se na zápas moc netěšila, bála se vysoké kvality své soupeřky. Ale snažila se získat co nejvíce bodů, ve třetí sadě jich nasbírala nejvíce - pět. V pátek Klára hrála s Karolínou Holinkovou, jedenáctou ženou ČR dle žebříčku (Kláře patří čtyřicáté třetí místo). Hrála mnohem lépe než proti Tereze Svobodové. Karolína musela hrát opravdu přesné údery, aby Kláru nepustila do tlaku. Nicméně se jí to dařilo a vyhrála 3:0. Závěrečné utkání Klára hrála v sobotu proti Dominice Kejíkové. Ani v tomto klání se Kláře nepodařilo výrazněji bodovat a skončila pátá ve skupině. Nicméně!... Terce Elznicové byl po odhlášení skrečován vítězný zápas s Klárou. Tím se Klára dostala na čtvrté místo. Navíc, pořadatelé připravili sadu pohárů o čtyřech kusech a tak si Klára může od sobotního večera hýčkat lesklého zlatostříbrného mazlíka. Děkujeme oběma děvčatům za reprezentaci klubu a přejeme Terce brzké uzdravení.

Petr Steiner opět nastoupí za MS v soutěži družstev (23. 1. 2014) - zajímavá a povzbudivá zpráva dorazila přednedávnem do tábora Modrého světa. Za tým Squash Modrý svět X hrající druhou ligu ČASQ nastoupí aktuálně čtrnáctý hráč žebříčku ČR Petr Steiner. Petr přichází na krátké hostování z partnerského klubu Squash Stará Praha, byl již oficiálně dopsán na soupisku našeho týmu a tak se můžeme těšit na jeho starty v sobotu 15. února v Hradci Králové a v neděli 16. února v Kladně. Petr nastoupil za náš tým poprvé a dosud naposledy v sezoně 2010/2011. V rámci přesunů mezi oběma kluby míří na hostování opačným směrem Jakub Zahradník, který by měl nastupovat za třetiligový tým Blue Arrow do konce této sezony.

Na mistrovském turnaji mužů kat. C pouze Pavel Vohánka (21. 1. 2014) - kromě turnajů mužů a žen ČASQ nejvyšší kategorie (reportáž níže) se v Praze konal také mistrovský turnaj mužů kategorie C. Turnaj pořádal náš partnerský klub Squash Stará Praha. Z našich hráčů se ho zúčastnil pouze Pavel Vohánka, který v prvním kole nestačil na domácího Jana Ryšavého a po dalších dvou porážkách a dvou výhrách obsadil 39. místo. Na Pavlovi je přece jen hodně znát, že od začátku prosince nepobyl na kurtu mnoho času, ale již od příštího týdne opět plánuje intenzivní trénink.

Trenéři váleli na áčkových turnajích (19. 1. 2014) - o víkendu se v Praze konaly mistrovské turnaje mužů a žen nejvyšší kategorie A. Mezi muži se opět velmi dařilo Petrovi Steinerovi, který využil příznivý los nasazeného hráče, když ve druhém kole přešel přes Petra Kopeckého 3:0. V osmifinále pak podle předpokladů prohrál s Michalem Jadrníčkem, ale v dohrávkách Petr zahrál tak, jak jsme u něj z posledních měsíců zvyklí. Nejprve přehrál Petra Zlámala 3:1 a pak si dokonce vyšlápl na Adama Kiliána, kterého porazil poprvé v životě, rovnou 3:0. Petr nakonec obsadil na excelentně obsazeném áčku skvělou desátou příčku pro prohře o deváté místo s Jakubem Solnickým. Na áčkovém turnaji žen se Jana Sigačevová tradičně umístila v první třetině startovního pole, když obsadila 12. pozici a potvrdila své aktuální postavení na národním žebříčku. Tereza Elznicová skončila po prohrách s Veronikou Koukalovou a Barborou Hynkovou a výhrách nad Markétou Wernerovou, Lucií Luksovou a Lenkou Füzy na moc pěkném 21. místě. Klára Komínková bohužel nepřešla přes Michaelu Martinovou v předkole, chuť si však spravila v dalších dvou utkáních, když přehrála jak Josefínu Bakalářovou, tak Elišku Huráňovou a obsadila 33. místo. Děkujeme všem našim reprezentantům za intenzivní nasazení a Irče Vanišové za velmi pozitivní podporu!

Čtveřice našich hráčů získala cenné skalpy na mistrovském béčku (16. 1. 2014) - v sobotu 11. ledna se v Mostě konal mistrovský turnaj mužů ČASQ kategorie B, do nějž zasáhli i čtyři naši hráči. Přes nesnadné losy v úvodních kolech získali pěkná umístění a zajímavé skalpy protihráčů. Nejlépe si vedl Vráťa Morkus, který skončil na 14. místě. V prvním kole přešel přes Zdeňka Jíchu a v osmifinále sehrál slušný zápas s Vlastou Kozákem (10/12, 7/11, 8/11). V dohrávkách pak zvítězil i nad Martinem Oličem. Na 19. místě skončil Jirka Krýsl, který sice v prvním kole podlehl zkušenému Janovi Daňsovi, ale pak dokázal zvítězit například nad Jiřím Kuntošem (11/7, 11/9, 8/11, 10/12, 12/10). Jakub Zahradník obsadil 23. místo, v prvním kole odehrál slušný zápas se třetím nasazeným Mirkem Kolářem (11/4, 10/12, 3/11, 11/13) a v dohrávkách porazil i Jiřího Vágnera 3:0. Posledním do party byl Honza Bílý, který se v průběhu turnaje bohužel zranil a skončil na 27. místě.

Ligové týmy mají za sebou polovinu sezony (16. 1. 2014) - oba týmy mužů a tým žen jsou v polovině letošní ligové cesty. Nejvíce se dosud daří týmu W, ale tým X a tým Žen si o prosincovém ligovém víkendu již připsaly první výhry a tak se těšíme na únorová klání. Rozpis utkání naleznete v podsekci "okruh ČASQ" a v podsekcích "utkání" jednotlivých týmů, stejně jako výsledky všech odehraných utkání.

Terka Elznicová ovládla turnaj žen druhé nejvyšší kategorie! (12. 1. 2014) – Terka si v sobotu jedenáctého ledna připsala na mistrovském turnaji žen ČASQ kategorie B několik dílčích úspěchů, které navíc proměnila v zisk prvního titulu na národním ženském okruhu. Jako druhá nasazená hráčka měla v prvním kole volný los a ve čtvrtfinále si poradila se Zuzanou Bartíkovou 11/5, 11/8, 11/5. V semifinále Terka sehrála urputný souboj s Irenou Nagyovou, kterou ještě nikdy nepřehrála. Utkání dospělo k prvnímu mečbolu za stavu 8/11, 11/8, 7/11 a 9/10 z pohledu Terky, která nepříznivou situaci zvládla a třemi míči v řadě čtvrtý gem otočila. V rozhodujícím pátém gemu hru ovládala a při skóre 11/6 si zajistila účast ve finále v němž nastoupila proti Lence Füzy. Terka potvrdila vítězstvím 3:1 nejen první výhru nad touto hráčkou z prosincového ligového utkání, ale také herní vzestup, který se odrazil i v pořadí národního ženského žebříčku, v němž jí nyní patří 29. pozice. Sobotního turnaje se zúčastnila také Klára Komínková a při poměru vyhraných a prohraných utkání dvě ku čtyřem obsadila 11. místo. Děkujeme oběma děvčatům za sympatickou reprezentaci.

Jana si své splnila, Terka sbírala zkušenosti (6. 1. 2014) - trenérky Jana Sigačevová a Terka Elznicová se zúčastnily v sobotu 7. prosince turnaje žen ČASQ kategorie A v Praze. Jana byla v turnaji nasazená 9/16 a do druhého kola měla dobrý los, který ji přisoudil mladičkou Anežku Stöckelovou. I proto se Jana rozhodla v horečkách vstát doma z postele a k utkání se dostavit, aby se dostala mezi nejlepších šestnáct hráček v turnaji. V utkání se Jana fyzicky hodně trápila, aby vítězstvím 3:0 potvrdila své kvality. Po vyhraném zápase se rychle osprchovala a s 16. místem, cenným z pohledu kvalifikace na březnové Mistrovství republiky, se odjela opět léčit domů. Terka měla první kolo volné a ve druhém se potkala s Helenou Vladykovou, nasazenou hráčkou 5/8, které zatím nedokázala dlouho vzdorovat. Po vítězství nad Anežkou Stöckelovou a zápasech plných zkušeností s Marikou Doubravovou a Michaelou Martinovou si Terka připsala 27. místo. Turnaje se nezúčastnila Klára Komínková, která dala přednost nedělnímu ženskému béčku. To se nakonec bohužel pro malý počet přihlášených nekonalo.

Trenér Petr potvrdil úspěšný podzim (6. 1. 2014) - v sobotu 7. prosince se Petr Steiner zúčastnil turnaje ČASQ kategorie A v Hradci Králové, kde úspěšně zakončil kvalitně odehraný podzim, který mu vynesl 15. místo na národním žebříčku mužů k prvnímu prosinci. V Hradci Králové se Petr nejprve prokousal přes druhé kolo, aby potvrdil nasazení 9/16 - v souboji o osmifinále trošku kostrbatě porazil Lukáše Klineckého 11/5, 4/11, 11/0, 11/13, 11/2. V dalším utkání pak nestačil na druhého nasazeného Ondřeje Uherku, ale v dohrávkách si hned připsal překvapivé vítězství nad Richardem Nádvorníkem 11/5, 11/4, 11/9. Dobré herní rozpoložení potvrdil následně s Markem Hlaváčem - 15/13, 11/7, 11/4. Souboj o deváté místo ale Petr bohužel nezvládl. Po velmi dlouhé době prohrál s Petrem Zlámalem - 9/11, 11/7, 11/7, 10/12, 5/11 a skončil na dobře obsazeném turnaji nejvyšší kategorie na desáté příčce.

Tři naši hráči se zúčastnili turnajů mužů ČASQ kat. C (6. 1. 2014) - v sobotu 7. prosince se konaly dva turnaje mužů České asociace squashe kategorie C - jeden v Praze, jeden v Olomouci. Na turnaji v Olomouci byl nasazený jako hráč 3/4 Jakub Zahradník. Bohužel měl trochu smolný los a v prvním kole prohrál s Jiřím Kašpárkem 1:3, ačkoliv získal první sadu. Nakonec obsadil třináctou příčku. Turnaje v Praze se zúčastnili Miloš Liška a Jirka Krýsl. Miloš zvítězil v prvním kole nad Václavem Kubátem 3:0, ve druhém kole už nepřešel přes Alexandra Kuklovského, nakonec skončil dvacátý devátý. Jirka potvrdil nasazení 9/16, když ve druhém kole přešel přes Martina Schullera. V osmifinále pak bohužel nestačil na Tomáše Strmisku a po přesvědčivé výhře nad Tomášem Fecákem a těsné prohře s Josefem Fantou 2:3 skončil jedenáctý.

Fotografie z ligového víkendu (2. 1. 2013) - o víkendu 14. a 15. prosince 2013 se hrála liga České asociace squashe. Napilno měly také týmy Modrého světa. V podsekci "fotky" si můžete prohlédnout fotografie ze sobotního utkání týmu Žen a nedělních bojů týmu Žen a týmu W.

Terka Elznicová a Klára Komínková vzorně reprezentovaly na ženském béčku (29. 11. 2013) - v sobotu 23. listopadu se v Praze uskutečnil mistrovský turnaj ČASQ žen kategorie B. V desetičlenném startovním poli byly také Terka Elznicová a Klára Komínková. Obě naše děvčata byla nalosována do pětičlenné skupiny A. V situaci, kdy Klára prohrála s Terkou a Terka s Lenkou Füzy (ostatní utkání všechny tři hráčky vyhrály), nastupovala Klára proti Lence Füzy. To, co následovalo v následujících třech gamech, bylo neskutečné. Klára předvedla nejlepší squashový výkon v životě a přesvědčivě uhrála vítězství 3:0, kterým poslala Terku na první místo ve skupině a tedy do finále. Sama obsadila ve skupině druhou příčku a hrála o celkové třetí místo. Terka odehrála celý turnaj kvalitně a i když ve finále podlehla Michaele Hájkové, mohla se radovat z krásného druhého místa. Klára nakonec obsadila čtvrtou příčku, když po maximálním nasazení v předchozím zápase s Lenkou nenašla další energetické zásoby. Děkujeme děvčatům za pěkný týmový výkon a vystupování.

Turnaje mužů ČASQ kat. C se za Modrý svět zúčastnil Jakub Zahradník (29. 11. 2013) - souběžně s turnaji mužů a žen kategorie A (více ve zprávě níže) se konal v Praze turnaj mužů kategorie C. Klub Squash Modrý svět na něm reprezentoval Jakub Zahradník, který zaznamenal na turnaji ČASQ poprvé aktivní bilanci. Po čtyřech vyhraných zápasech a dvou porážkách obsadil 41. místo. Děkujeme Jakubovi za reprezentaci klubu.

Trenéři a Klára Komínková vyjeli do Brna na áčko dospělých (29. 11. 2013) - v sobotu 16. listopadu se v Brně uskutečnil mistrovský turnaj mužů a žen nejvyšší kategorie. Kromě nejlepších českých hráčů Jana Koukala a Lucie Fialové se ho zúčastnili také trenéři Petr Steiner, Jana Sigačevová a Terka Elznicová, výpravu doplnila také juniorka Klára Komínková. Petrovi se nepodařilo prolomit nepříznivý los, po dobrém výkonu prohrál s Tomášem Bajgarem 1:3. Avšak poté již nezaváhal a po třech výhrách a jedné skreči slavil vítězství v plate a zisk 17. pozice. Naopak Jana měla los příznivý. Bohužel od brzkých ranních hodin se nechovalo příznivě její trávení a tak, po pro ni náročné cestě, dorazila k prvnímu zápasu značně oslabená. I tak sahala v utkání s Kristýnou Fialovou po vítězství, když dvě pětiny utkání odehrála naprosto exkluzivním způsobem. Nakonec prohrála až v pátém gamu 10/12 a zklamaná šla odpočívat. Kdo Janu zná více let, mohl by čekat, že vinou ztráty velkého množství energie proleží celý den za kurtem. Nicméně by se velmi mýlil! Jana v následujícím zápase porazila Josefínu Bakalářovou 3:0 a v dalším utkání s Evou Gallatovou dokonce otočila ve svůj prospěch nepříznivý výsledek 0:2 na gamy. V dalším utkání na pět gamů bohužel nestačila na Michaelu Hájkovou, pěknou tečku za inspirativním vystoupením však udělala výhrou 3:1 nad tehdejší velkou juniorskou soupeřkou Petrou Václavkovou. O chlebu a o vodě tedy Jana odehrála výborné zápasy a obsadila solidní 19. příčku. Premiéru na ženském áčku měla Terka Elznicová, která v prvním kole narazila na nasazenou Kristýnu Vykouřilovou. Terka odehrála celý zápas velmi kvalitně a podlehla až po vyrovnaném klání 1:3. V dalším zápase vedla nad Evou Gallatovou 2:0, bohužel další gamy prohrála maximálně těsným způsobem 13/15, 9/11, 9/11 a odešla z kurtu jen s cennou zkušeností. Terka nakonec získala pěkné 26. místo, když porazila Josefínu Bakalářovou 3:0, Evu Vedralovou 3:1 a o dvacáté páté místo prohrála s Lenkou Füzy 2:3, v pátém gamu 9/11. Juniorka Juniorské školy squashe Klára Komínková také zažila premiéru mezi ženami a obsadila 30. pozici. Držíme všem čtyřem zástupcům našich barev štěstí na dalších akcích.

Děvčata ovládla turnaj kat. G23 (11. 11. 2013) - v neděli 10. listopadu se v Pardubicích konal turnaj žen do 23 let, na kterém se z vítězství radovala Terka Elznicová. Další klubová hráčka Klára Komínková skončila druhá. Děkujeme děvčatům za výbornou reprezentaci a gratulujeme.

Terka Elznicová třetí na ženském béčku (11. 11. 2013) - v sobotu 9. listopadu se Terka Elznicová zúčastnila mistrovského turnaje žen kategorie B, na kterém obsadila pěknou třetí příčku. Blahopřejeme k premiérovému místu na stupních vítězů.

Tři hráči se zúčastnili mistrovského turnaje mužů kat. B (9. 11. 2013) - Honza Bílý, Jirka Krýsl a Kuba Zahradník se v sobotu 2. listopadu zúčastnili mistrovského turnaje mužů kategorie B, kterého se může zúčastnit pouze 150 nejvýše postavených hráčů na národním žebříčku. Bohužel ani jeden z našich hráčů neprošel přes první kolo. Jirka se umístil na 34. pozici, Honza skončil 43. a Kuba 44. Přejeme klukům, ať je squash stále baví.

Trenéři potvrzují stabilní formu (31. 10. 2013) - trenéři Petr Steiner a Jana Sigačevová se v sobotu 26. října zúčastnili mistrovských turnajů mužů, respektive žen, kategorie A, kde potvrdili dobrou výkonnost ze začátku sezony. Jana obsadila na turnaji nejlepších žen ČR pěkné 11. místo a Petr se umístil mezi nejlepšími muži ČR na 13. příčce.

Hráči MS se zúčastnili turnaje ČASQ kat. C (31. 10. 2013) - Vráťa Morkus, Miloš Liška a Pavel Vohánka se v sobotu 26. října zúčastnili mistrovského turnaje mužů kategorie C. Nasazený hráč 9/16 Vráťa Morkus si poradil v prvním kole s Jakubem Kočárkem 3:2 a v následujícím kole Milošem Kuldou 3:0. Ve čtvrtfinále byl nad Vráťovy síly Filip Richtárech, který předtím porazil prvního nasazeného hráče turnaje Michala Krautwurma. Po pěkných zápasech v plate s Filipem Kočárkem a Ondrejem Mazancem a výhře nad Zdeňkem Jíchou 3:2 obsadil Vráťa Morkus dobré 12. místo. Miloš Liška se zúčastnil turnaje ČASQ poprvé a hned první zápas proměnil ve výhru 3:2 nad Radkem Krechlerem a nakonec skončil na 25. místě. Pavel Vohánka neprošel v prvním kole přes pozdějšího čtvrtfinalistu Vojtěcha Kolomičenka. Pavlovi v závěrečném zúčtovaní patřila 41. příčka, když v plate porazil Štěpána Holuba a Petra Vosátku. Děkujeme našim hráčům za reprezentaci klubu a přejeme co nejvíc radosti ze hry v dalších utkáních.

První ligový víkend 2013/14 je již týden za námi (27. 10. 2013) - a my stále čekáme na výsledky našich týmů, které jsou ve zpracování České asociace squashe. Jakmile ČASQ výsledky zpracuje, naleznete zde reportáže z utkání týmů X, W a Žen. Nyní se můžete podívat alespoň na fotky z historicky prvního ligového víkendu ženského týmu, fotogalerii naleznete v podsekci "fotky".

Liga klepe na dveře (16. 10. 2013) - o víkendu 19. a 20. října se uskuteční první ligové boje v sezoně 2013/2014. V barvách sportovního klubu Squash Modrý svět zasáhnou do soutěží poprvé 3 ligové týmy. Svou premiéru si užijí Ženy v sobotu od 10 hodin na domácích kurtech, v neděli od 10 hodin budou hrát na Haštalu. Premiérovou účast klubu ve druhé lize mužů obstarají borci týmu X vedení kapitánem Honzou Bílým - v sobotu od 12 hodin v Hradci Králové a v neděli od 12 hodin na Strahově. Tým W vedený ostříleným kapitánem Petrem Švejdou odehraje sobotu od 12 hodin na SqAreně a v neděli od 12 hodin na Chrpě. Držíme palce!

Terka Elznicová pátá na mistrovském turnaji žen kat. B (16. 10. 2013) - v sobotu 12. října 2013 se konal mistrovský turnaj žen kategorie B. Turnaje se zúčastnila také naše hráčka Terka Elznicová a po vydařených zápasech, kdy porazila Lenku Füzy 3:1, Elišku Huráňovou 3:1 a Josefínu Bakalářovou 3:1, obsadila pěknou pátou příčku. O možnost vystoupit na stupně vítězek Terku připravila ve čtvrtfinále vítězka turnaje Soňa Brabcová. Děkujeme Terce za výbornou reprezentaci klubových barev a přejeme jí, ať se na stupně pro nejlepší tři hráčky brzy dostane.

V sobotu 12. října se konal turnaj mužů ČASQ kat. B (16. 10. 2013) - mistrovského turnaje mužů kategorie B v Praze se zúčastnili také naši hráči. Petr Steiner obsadil 8. místo, Jakub Zahradník skončil 29., Honza Bílý 35. a Jirka Krýsl 37. Chlapci si šetřili formu na následující ligový víkend :-)

Vzpomínáme úspěšné vystoupení trenérů MS na Mistrovství České republiky 2012 (8. 10. 2013) - ve dnech 13. - 15. dubna 2012 proběhlo Mistrovství ČR dospělých ve squashi, kterého se zúčastnilo třicet dva žebříčkově nejlepších žen a mužů. Mistrovství skončilo bez výraznějších překvapení a mistry ČR se opět stali Lucie Fialová a Jan Koukal. Svými celoročními výsledky si účast mezi nejlepšími vybojovali i dva naši trenéři, a to Jana Sigačevová a Petr Steiner. Vzhledem k jejich časovým možnostem přípravy mezi favority nepatřili, ale jejich výsledky a zvláště předvedená hra potěšily. Jana Sigačevová měla v prvním kole za soupeřku Denisu Tichou a pozdější čtvrtfinalistka byla nad její síly. V dalším kole sehrála s Marikou Doubravovou vyrovnaný zápas a i když nakonec odešla poražena 1:3, zlepšené sebevědomí jí v dalších zápasech dopomohlo již jen k vítězstvím. Jana nakonec obsadila 25. místo, což bylo do té doby její nejlepší umístění na MR dospělých (v roce 2013 ho o parník překonala, když obsadila 12. místo). Petr Steiner měl v prvním kole za soupeře hráče TOP 10 žebříčku ČASQ Petra Veselého a i když nakonec prohrál 1:3, favorita těžce potrápil a předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů. Dobrou formu a velikou bojovnost pak potvrdil v dalším kole, kde porazil Marka Hlaváče 3:2, přestože již prohrával 0:2 na gamy. Po dalším výborném výkonu pak zvítězil nad Janem Daňsou 3:1 a do dalšího dne tak stále držel naději na vítězství v plate. V sobotu se však na Petrovi přece jen projevilo menší tréninkové zatížení oproti vrcholovým hráčům a i když byl hlavně díky velké vůli jen pár bodů od dalšího vítězství, nakonec podlehl Patrikovi Žákovi 2:3. Petrovo konečné 20. místo bylo ale pěkným úspěchem!

ČASQ trapně jako obvykle, zvykáme si (7. 10. 2013) - Česká asociace squashe bohužel není schopna po čtyřech letech práce současného vedení poskytovat uspokojivý servis pro své členy a tak by nás už nemělo překvapit, že říjnové žebříčky doznaly po ruční opravě chyb softwaru četných změn. Trenérce Janě Sigačevové patří mezi ženami 11. pozice a na svou premiéru v TOP 10 si tak ještě musí počkat. Aktuální postavení všech našich hráčů naleznete v podsekci "okruh ČASQ".

Trenérka Jana je v TOP 10 žen ČR! (2. 10. 2013) - v národním žebříčku žen k 1. říjnu 2013 náleží trenérce Janě Sigačevové desátá příčka. Poprvé ve squashové kariéře patří mezi TOP 10 žen v České republice. Blahopřejeme! Do první desítky svého žebříčku se ještě vešla děvčata do 23 let - Terka Elznicová je čtvrtá, Klára Komínková je sedmá. Mezi muži patří nejvyšší místo trenérovi Petrovi Steinerovi, který osmnáctou příčkou vyrovnal svůj dosud nejlepší výsledek z ledna 2013. V TOP 100 ČR mezi muži jsou dále Petr Ščučinský, Jirka Krýsl a Honza Bílý. Postavení dalších hráčů Modrého světa na národních žebříčcích dospělých naleznete v podsekci "okruh ČASQ".

Rozlosování soutěží dorazilo z ČASQ (1. 10. 2013) - již známe rozlosování skupin jednotlivých lig ČASQ a místa konání všech utkání, více informací naleznete v podsekci "okruh ČASQ".

Pavel Vohánka se zúčastnil ME Masters (29. 9. 2013) - zástupce kapitána týmu "W" získal v srpnu zajímavé zkušenosti na Mistrovství Evropy Masters. Rozhovor, který s Pavlem pořídila Týna Vohánková, si můžete přečíst v podsekci "rozhovory".

Hráči MS hráli na béčku v Hradci Králové (27. 9. 2013) - v sobotu 21. září se čtyři hráči Modrého světa zúčastnili mistrovského turnaje mužů ČASQ kategorie B. Všichni bohužel nepostoupili z prvního kola. Nejblíže k postupu do druhého kola měl Petr Ščučinský, který hrál s Lukášem Klineckým 9/11, 10/12, 8/11. Po utkáních v plate nakonec Petr obsadil 26. místo, Jirka Krýsl 27., Vráťa Morkus 29. a Jakub Zahradník 31. místo. Budeme klukům držet palce na dalších štacích.

V sobotu 14. září céčko s modrosvěťáckou účastí (18. 9. 2013) - v sobotu 14. září 2013 se v Praze konal kromě mistrovských turnajů mužů a žen nejvyšší kategorie (reportáž níže) také mistrovský turnaj mužů kategorie C. Za Squash Modrý svět se umístili Honza Bílý (21. místo), Jakub Zahradník (30.) a Pavel Vohánka (32.). Honza měl nelehký los, ačkoliv byl v turnaji nasazený 5/8. Ve dvaatřicítce ho čekal velezkušený Dominik Šácha. Kapitán týmu X se ale nezalekl a s bývalým extraligovým hráčem rozehrál zajímavou partii, ve které po prvním gamu dokonce vedl. Pak bohužel dva gamy ztratil a těsná prohra 9/11 ve čtvrtém gamu mu zavřela cestu do čtvrtfinále. V dohrávkách si Honza poradil s Jiřím Vágnerem 3:0, Jakubem Kočárkem 3:1 a Petrem Markem 3:0. Prohrál pouze v dramatickém utkání s Ondřejem Mazancem 8/11, 12/10, 16/14, 10/12 a 8/11. Jakub Zahradník nestačil ve dvaatřicítce na svého jmenovce Štillera a Pavel Vohánka, ač neuveden ve čtyřicetičlenné výsledkové listině na posledním místě, se turnaje pro nemoc nezúčastnil. Držíme našim klukům palce v dalším snažení na okruhu ČASQ.

Trenéři Jana a Petr uspěli na víkendových áčkách (14. 9. 2013) - tento víkend se v Praze konaly první mistrovské turnaje mužů a žen nejvyšší kategorie A. Jana Sigačevová přehrála v prvním kole Hedviku Suchánkovou 3:0, následně jí nevyšlo dokonale utkání s Anetou Kumstovou, když prohrála 1:3. V následné dohrávce porazila Michaelu Martinovou a Lenku Füzy a obsadila pěkné 13. místo. Petr Steiner naplno potvrdil své nasazení 9/16 mezi muži, když v prvním kole přehrál 3:0 Dominika Dubského. Po slušném výkonu pak sice podlehl Petru Veselému 1:3, ale další zápas už neprohrál a poprvé v životě se umístil na turnaji nejvyšší kategorie v první desítce - na 9. místě. Děkujeme za vydařenou reprezentaci!

Terka Elznicová a Klára Komínková vyhrály turnaj U23 (11. 9. 2013) - v neděli osmého září se v Praze konal první mistrovský turnaj kategorie do 23 let. Mezi ženami triumfovala Terka Elznicová, když v utkání o první místo porazila týmovou kolegyni Kláru Komínkovou 3:1 na gamy. Děvčata tak úspěšně odstartovala sezonu. Následující víkend se v Praze konají v nové sezoně první turnaje mužů kategorie A a kategorie C a turnaj žen kategorie A, na kterých máme také přihlášené své zástupce. Cítíme v kostech, že startuje nejzajímavější sezona v historii klubu z pohledu závodního squashe - účasti jednotlivců na turnajích nejvyšších kategorií mužů a žen a kategorií do 23 let, účast týmu X ve druhé lize, účast týmu Žen v první lize, snaha týmu W vyhrát svou skupinu třetí ligy. Budeme držet palce!

V sobotu 7. září se Terka Elznicová zúčastnila ženského béčka (11. 9. 2013) - v sobotu 7. září proběhl v Dubči mistrovský turnaj žen kategorie B. Klub Squash Modrý svět zastupovala ve startovním poli Terka Elznicová, jako fanoušek byla přítomna zdravotně indisponovaná Klára Komínková. Terka odehrála  ve čtvrtfinále vyrovnanou partii s Lenkou Füzy, třicátou šestou hráčkou žebříčku České republiky žen. Zápas ztratila až v rozhodujícím pátém gamu poměrem 9:11. Poté všechny zápasy vyhrála a obsadila konečnou pátou příčku.

Termínová listina na sezonu 2013/2014 (3. 9. 2013) - v nové podsekci "okruh ČASQ" naleznete základní informace o systému českých squashových soutěží, termínovou listinu na právě začínající sezonu a informace o týmech a hráčích klubu Squash Modrý svět.

Kapitán Petr Ščučinský zhodnotil sezonu týmu X (7. 8. 2013) - letošní liga skončila a my jsme skončili na prvním... nepostupovém místě. Druzí o prsa za Plzní. Dvacátého pátého června jsme příjemně zakončili úspěšnou sezónu, ve které se nám skoro podařilo postoupit, a hlavně - všechny nás bavil squash. Tři hráči začali pravidelně navštěvovat turnaje ČASQ a dostali se tak do první stovky na národním žebříčku. A shodli jsme se na tom, že tým bude pokračovat i v následující sezóně. A teď trošku statistiky. Tým odehrál 12 utkání (tzn. 48 zápasů), z toho vyhrál 10 utkání (40 zápasů) a prohrál 2 utkání - s Plzní (8 zápasů - pět s Plzní). Do tabulky týmů získal celkem 62 bodů (první Plzeň 66, třetí SquashArena 43). Statistika gamů viz podsekce "Tým X - tabulka". Kdo a jak přispěl k celkovému výsledku? Nejvíc zápasů: 12 (všechny) - Honza Bílý, 11 - Jirka Krýsl a Petr Ščučinský. Nejvíc výher: 11 - Honza Bílý, 9 - Jirka Krýsl a Petr Ščučinský. Nejvíc proher: 2 - Jirka Krýsl a Petr Ščučinský. Nejvyšší úspěšnost: 100 % (5 výher z 5 zápasů) - Michal Šyc. Nejvíc gamů na zápas: 3,83 - Honza Bílý (aneb milovník pátého gamu se hned pozná), následovaný Michalem Šycem 3,8 (chtěl si to na kurtu pořádně užít). Nejvyrovnanější výkony: Petr Kazda - 1 výhra a 1 prohra. Nejnevyrovnanější výkony: Petr Valášek (s přehledem). Největší kibic: Vráťa Morkus. Statistiky všech hráčů (počet zápasů/počet výher): Ščučinský - 11/9, Bílý - 12/11, Krýsl - 11/9, Morkus - 3/2, Šyc - 5/5, Kazda - 2/1, Valášek - 4/3. Počet hráčů v týmu: 7. Počet potomků v týmu: 6. Díky taky Petrovi Steinerovi a Modrému světu za tréninky a podporu... A sportovní klub Squash Modrý svět děkuje výbornému kapitánovi a všem členům týmu za vydařenou sezonu 2012/2013.

Do nové sezony se zbrusu novým ženským týmem (19. 7. 2013) - do sezony 2013/2014 nastoupí do lig České asociace squashe za sportovní klub Squash Modrý svět kromě dvou mužských týmů také zcela nový tým žen. Pětičlennou soupisku tvoří zejména hráčky, které začaly dělat své první squashové kroky v dětském věku v Juniorské škole squashe a nyní zkusí obstát v národní ženské konkurenci. Největší organizátorskou silou týmu by měla být kapitánka Petra Pošíková, zástupkyní kapitánky, motivátorkou a největší squashovou silou bude Terka Elznicová. Dalšími squashovými silami jsou Klára Komínková, Týna Vohánková a Irča Vanišová, která by se měla také hojně věnovat dokumentaci. Všechna děvčata budou ještě v srpnu pilně trénovat, aby byla na novou zkušenost připravena co nejlépe.

Rýsují se soupisky týmů mužů do sezony 2013/2014 (19. 7. 2013) - tým X nastoupí do následující sezony v nezměněném složení, avšak s novým kapitánem. Organizačně výborně fungujícího Petra Ščučinského, který se musel zaměřit více na rodinnou organizaci, vystřídá na postu lídra náš aktuálně nejlepší hráč Honza Bílý. Zkušený Petr bude jeho zástupcem. Tým W by měl nastoupit do sezony ve složení David Gogal, Pavel Vohánka, Radim Glöckner, Tomáš Engel, Honza Šlehofer, Tomáš Pištěk, Miloš Liška a Petr Švejda. Nejzkušenější borec týmu Petr povede družinu W jako v minulé sezoně, jeho zástupcem bude týmový motivátor Pavel Vohánka. Dále se bude jednat o obsazení pozice pokladníka, na kterou je právě motivátor Pavel velkým adeptem.

Týmu X postup unikl, skončil druhý (28. 5. 2013) - tým X měl pro tuto sezonu jednoznačný cíl - postoupit ze třetí do druhé ligy, což znamenalo získat první příčku ve skupině C. Nově sestavené družstvo, ve složení kapitán Petr Ščučinský, Honza Bílý, Jiří Krýsl, Petr Valášek, Michal Šyc, Vráťa Morkus a Petr Kazda, se po celou sezonu poctivě připravovalo a zejména základní osa týmu zaznamenala během uplynulých devíti měsíců tréninku velké herní zlepšení. Tým X nakonec svého cíle nedosáhl a obsadil v konečném pořadí druhou příčku, když, kromě utkání s loni druhou ligu opouštějícím týmem z Plzně, nenalezl během sezony přemožitele. Pro celý tým je druhá příčka velkým zklamáním, ale už nyní se všichni hráči vrhli na přípravu do dalších bojů o druhou ligu. Takže již počtvrté po obsazení první nepostupové příčky můžeme napsat - snad příští rok! Konečnou tabulku naleznete v podsekci "Tým X - tabulka" a záznamy ze všech odehraných utkání v podsekci "Tým X - utkání".

Tým W zakončil sezonu 2012/2013 (28. 5. 2013) - tým W, vedený zkušeným kapitánem Petrem Švejdou, se v průběhu sezony opíral zejména o nováčka na modrosvěťácké soupisce Radima Glöcknera, který nastoupil celkem k deseti utkáním (úspěšnost vítězství 60 %), a Davida Gogala, který odehrál devět utkání (úspěšnost 55,5 %). Šest utkání nasbírali již zmíněný kapitán Petr (50 %) a další nováčci na modrosvěťácké soupisce Pavel Vohánka (66,6 %) s juniorem Honzou Šlehoferem (33,3 %). Svými výkony doplnili osu týmu zkušení Jiří Steiner (100 %), Pavel Machovský (66,6 %) a Tomáš Pištěk (75 %). K jednomu utkání nastoupil poslední člen týmu ve výčtu letošní soupisky Tomáš Engel, bohužel prohrál 1:3. Tým W si připsal v konečném součtu sedm vítězství a pět porážek a v tabulce třetí ligy skupiny D obsadil výborné třetí místo, ke kterému všem hráčům blahopřejeme a za nějž moc děkujeme! Tabulku ligy si můžete prohlédnout v podsekci "Tým W - tabulka" a záznamy ze všech odehraných utkání v podsekci "Tým W - utkání".

Byly doplněny kompletní výsledky týmů X a W v sezoně 2011/2012 (24. 5. 2013) - naleznete je v podsekcích "Tým X - utkání" a "Tým W - utkání".

Kapitán Petr Ščučinský vede svou družinu k postupu (14. 3. 2013) - další pokus o postup do vyšší soutěže míří do finále. Členové našeho týmu Squash Modrý svět X usilují o první příčku ve třetí lize ČASQ stejně jako jejich předchůdci v několika předešlých letech. A právě současným sedmi statečným by se to konečně mohlo podařit. Od září se pilně připravují samostatně i pod vedením trenéra Petra Steinera a svou hru zlepšují každý měsíc. Otázka však zůstává – bude to stačit? Situace ve skupině C je neskutečně vyrovnaná – na prvním místě je nyní tým SK Squash Plzeň, na druhém naši borci. Oba týmy dělí v tabulce jediný bod, vyhrály shodný počet zápasů (27), prohrály stejný počet gamů (25). Hráči Plzně vyhráli o 2 gamy více, avšak mají o 25 vyhraných míčků méně a o 6 prohraných míčků více. Tato neskutečně vyrovnaná bilance znamená, že o postupujícím rozhodne vzájemné střetnutí v sobotu 20. dubna. Držíme palce a věříme našim hráčům!

Stříbrné umístění na Mistrovství České republiky Masters pro naše barvy! (14. 3. 2013) – v termínu 8. a 9. března 2013 proběhlo v Ostravě Mistrovství republiky Masters. Klub Squash Modrý svět na něm měl své zastoupení. Hráč týmu Squash Modrý svět W Jiří Steiner se však nejen zúčastnil, ale přivezl si také stříbrný pohár za druhé místo ve své kategorii. Během turnaje si bez větších obtíží připsal výhry nad Michalem Šlachtou (11/7, 11/6, 11/2) a Jaroslavem Kříbkem (11/2, 11/9, 11/4). Největší očekávání budil souboj o první místo s Jaroslavem Zajptem. Díky přesnější hře, zejména do zadní části kurtu, získal první sadu Jaroslav (11/4). Do druhé sady nastoupil náš hráč mnohem aktivněji a na herním projevu to bylo znát. Připravil si několik pozic vhodných pro zakončení, bohužel v něm nebyl až tak úspěšný, jak jsme od něj zvyklí. Přesto mohl druhý game dopadnout jakkoliv. Nicméně pro Jirku nakonec nedopadl šťastně (8/11) a ve třetí sadě trochu chyběly síly ztracené hlavně obrannou hrou v počáteční fázi utkání. Nic naplat, jak již určitě poznal nejeden hráč, na udržení své výkonnosti je potřeba pracovat, na jejím zlepšení je nutné pořádně makat. Navzdory tomu můžete dosahovat takových kvalit, abyste se stali vicemistry České republiky jako náš hráč Jirka, kterému moc gratulujeme a držíme palce do dalších klání.

Doplnili jsme výsledky a soupisky (25. 10. 2012) - doplnili jsme některé údaje ve všech podsekcích. V nejbližších dnech následuje doplnění výsledků ligových týmů z minulé sezony.

Rozhovor s fotografkou Irčou Vanišovou (19. 10. 2012) - v rámci doplňování informací na nově spuštěné webové stránky se i tato sekce dočká spousty nových zpráv. Nyní si můžete přečíst rozhovor s fotografkou Irčou Vanišovou, která již několik let pilně dokumentuje akce v Modrém světě, k nimž patří také ligová utkání našich týmů. Rozhovor s fotografkou, která spoluvytváří jedinečnou klubovou atmosféru, si můžete přečíst v podsekci "rozhovory". Rozhovor pořídila v únoru 2012 juniorka Juniorské školy squashe Klára Komínková.

Tým "X" půl na půl (26. 4. 2011) - poslední ligový víkend sezony absolvoval také tým "X". Ve všech utkáních se naši hráči prezentovali aktivními výkony, nakonec to stačilo na dvě vítězství ze čtyř utkání. V sobotu zavítala pětice Pavel Machovský, Jiří Steiner, Petr Kazda, Michael Kuna a Petr Švejda doprovázená Irčou, Terkou, Vilmou a trenérem Petrem Steinerem do Vratislavic. Utkání s domácím týmem mělo výrazně napovědět v tajence postupu do druhé ligy. Všechny zápasy mohly dopadnout tak i tak, o napětí tedy nebyla nouze. Nejdříve nastoupil Michael Kuna a i když zdaleka nepředvedl výkon, na který jsme od něj zvyklí, odehrál velmi vyrovnaný zápas. Škoda, že se mu nepodařilo urvat ani jeden game. Výborné nasazení a nejlepší squash z našich hráčů předvedl Pavel Machovský. V prvních dvou sadách v zápase s domácí jedničkou se mu tedy příliš nedařilo, ale třetí game přinesl pořádné drama, v jehož průběhu Pavel nejdříve odvrátil čtyři matchbally a už to vypadalo, že by proměněným gameballem mohl strhnout vývoj na svou stranu a využít své dovednostní převahy, když se oba hráči v koncovce třetí sady opravdu vydali. Bohužel nakonec odešel Pavel poražen 0:3. Za skoro rozhodnutého stavu nastoupila dvojka Jiří Steiner a potvrdil kvalitní výkony z celého průběhu sezony. I on však narazil na soupeře nad jeho síly. Bod domácím neukradl ani Petr Kazda, když prohrál po bitvě v páté sadě. Shrnuto, podtrženo - byli jsme svědky vyrovnaných gamů, ale naši hráči jich zvládli vyhrát o poznání méně. V utkání s druhým týmem z Turnova splnili všichni hráči svou povinnost a celkově vyhráli 3:1. I když to na výhru v zápase nestačilo, velmi dobrý výkon předvedl kapitán týmu Petr Švejda. Ve druhé sadě dotáhl skóre ze 4:10 na 10:10. Bohužel víc v tomto gamu nedokázal, ale zjistil, jakým způsobem by bylo nejlepší hrát. Poté velice disciplinovaně dodržoval úspěšnou taktiku a dvěma vyhranými gamy v řadě srovnal na 2:2. Pátá sada byla velice vyrovnaná. Ve střední části se však Petr dopustil tří zbytečných chyb, které se ukázaly být rozhodující. I přes prohru byl spokojen, protože na kurtu bojoval hlavně se svým soupeřem a ne sám se sebou. Sobotní bilance tedy skončila 1:1 a v neděli čekala tým "X" poslední dvě utkání sezony v domácím prostředí. Ve velmi nabité sestavě, nejsilnější v celé sezoně, přicestoval tým Squashpark Mix. Naopak tým SC VŠ LIGA PRAGUE TEAM potvrdil svou celosezónní roli a nikoho výrazně nepotrápil. Zpátky tedy k utkání se Squashpark Mix. Opravdu nelehkého soupeře vyfasoval na čtyřce Michael Kuna. Se svým výkonem nebyl spokojen, ale jeho soupeř mu opravdu mnoho nedovolil. Atraktivní hru jsme mohli sledovat v zápase jedniček mezi Pavlem Machovským a Tomášem Reinbergrem. Pavel sice prohrál první sadu, ale po ní přesně věděl, co má na svého soupeře hrát. Bohužel se v podstatných chvílích nedokázal držet úspěšné taktiky a k odvrácení porážky 2:3 nepomohlo ani více než maximální nasazení, škoda. Naději na celkové vítězství oživil Petr Kazda, když na postu trojky zvítězil 3:1. Rozhodující bitva tak přišla na samý závěr nedělního programu. A byla to bitva pikantní! Zúčastnili se jí domácí star Jiří Steiner a o polovinu mladší Martin Hadraba. V první sadě hrál Martin naprosto bezchybně a svému voleje milujícímu soupeři nedal pro tyto údery mnoho příležitostí, naopak mu sebral mnoho fyzických sil. V dalším průběhu se ale povedlo našemu matadorovi nabourat soupeřův herní rytmus a zejména bezchybným lobovým podáním si příležitosti pro zakončení vybudoval a nekompromisně využil. I když to nakonec týmu nestačilo (prohrál o jediný game), k překvapení všech hostujících a domácích hráčů vyhrál Jirka nad Martinem Hadrabou rozhodující pátý game a pořádně vyšperkoval nepříliš zdařilý hrací víkend. Už několik let se v Modrém světě ptáme... kdy to teda konečně začneme stavět na mládí? :-)

Tým "W" zakončil letošní účinkování v lize mužů (26. 4. 2011) - v sobotu nastoupil tým "W" k utkání na domácích kurtech ve složení Vráťa Morkus, Filip Kočárek, Tomáš Komínek a Ivan Halada. Po výsledku 1:3 neměli naši hráči mnoho důvodů k radosti. Jediným úspěšným byl Ivan Halada. V neděli jeli naši hráči na výlet do Mostu, kde má domácí kurty tým SC Podbořany A. K trojutkání se nedostavil tým Ludu Squash club D a tak bylo odehráno pouze jedno utkání mezi domácími a naším týmem, poprvé vedeným na postu jedničky Filipem Kočárkem. Ani neděle však nebyla pro tým "W" šťastným dnem a radost si udělal pouze Ivan Halada. Po druhém vítězství ve druhém zápase je jeho víkendová bilance stoprocentní. Na pozici dvojky sehrál zajímavý zápas Petr Holeš. Prohrával 0:2, ale zlepšeným výkonem vyrovnal na 2:2. Obrat však nedokonal a neodvrátil celkovou porážku týmu 1:3.

Další rozhovor Kláry Komínkové (21. 4. 2011) - třetí rozhovor do rubriky "Rozhovory s hráči týmů klubu Modrý svět" pořídila juniorka Klára Komínková s kapitánem týmu "X" Petrem Švejdou. Celý rozhovor najdete v podsekci "rozhovory".

O víkendu můžete podpořit naše týmy v Modrém světě! (18. 4. 2010) - v sobotu od 12 hodin nastoupí k utkání sedmého kola 3. ligy ČASQ skupiny C náš tým Squash Modrý svět W proti Squash Yard Praha. V neděli ve stejný čas zakončí honbu za ligovým prvenstvím ve skupině C tým Squash Modrý svět X proti týmům SQUASHPARK MIX a SC VŠ LIGA PRAGUE TEAM. Třeba právě Vaše divácká účast povzbudí naše hráče k maximálním výkonům, zkuste to :-)

Týmy se chystají na poslední kola ligy (11. 4. 2011) - o víkendu 23. a 24. dubna se konají poslední dvě kola ligy ČASQ 2010/2011. Zúčastní se jich samozřejmě oba naše týmy. Tým X se ještě pokusí obrátit nepříznivý vývoj v tabulce a požene se za postupem do 2. ligy, aby splnil před sezonou vyhlášený cíl. Do závěrečných bojů bohužel vyrazí bez dosavadní týmové jedničky Petra Steinera, který byl stažen mateřským klubem pro boj týmu Matxitxako o extraligu. Přesto zůstává náš tým v čele s Pavlem Machovským silný a může dokázat, že na druhou ligu opravdu má. V neděli 24. dubna zakončí hráči týmu X ligovou sezonu domácím utkáním v Modrém světě. Od 12 hodin je můžete podporovat! Tým W nastupuje do dvou posledních kol již bez šance na postup. Přesto lze očekávat, že kapitán Vráťa Morkus postaví to nejsilnější, co lze. Dobrou formu ukazují zejména Petr Holeš, Ivan Halada a Filip Kočárek. Po zranění je již připravena také dosavadní opora týmu Tomáš Pištěk.

Doplněny tabulky lig a odehraná utkání X a W (7. 3. 2011) - v podsekcich "Tým X - tabulka" a "Tým W - tabulka" se můžete podívat, jak si stojí naše týmy ve třetí lize po šestém kole. V podsekcích "Tým X - utkání" a "Tým W - utkání" najdete kompletní výsledky všech utkání, včetně jednotlivých zápasů.

Liga není soutěží týmů (15. 2. 2011) - na oficiálních stránkách ČASQ bylo zveřejněno průběžné pořadí ligy. Před posledním hracím víkendem patří týmu X až čtvrtá pozice, přestože má na svém kontě jedinou porážku, jinak samá vítězství! Před naším týmem figurují dva soupeři se třemi porážkami, jen vedoucí tým z Liberce má stejný počet porážek (mimochodem od našeho týmu). Příčinou je nový systém bodování, který v utkání týmů hodnotí zápasy jednotlivců. Potvrdily se tak obavy, které měl náš tým ihned po zveřejnění nových pravidel (zveřejněny až po začátku sezony, až po nahlášení soupisek). Celkové výsledky týmu jsou podřazeny výsledkům jednotlivců, což je pro týmovou soutěž zajímavé zjištění. Podobný bodovací systém není v Evropě výjimkou. V kolébce squashe Anglii je dokonce bodován každý získaný game, ovšem bonus za vítězství týmu je vyšší. Týmu W patří v jeho skupině předposlední příčka.

Tým X poprvé padl (1. 2. 2011) - v sobotu nastoupil tým X k jedinému utkání ve Staré Boleslavi ve složení Petr Steiner, Pavel Machovský, Jiří Steiner a Jakub Honzík. Výpravu doplnila také Irča Vanišová, která rozdávala nejvíce úsměvů, naši hráči se soustředili na potřebné výhry. Utkání se vyvíjelo slibně, když Jiří Steiner vyhrál dva gamy nad Liborem Veselým, ovšem cenný bod do celkové tabulky utekl těsně v páté sadě 11/13. I Kuba Honzík začal dobře. Vypjatou koncovku první sady vyhrál 16/14 a i když druhý game prohrál, jeho výkon byl kvalitní. To se potvrdilo ve třetím dějství, když vedl 8/2. Od té doby na něm však ležela deka a nedokázal se opět uklidnit a soustředit na přesné míče, prohál 1:3. V této situaci bylo jasné, že Pavel a Petr musejí vyhrát. Petr svůj úkol s přehledem splnil výhrou nad Petrem Zatřepálkem 3:0. I Pavel nezačal špatně. V první sadě dotáhl ze 3/8, ovšem v závěru se cítil poškozený rozhodčím, prohrál 10/12. Do druhého gamu nastoupil lépe a vedl 7/4. Poté přišlo další v Pavlových očích sporné rozhodnutí a podobně jako Kuba se již nedokázal psychicky ukáznit. Prohrál jednoznačně 0:3 a tým X si připsal první porážku sezony. V neděli pak stejná sestava, doplněná o kapitána týmu Petra Švejdu, situaci trochu napravila. Tým SportZone Lysá B porazila 4:0. Druhou letošní výhru si připsal Kuba Honzík, svůj zápas neskutečně vybojoval také Petr Švejda a získal pro tým do celkové tabulky cenný bod. Utkání se SportZone Lysá A bylo o mnoho napínavější. V prvním zápase dokázal Roman Kubričan ukrást game Petrovi Steinerovi. O to více pak zabral Jiří Steiner, jenž překvapivě vydřel neskutečné dva gamy proti Janu Slukovi. Vítězství týmu pak pečetil důležitou výhrou Pavel Machovský nad Radkem Etzlem v poměru 3:0. Na celkovém vítězství o jeden game pak nezměnila nic ani prohra Jakuba Honzíka se Štěpánem Krčou 0:3. V neděli podali všichni hráči maximum a udrželi se ve hře o první místo ve skupině, o které se strhne o posledním hracím víkendu ostrá bitva. Věříme, že naši hráči budou připraveni na 110% a v posledních dvou ligových kolech neztratí ani jeden zápas!

Týmu W se nedařilo (1. 2. 2011) - o víkendu nastoupil tým W k dalším čtyřem utkáním třetí ligy. Bohužel ani jedno z nich nedokázal vyhrát. Sestava byla do značné míry ovlivněna vnějšími vlivy. Oba dny nastoupili kapitán týmu Vráťa Morkus, Petr Holeš a Filip Kočárek. V sobotu doplnil sestavu také Tomáš Komínek. Ve svém prvním ligovém zápase si však obnovil zranění zad a po ukončení prvního zápasu již ke druhému nenastoupil. Jedinou pozitivní zprávou je jeho vyjádření, že byl překvapen sám sebou, když držel se svým soupeřem krok. Proto by rád nastoupil za Squash Modrý svět W i v dalších utkáních ihned, jak se uzdraví. V neděli pak jel tým do Žatce pouze ve třech hráčích a vrátil se alespoň s dílčími úspěchy. Petr Holeš poprvé potvrdil své kvality jednoznačným způsobem proti horšímu soupeři a Filip Kočárek si připsal své první vítězství v mužské lize, když otočil zápas z 0:2 na gamy, navíc i v pátém gamu obracel z 4/6, 6/8 a 8/9. Blahopřejeme k této výhře, která je příslibem do dalších kol, navíc by mohla Filipovi pomoct při účasti na Mistrovství republiky juniorů v Olomouci příští víkend.

O víkendu 5. a 6. kolo ligy (24. 1. 2011) - oba naše týmy zasáhnou o nadcházejícím víkendu do ligových bojů. Tým X vyrazí v nejsilnější možné sestavě v sobotu do Staré Boleslavi a v neděli do Lysé nad Labem. Tým W se potýká s marodkou - jistě jsou mimo hru Tomáš Pištěk a Tomáš Komínek. Kapitán týmu Vráťa Morkus se přesto pokusí připravit tým na vítězné tažení. Premiérový start v soutěži dospělých by si měl připsat Filip Kočárek. Jeho start může ohrozit již jen administrativní proces. Tým W nastoupí v sobotu v Dubči, v neděli v Žatci. Držíme palce!

Rozhovor s kapitánem týmu "W" Vráťou Morkusem (21. 12. 2010) - Klára Komínková před Vánoci nelení a své další otázky položila Vráťovi Morkusovi. Celý rozhovor si můžete přečíst v podsekci "rozhovory".

Rozhovor s Tomášem Komínkem (7. 12. 2010) - možná jste si již všimli, že v sekci Juniorské školy squashe jsou umístěny rozhovory s juniory klubu Squash Modrý svět, které pořizuje šikovná Verča Kočárková. Nyní Vám přinášíme novinku! Rozhovory s hráči ligových týmů začala pořizovat další juniorka Klára Komínková. Její první rozhovor s Tomášem Komínkem si můžete přečíst v podsekci "rozhovory".

Kompletní výsledky našich týmů (4. 12. 2010) - kompletní sadu výsledků našich týmů z podzimní části sezony, včetně výsledků všech hráčů v jednotlivých utkáních, si můžete prohlédnout v podsekcích "Tým W - utkání" a "Tým X - utkání". Tým SQUASH MODRÝ SVĚT X neprohrál jediné utkání a stal se půlmistrem sezony 2010/2011.

Doplněny výsledky prvního a druhého kola (25. 11. 2010) - jak hráli zástupci našich týmů v jednotlivých utkáních? Nyní se můžete podívat na výsledky všech klání, která byla odehrána o prvním hracím víkendu, v podsekcích "Tým W - utkání" a "Tým X - utkání".

Polovina sezony za námi, Xko stále bez prohry! (22. 11. 2010) - o víkendu nastoupilo k dalším čtyřem utkáním také družstvo "X". Již tradičně, velmi si toho vážíme, se na utkání vypravily také fanynky Irča a Elza. A nebylo to nikam za roh, nýbrž až do Turnova. Ale proč nejet dvěma auty, když v nich jede taková podpora. Díky ní a samozřejmě zejména díky výkonům hráčů se v sobotu zadařilo. Ani jedno utkání však naši hráči nerozehráli dle představ a zezačátku nevypadala situace příliš růžově (pokud růžová patří mezi Vaše oblíbené barvy). I přes náročné a emotivní situace týmová soudržnost v krizových chvílích zafungovala a cenné body zaznamenali zejména Pavel Machovský a Petr Kazda. Domácí Turnov nakonec utrpěl porážku 0:4 a zatím nejlepší tým, proti kterému náš tým na podzim hrál, SQC Liberec byl pokořen o jediný game po proměněném mečbolu Petra Steinera v utkání jedniček. V neděli se rozjetému Xku postavil domácí SquashPark MIX a nejhorší tým skupiny - SC VŠ Liga Prague Team. Za SquashPark MIX nastoupili nejlepší hráči VŠ ligy Tomáš Reinbergr a Martin Hadraba. Bohužel nás tito borci připravili o dva body, když Martin porazil Petra Kazdu a Tomáš velmi dobře hrajícího Kubu Honzíka. Kuba měl v dramatických koncovkách gamů trochu smůlu, na druhou stranu k nim nemuselo dojít, kdyby trefil o něco méně tinů ve výborně rozehraných výměnách. Přesto může být spokojený s kvalitně odehraným utkáním ve vysokém tempu a s tím, že zaznamenal cenné body, které se nakonec moc hodily při nejtěsnější výhře podzimu. Polovina sezony je tedy za námi, absolutorium za své nasazení zaslouží všichni hráči! Měření sil se všemi týmy potvrdila první odhady po vylosování soutěže, sice že v této skupině není o kvalitní týmy nouze. A i když náš tým zřejmě povede tabulku, je třeba zapracovat na konkrétních aspektech hry. Nyní na to mají naši hráči dva měsíce, pak vyrazí do Staré Boleslavi a Lysé.

Hráči týmu W podali slušné výkony (22. 11. 2010) - v sobotu nastoupil tým "W" k jedinému utkání. Proti týmu SquashYard nastoupili kapitán Vráťa Morkus, Ivan Halada, Petr Holeš a Tomáš Pištěk. O tom, jak si hráči vedli, nás informoval telefonicky kapitán týmu Vráťa: "Všichni jsme se svým výkonem spokojení, i když výsledek je pro nás krutý. Ve všech zápasech jsme měli možnost vyhrát, poprvé jsme hráli na lize takto kompaktně. Petr konečně předvedl i v lize asertivní hru, na jakou jsme od něj zvyklí, Ivan měl zápas dobře rozjetý, ale nedotáhl ho do úspěšného konce. Nakonec jsme prohráli 0:4. Osobně jsem zklamaný, protože jsme odehráli vyrovnanou partii s největším adeptem na postup ze skupiny, nicméně jsme mu pozici značně zlepšili, místo abychom ji znepříjemnili." V neděli, kdy byly výsledky příznivější, pak nastoupil také Jirka Severský. Přesto tým "W" utrpěl další dvě porážky, když v obou utkáních rozhodly gamy, resp. body při stavu 2:2 na zápasy. Škoda! Věříme, že ve druhé polovině sezony dokáží hráči své výkony udržet, případně vylepšit a štěstíčko jim několik vítězství přinese. Možná by pomohla také vyšší návštěvnost na trénincích, co kluci? ;-)

Týmy se připravují na další kola ligy (10. 11. 2010) - víkend 20. - 21. listopadu je dalším hracím víkendem lig ČASQ. Ve třetí lize nastoupí opět naše týmy, každý hrací den ve dvanáct hodin. Tým X si udělá v sobotu výlet do Turnova, kde jej čeká domácí celek a také poslední z favoritů skupiny, se kterým ještě nehrál - SQC Liberec. Naše borce pojedou podpořit také Irča a Elza, takže se bude určitě dařit :-) V neděli pak nastoupí v Praze ve SquashParku. Tým W bude hrát v sobotu s jediným soupeřem. Nastoupí na půdě Squash Yard Praha. V neděli budou hrát proti týmům Ludu Squash club D a SC Podbořany A. Přejeme hodně štěstí!

Tři utkání, tři výhry (19. 10. 2010) - do ligové soutěže se o víkendu 16. - 17. října zapojil také náš tým "X". V sobotu nastoupil na domácích kurtech proti jedinému, zato silnému soupeři. Utkání se Squash Veselý A Stará Boleslav začal zápasem na pozici čtyřky Pavel Machovský. Nad svým soupeřem se velmi rychle ujal vedení 8:3. Pak ale polevil v nasazení a o důležitý game nakonec přišel 12:14. Do druhé sady opět nastoupil a s přehledem ji vyhrál 11:4. Těžké chvíle jsme spolu s Pavlem prožívali ve a po třetím dějství. Sledovali jsme nečekaně vyrovnaný zápas, ve kterém Pavel prohrával 1:2 na gamy. Pavel se naštěstí srovnal a doslova urval výhru v pátém gamu. Souběžně hráli zápas hráči na pozici trojek. Jiří Steiner narazil na typově velmi podobného soupeře a dokud se mohl spolehnout na přesnost svého zakončování, vedl 2:1 na gamy. Čtvrtý game prohrál a tak musela opět rozhodnout pátá sada. V ní utekl Petr Šiko na rozdíl neuvěřitelných šesti bodů a ještě více neuvěřitelně dokázal náš hráč srovnat a měl dokonce matchball. Jirka podával v celém zápase výkon na hranici svých možností, bojoval, svého mladšího soupeře v podstatě přeběhal, rozhodovaly opravdu drobnosti a bohužel prohrál v rozhodující sadě 12:14. Utkání tak bylo srovnáno - 3:2, 2:3. K dalším zápasům nastoupili Petr Kazda s Filipem Kulkou a jedničky týmů Petr Steiner a Petr Zatřepálek. Petr Kazda prohrával v první sadě už 6:10, ale dokázal svého soupeře překvapit bojovností a otočil na 13:11, což byl velmi důležitý moment. Petr sice nakonec prohrál další gamy 7:11, 7:11, 10:12, ale nabídl více klidu svému spoluhráči v zápase jedniček. Petr Steiner prohrál trochu nečekaně první game 7:11, nicméně v dalším průběhu utkání přestal kazit, svého soupeře držel permanentně pod tlakem, když bylo třeba, vyběhl i zdánlivě ztracené míče a trpělivou hrou získal další sady 11:4, 11:3, 11:5. Po odehrání všech čtyř utkání bylo jasno - náš tým zvítězil při rovnosti vítězství i získaných gamů o 21 bodů. V neděli byl očekáván další silný soupeř, ze kterého také panovali mírné obavy. Utkání s Retro SportZone A začali Pavel Machovský a Štěpán Krča. Utkání dvou bývalých juniorských hráčů z první desítky ČR povětšinou kontroloval Pavel. Když nekazil, mohl se spolehnout na trochu lepší fyzickou kondici a zejména výborné dvoustěnné boasty a kvalitní dropy. Utkání vyhrál 11:3, 9:11, 11:9, 11:7 a dal výrazně vzpomenout na své nejlepší životní squashové výkony. Druhý zápas v pořadí odehrály jedničky Petr Steiner a Roman Kubričan. Petr si bez absolvování vypjatějších chvil došel pro výhru 11:8, 11:5, 11:5 a pozice týmu byla po dvou výhrách velice dobrá. Vítězství pečetil vítězstvím nad Radkem Etzlem Petr Kazda, když neztratil ani game! Trochu smolně pak podlehl Kuba Honzík Janu Slukovi. Kuba nehrál vůbec špatně, ale jeho soupeř hrál o něco lépe a sebral Kubovi mnoho fyzických sil, které pak v páté sadě chyběly. Celkově tedy náš tým zvítězil 3:1 na zápasy. Ve druhém utkání se SportZone Lysá B neztratilo kvarteto Petr Steiner, Kuba Honzík, Petr Kazda, Jirka Steiner ani game a zvítězilo jednoznačně 4:0 na zápasy. Po první hracím víkendu si tým "X" připisuje do celkové tabulky 15 bodů, za které si vysloužil pochvalu od svého kapitána Petra Švejdy, který celý víkend kontroloval výkony svých kolegů a zajistil výborné zázemí pro bezproblémovou organizaci domácích utkání. Jemu, všem hráčům a také všem fanynkám, což se píše krásně:-), děkujeme a jsme plni očekávání dalšího hracího víkendu 20. - 21. listopadu.

Tým "W" jede půl na půl (18. 10. 2010) - v sobotu 16. října vstoupili do nové sezony hráči týmu "W". Na domácích dvorcích nastoupili ve složení Vráťa Morkus, Tomáš Pištěk, Petr Holeš, Ivan Halada. Hráči podali výborné výkony proti týmu Dubče. Gamy neztratili Tomáš, Petr a Ivan. Poslední utkání mezi Vráťou a Evou Gallatovou bylo napínavé. Eva Gallatová se na modrosvěťácké kurty vrátila téměř po deseti letech, když se v prosinci roku 2000 zúčastnila otevíracího turnaje squashcentra. V utkání s Vráťou vedla 2:1 na gamy, ale kapitán týmu "W" se nedal, přestal dělat laciné chyby a došel si k vítězství 12:10 v páté sadě. Výsledky utkání s druhým týmem trojutkání - Teplicemi B již tak příznivé nejsou. Jediné vítězství a bod navíc do celkové tabulky získal pouze Tomáš Pištěk, když porazil 3:0 Antonína Čerňanského. Neúspěšnou premiéru v ligové soutěži, kterou jak již víme ve druhém utkání napravil, si odbyl Ivan Halada. Dle svých slov byl zezačátku překvapen ligovou atmosférou, hlasitým fanděním a povzbuzováním, což mu znemožnilo maximální soustředění na výkon a snadno prohrával 0:2 na gamy. Ve třetí sadě se uklidnil, začal se mnohem více koncentrovat a efektivní taktikou zvítězil 11:9. V poslední sadě opět ztrácel krok, když nedokázal udržet herní standard ze třetí sady a prohrál 5:11. Tato porážka však pro Ivana byla velice poučná. Ve třetí hře předváděl velmi slušný a trpělivý squash a je na něm, zda dokáže takto hrát častěji. Dobré momenty měl ve svém dalším utkání také Vráťa Morkus. Stejně jako Ivan prohrával 0:2, pak svou hru změnil, začal si lépe připravovat útočné pozice a většinou útočil jistým rovným dropem. Tato změna mu přinesla výhru v další sadě 11:4. I ve čtvrtém gamu se snažil praktikovat podobný styl hry, ale již byl méně důsledný a prohrál 9:11. Utkání s Teplicemi B doplňuje už jen prohra Petra Holeše, který měl proti sobě nejlepšího squashistu trojutkání. Ve výkonu vcelku komplexně hrajícího soupeře nedokázal Petr najít větší mezery a prohrál třikrát 6:11. V neděli pak náš tým pokračoval v obdobném složení, jen Ivana Haladu nahradil Jirka Severský. S domácí SquashArenou prohráli naši hráči 1:3 a tým z Podbořan porazili 3:1. Tak jako byla v neděli padesátiprocentní bilance celého týmu, byla padesátiprocentní bilance každého hráče, když Vráťa, Tomáš, Petr i Jirka si připsali po jedné výhře a jedné porážce. Padesátiprocentní je tak i celková bilance odehraného víkendu - prvních dvou hracích kol, ve kterých si tým "W" připsal do tabulky 3. ligy skupiny C za výhru 4:0 šest bodů, za výhru 3:1 pět bodů a za prohry 1:3 po dvou bodech, celkově tedy 15 bodů.

Šokující informace! (18. 10. 2010) - v neděli nastoupil náš tým proti soupeřům z Retro SportZone A, od kterých obdržel nevídanou informaci, potírající základní principy ligových soutěží vůbec. Skutečnost je následující. Tým Retro SportZone A hrál v minulé sezoně druhou ligu ČASQ. Stejně jako v jiných ligách, i v této je standardní počet týmů ve skupině devět. Ve skupině zmíněného týmu bylo netradičně osm týmů, což se kvůli celkovému počtu přihlášených týmů stává. Tým obsadil na konci soutěže sedmou příčku, čímž dle pravidel unikl sestupu, neboť ze skupiny vždy sestupují devátý a osmý tým. Tuto skutečnost, dle vyjádření kapitána Romana Kubričana, navíc dvakrát potvrdil sekretariát ČASQ a ubezpečil, že vzhledem k umístění na sedmé příčce tým nesestupuje. Hráči týmu se tak s nadšením registrovali do nového ročníku ligové soutěže a spolu se všemi týmy v České republice trpělivě čekali na rozlosování ligy. Po proběhnutí všech registrací, po začátku sezony, patnáctého září však přišel ze sekretariátu ČASQ e-mail s prostým sdělením, že z druhé ligy nakonec sestoupili a budou hrát ligu třetí. A pokud se jim to nelíbí, mohou k ČASQ podat odvolání. Tzn. bylo jim sděleno, že v případě vyslovení nesouhlasu by o odvolání rozhodovali stejní lidé (člověk ?), kteří rozhodli o dodatečném sestupu. Tým této možnosti nevyužil a poslušně bude hrát v této sezoně ve třetí lize. Zvolil-li orgán, jež má stanovit pravidla squashových soutěží v České republice a který by měl být vzorem pro jejich dodržování, zmíněný postup, je to neuvěřitelné a vytváří se tím prostředí, ve kterém je vše velice nejisté. A teď se hráči snažte, podávejte maximální výkony, překonávejte únavu, bolesti, sebe sama a čekejte, jak to nakonec všemocná Česká asociace squashe rozlouskne.

Je to tady, třetí liga startuje (11. 10. 2010) - tento víkend, tedy 16. a 17. října, zahájí svá letošní ligová tažení naše dva třetiligové celky. Jako první odstartuje novou sezonu tým "X". V sobotu v 10 hodin se postaví na domácích kurtech v Modrém světě jednomu ze spolufavoritů skupiny G - týmu Squash Veselý A Stará Boleslav. V našich barvách nastoupí všichni nejlepší hráči, které máme k dispozici. Přijďte se podívat na kvalitní squash, který si můžeme slibovat zejména od našich hráčů Petra Steinera a Pavla Machovského a od hráčů soupeře Petra Zatřepálka a Filipa Kulky. Přijďte povzbudit náš tým na cestě k první výhře! V sobotu ve 12 hodin se pak na domácích dvorcích představí také hráči týmu "W". Kapitán Vráťa Morkus také postaví svůj tým v nejsilnější možné sestavě. V neděli od 12 hodin bude hrát na domácích dvorcích opět tým "X", tentokrát proti druhému spolufavoritovi skupiny - týmu Retro SportZone A a týmu SportZone Lysá B. Tým "W" nastoupí k dalším utkáním skupiny C jako hostující tým proti SquashArena Z a Squash club Žatec A. Držíme palce!

Známe názvy týmů... (1. 10. 2010) - Česká asociace squashe zveřejnila měsíc po začátku sezony složení skupin 3. squashové ligy. Zřejmě neměla ani odvahu, aby je rozeslala klubům na maily, a jen je v tichosti o středeční noci vyvěsila na svůj web, přičemž v aktualitách na titulní straně nenajedete o umístění dokumentů dosud žádnou zprávu. Kromě míst utkání známe bohužel jen názvy týmu, proti kterým budou naše družstva hrát, soupisky jaksi někde uvízly. Takže s trpkým úsměvem řečeno, skoro jakoby nic zveřejněno nebylo. Náš tým W se představí první hrací den v sobotu 16. října na domácích kurtech v Modrém světě. Trojutkání začíná ve 12 hodin. Přijďte povzbudit naše borce, kteří ve skupině zřejmě nemají žádného výrazného favorita a mohli by odehrát velmi slušné výsledky. Tým X nastoupí k prvnímu domácímu utkání také v sobotu, z technických důvodů bude hodina startu utkání upřesněna. Další domácí utkání pak odehraje hned v neděli 17. října od 12 hodin. Přijďte povzbudit náš tým usilující o postup, za kterým by ho měli táhnout zejména dvě nové akvizice Petr Steiner a Pavel Machovský!

Tragikomedie Marné čekání (26. 9. 2010) - píše se 26. září, squashová sezona je již dvacet šest dní v plném proudu a naše týmy, stejně jako všechny neextraligové týmy v České republice, stále marně čekají na rozlosování utkání. Žádný z účastníků tedy neví, kde bude 16. a 17. října hrát, kam pojede, nebo zda má blokovat kurty pro domácí zápas. Ještě pikantnější je skutečnost, že dosud ČASQ nezveřejnila žádnou oficiální verzi systému soutěží, který se iniciativně po začátku sezony rozhodla změnit. A tak zatím také nikdo netuší, kolik bude mít v lize soupeřů, kolikrát za sezonu s nimi bude hrát, s kolika soupeři bude hrát v jeden den, jak bude za své výsledky hodnocen, nic. A protože naši hráči nechtějí nudně čekat, vyplňují si hluchá místa, kdy by mohli číst nový soutěžní systém, intenzivním tréninkem a dokonce se Vám na minulém středečním tréninku stihli i vyfotit. Teď se na ně tedy můžete se zaujetím podívat v podsekcích "Tým X - soupiska" a "Tým W - soupiska", kde bohužel zatím nespatříte středeční absentéry. Pokud ve Vás fotky nevyvolaly příjemné rozpoložení, či jste se přímo zhrozili, doufejte v brzké zveřejnění hracího systému, protože jestli to takhle půjde dál, bude fotosoupiska za chvíli kompletní a kdo ví, co ještě vymyslíme :-)

Týmy ostří své rakety na ligové boje (12. 9. 2010) - tým X začal svou přípravu první středu v září, tým W se připojí 15. září. Pod vedením trenéra Petra Steinera se každou středu od 18 hodin připravuje tým W ve složení Vráťa Morkus, Petr Holeš, Ivan Halada, Tomáš Komínek, Filip Kočárek a Jirka Severský. Kmenový hráč týmu Michal Čarvaš je takříkajíc na marodce a Tomáš Pištěk ladí formu každou středu od 19 s týmem X, když doplnil Jirku Steinera, Michaela Kunu, Kubu Honzíka, Petra Kazdu a Petra Švejdu. První kolo ligy čeká naše borce, tedy spíše naši borci vyhlížejí první kolo ligy, které se uskuteční 16. října. Své soupeře zatím ani jeden z týmů nezná, ale všichni jsou pekelně natěšení, aby se po individuálních zlepšeních hráčů opět utkali se širší konkurencí.

Tým X má jasný cíl (5. 9. 2010) - dlouholetý kapitán týmu Petr Švejda a jeho spoluhráči opět útočí na postup do druhé ligy. Ke stabilním členům týmu Jirkovi Steinerovi, Kubovi Honzíkovi a Michaelovi Kunovi se z týmu W připojil Petr Kazda. Pětici doplňují dvě posily, které jsme angažovali před začátkem sezony. Po roce opět přichází Pavel Machovský a na hostování z prvoligového týmu Matxitxako Petr Steiner. Tito dva hráči by měli tvořit osu týmu, který bere vítězství, nebo nic. Na soupisce týmu oproti minulým sezonám chybí Libor Holub a Petr Fišer. Oba zkušení borci jsou připraveni být na soupisku dopsáni a v případě potřeby nastoupit.

Tým W povede Vráťa Morkus (5. 9. 2010) - kapitán týmu W Vráťa Morkus povede své spoluhráče do ligových bojů již druhou sezonu. Opět se bude moct spolehnout na zlepšující se duo Petr Holeš - Tomáš Pištěk. Dále na Jirku Severského, který přechází z týmu X, a na tři nováčky - Ivana Haladu, Tomáše Komínka a Filipa Kočárka. Během sezony by pak měl být k dispozici také Michal Čarvaš, jenž se zotavuje po operaci kolena. Na soupisce již naopak nefigurují Roman Ryger a Martin Masár, kteří se omluvili z časových důvodů. Jirka Hron po třech letech neprodloužil hostování a v nové sezoně bude nastupovat ve svém domovském klubu Squash Stará Praha. Všem třem hráčům děkujeme za léta, která strávili v našich barvách. Vždy jste vítaní!

Jaroslav Filip mění dres (5. 9. 2010) - dlouholetá opora týmů klubu Squash Modrý svět odchází. Hráč, který hájil naše barvy od roku 2004, byl platným článkem v mnoha utkáních a velkou měrou se podílel na úspěchu v sezoně 2008/2009, kdy se tým X umístil ve třetí lize na druhé příčce a jen těsně mu utekla účast ve druhé lize. Do jednoho z týmů právě v této soutěži Jarda v létě zamířil a my mu děkujeme za mnoho nezapomenutelných chvil a přejeme hodně štěstí v novém působišti!

Týmy skončily shodně na sedmé pozici (5. 9. 2010) - dvacátého osmého března odehrály týmy X a W svá poslední utkání v sezoně 2009/2010. Tým W nastoupil na domácí půdě proti léty v nejvyšších soutěžích ČR ostříleným borcům z Ludu SC E. Držel se statečně a proti herně inspirativním soupeřům zaznamenali naši hráči v každém gamu dílčí úspěchy. Výborně si vedl nováček na soupisce Petr Holeš, který dovedl proti svému soupeři první game do tie-breaku. Celkově si za sezonu tým W připsal čtyři výhry a všichni hráči na soupisce, které v zimě doplnil Petr Kazda, získali cenné zkušenosti. Pro většinu z nich byla tato ligová sezona klíčová pro skokové zvýšení herní úrovně a my pevně věříme, že v příští sezoně svou sedmou příčku v konečné tabulce vylepší. Tým X nastoupil předposlední hrací den pouze ve třech hráčích. Kapitán Petr Švejda s jedničkou týmu Jardou Filipem a Kubou Honzíkem podlehli v obou utkáních velmi těsně a týmu X také zbyla v konečné tabulce jen sedmá pozice. Umístil se na opačném konci tabulky, než minulou sezonu, kdy bojoval o postup do druhé ligy. Pravdou je, že po zklamání z neúspěšného tažení a odchodu tří klíčových hráčů neměl ambice bojovat o nejvyšší příčky. Sezona splnila očekávání - do týmů se zapracovali noví hráči, stabilní se zlepšili a do nové sezony je opět možné cíle pozvednout.

Začíná sezona 2009/2010 (14. 10. 2009) - přes všechny peripetie v České asociaci squashe začíná tento víkend nová sezona i pro naše třetiligové týmy. Tým Squash Modrý svět X odehraje své zápasy v sobotu v Praze a v neděli ve Staré Boleslavi, Squash Modrý svět W pak v Pardubicích, respektive v Kolíně. Soupisky našich týmů doznaly oproti minulé sezoně několika změn. Hostování ukončili hráči Michal Krautwurm a Ondra Vlasák, kteří se po kvalitních výkonech v našich barvách vrátili do svého kmenového klubu Squash Stará Praha, kde jsou na soupisce prvoligového týmu Matxitxako. Hostování ukončil rovněž Pavel Machovský. Za tým "X" bude i v této sezoně nastupovat tradiční opora Jarda Filip, jenž odmítl několik nabídek do druhé ligy. Nováčky v týmu "X" jsou Jakub Honzík, který přišel z týmu "W", a Michael Kuna. Tým "W" v nové sezoně povede jako kapitán Vráťa Morkus. Kromě členů loňské sestavy jsou připraveni také noví hráči Petr Holeš a Tomáš Pištěk.

Skončila sezona 2008/2009 (30. 6. 2009) - v pátek 26. června proběhlo setkání hráčů klubu Squash Modrý svět, aby zakončili sezonu 2008/2009. Hlavním programem byl squasho-pongový turnaj. Hráči proti sobě nastoupili vždy ve dvou gamech na squashovém kurtu a ve dvou gamech u ping-pongového stolu. V přátelském duchu tak uzavřeli uplynulou squashovou sezonu, která přinesla mnoho vypjatých chvil. Týmu "X" unikl postup do vyšší ligy o jeden jediný game. I když se nepodařilo hlavní cíl splnit, byla tato sezona nejúspěšnější v historii klubu. Druhé místo těší o to víc, že se na něm podíleli všichni hráči týmu, kteří nastupovali v průběhu celé sezony a drželi postupové šance do posledního hracího dne. Hůře se vedlo našemu týmu "W", jež dosáhl horšího umístnění než v loňské sezoně. Kapitán Jakub Honzík dovedl své spoluhráče pouze ke dvěma výhrám, i když mnohokrát byly porážky těsné. Dvakrát tým podlehl o jeden game, dvakrát o dva gamy. Nedosažené výsledky jistě jsou dostatečnou motivací pro trénink na další sezonu. Děkujeme všem hráčům za reprezentaci klubu Squash Modrý svět a přejeme pěkné léto!

Postup týmu "X" unikl o vlásek (29. 4. 2009) - před posledním dvojkolem třetí squashové ligy měl náš tým "X" stále ještě naději na postup do druhé ligy. Základním předpokladem samozřejmě bylo zvítězit ve všech 4 zápasech, což se už v sobotu ukázalo jako těžký úkol - ze 4 našich do té doby stabilních hráčů byl k dispozici pouze Michal Krautwurm, který tak musel být doplněn našimi 3 veterány s věkovým průměrem 46 let. Podle předzápasových prognóz by i v této sestavě nemělo naše vítězství ohrozit družstvo Teplic B, ale v zápase s domácím Duchcovem se dalo očekávat, že definitivně bude rozhodovat až poslední zápas, ve kterém Jirku Steinera čekal Jan Port, mistr republiky v racketlonu pendlující z druhé squashové ligy. V samotných zápasech se pak prognózy potvrdily, když nad Teplicemi jsme zvítězili 3:1 na zápasy a 10:3 na gamy. S Duchcovem měl opravdu rozhodnout až poslední zápas. Naši 3 hráči však svými výkony připravili Jirkovi výbornou výchozí pozici, když Michal uplatnil svůj výborný pohyb a svůj zápas vyhrál 3:0, Petr Fišer i s půjčenou raketou odvrátil ze stavu 7:9 ztrátu první sady a pak již se svým typickým přehledem zvítězil rovněž 3:0 a Petr Švejda i přes porážku 0:3 získal tolik bodů, že v celkovém součtu stačilo Jirkovi uhrát jen 9 vítězných míčů. Ani za tohoto stavu se jeho soupeř Honza Port nevzdal a do zápasu vlétl s maximálním úsilím a agresivitou a během chvilky vedl 6:0. Jirkova taktická vyzrálost se však opět ukázala - změnou taktiky získal ještě v první hře 6 bodů, druhý game dokonce vyhrál a bylo rozhodnuto! Sobotní úkol byl splněn a naděje na postup do 2. ligy byla zachována. Nedělní sestava našeho týmu "X" se zdála ještě problematičtější, když se nemohl zúčastnit ani ve výborné formě hrající Petr Fišer. Ale noční obětavý návrat Jardy Filipa z Rakouska akcie našeho týmu opět výrazně zvedl. Proti týmu Squash Veselý všichni naši hráči potvrdili své kvality a zvítězili jsme 4:0 na zápasy. Nebezpečnějším týmem se od začátku jevil tým Žatce, ale již v prvním zápase mile překvapil Jirka Severský, když po bojovném výkonu zvítězil 3:1 a po přesvědčivých vítězstvích Michala Krautwurma a Jirky Steinera  bylo rozhodnuto již před posledním zápasem. V něm  sice Jarda Filip po vyčerpávajícím boji nakonec podlehl 2:3, když se v závěru již projevila únava z cesty. Mnohem víc ale určitě celý tým mrzela zpráva z Teplic, podle níž Squashpoint oba své zápasy vyhrál a i přes naše vítězství si tak zajistil postup na úkor našeho týmu. Při lepších vzájemných zápasech se Squashpointem se rozhodující  nakonec ukázala naše porážka o jediný game hned v prvním kole s Plzní. Nezbývá, než říci ŠKODA, ale zároveň poděkovat všem hráčům za dosud nejvydařenější sezonu a těšit se na tu příští. Squashi zdar, modrosvěťáckému zvlášť!!!

Jsme druzí, JSME TÝM, JSME HRDÍ (9. 2. 2009) - po dvou sobotních výhrách čekala tým "X" nejtěžší zkouška, před kterou kdy stál. V neděli měla být zodpovězena otázka, který ze dvou aspirantů bude mít před dvěma posledními koly blíže k postupu do 2. ligy. Týmy Squash Modrý svět X a SC Squashpoint Mueller A se vzájemně střetli. Podzimní utkání zvládli lépe naši borci, když zvítězili po velkých bitvách 3:1 na zápasy a napravili selhání z předchozího dne, když podlehli týmu Plzně. Oba týmy tak měly po podzimní části po jedné porážce, ale díky vzájemnému zápasu měl výhodnější pozici náš tým. Na rozhodující duel sezony se všichni členové týmu připravovali, jak nejlépe mohli. Trénovali, absolvovali mnoho taktických porad a nominační zápasy, ve kterých krystalizovala sestava pro nejdůležitější zápas v historii klubu. Důvěru nakonec dostali Michal Krautwurm, Ondřej Vlasák, Jaroslav Filip a Pavel Machovský. Vyvolenou čtveřici doprovázeli ještě další dva hráči Petr Fišer a Jiří Steiner, kteří nastoupili ve druhém utkání proti týmu ze Strahova, kapitán Petr Švejda, trenér Petr Steiner a další čtyři příznivci klubu Squash Modrý svět. Barvy týmu SC Squashpoint hájili kmenoví hráči klubu Jakub Pěchouček, Jaromír Branný, letní posila Láďa Tesárek a protože náš tým byl v prvním střetnutí, pro našeho soupeře překvapivě, úspěšnější, najal si během zimní přestávky tento třetiligový klub slovenského hráče č. 2  a reprezentanta své země Tomáše Tótha. Tomáš svou úrovní patří do Extraligy ČR a tak by bylo pošetilé uvažovat o přívětivém výsledku v zápase proti této osobnosti. Cíl byl tedy jasný, kromě tohoto zápasu všechny ostatní vyhrát a ukázat, že týmový duch a soudržnost jsou to nejdůležitější. K prvnímu zápasu nastoupili Jaroslav Filip a Jaromír Branný. Byl to zápas dramatický, plný nervozity na obou stranách, plný zvratů a vybojovaných míčů. Větší hlad po vítězství měl náš hráč a zaslouženě zvítězil těsně 3:2. Do druhého zápasu naskočili Pavel Machovský a Jakub Pěchouček. Styl hry a způsob, jakým Pavel od začátku panoval na kurtu, je nepopsatelný. Od začátku svého soka tlačil, zakončoval přesnými a nečekanými údery, nevzdal a vyběhl i nemožné míče, na kurtu nechal vše. Odměnou mu byla výhra 3:0. "Nikdy v životě jsem ho neviděl hrát takhle skvěle!", komentoval výkon svého někdejšího spoluhráče a juniorského kolegy Petr Steiner. Ostatní spoluhráči a diváci souhlasili. Takový vstup do rozhodujícího utkání snad nikdo nečekal. Po dvou výhrách stačilo jediné, výhra mladého Ondřeje Vlasáka nad zkušeným a obávaným Láďou Tesárkem. Jejich zápas začal svižně hned od začátku. Láďa jako by se déle zahříval a první game mu utekl. Za stavu 2:0 na zápasy a 1:0 v tomto zápase byl tým "X" výhře nejblíže. Poté se hra vyrovnala, Ondra svými krátkými míči umožnil Láďovi převzít iniciativu a druhou hru prohrál. Sebevědomí mu to ale nesnížilo a jal se bít v další hře. Za stavu 9:9 a 10:10 se celý zápas rozhodoval. Chladnější hlavu a přesnější ruku měl v této fázi Láďa Tesárek a zvítězil 13:11. Ondra se pokusil ještě zápas otočit, ale stal se obětí svých krátkých lajn, kterými nedokázal Láďu rozběhat, a s přibývající únavou při bojování o každý míč přišly i nevynucené chyby a zápas skončil 1:3. Za normálních okolností zápasů třetí ligy by pozice našeho týmu pořád byla dobrá, ale před Michalem Krautwurmem stál těžký úkol - uhrát dva gamy na Tomáše Tótha. I když se Michal nevzdal, bojoval a předvedl několik kvalitních výměn, úroveň obou hráčů byla propastně odlišná a Tomáš Tóth si nezadýchán došel pro vítězství 3:0 a zařídil tak našemu soupeři celkovou výhru o 2 gamy. Odhodlání, naděje, léta touhy a vidina postupu po úspěšném tažení podzimní částí sezony byly náhle ty tam. Těžko naši hráči hodnotili právě proběhlé chvíle. Měli na to, hráli dobře, ale kvality a zkušenosti dlouholetého prvoligového hráče Ládi Tesárka a slovenského reprezentanta Tomáše Tótha byly nad jejich síly. A s jakou myšlenkou končí naši hráči toto utkání? Jistě, že jsou zklamaní a smutní. Ale jsou hrdí! Jsou hrdí na to, že měli šanci vyhrát a jsou součástí týmu, jež má tak silného ducha, součástí týmu, jehož členové i příznivci se ve všech rozhodujících chvílích semkli a narozdíl od svého soupeře vystupovali jako jeden celek. "Nevadí, že jsme druzí, jsme TÝM a jsme na to hrdí!"

Tým "W" odehrál 5. a 6. kolo v Modrém světě (9. 2. 2009) - o víkendu proběhlo 5. a 6. kolo 3. ligy ČASQ. Ve skupině C nastupuje náš tým "W". Jeho hráči se v sobotu i v neděli předvedli na domácích kurtech. V sobotu nastoupili Jiří Hron, David Prouza, Michal Čarvaš a Vratislav Morkus. V utkání s týmem SK Squashland absolvovali vyrovnanou partii. Vítěznými zápasy přispěli David Prouza a Vráťa Morkus a Jirka s Michalem urvali po jednom gamu. Při rovnosti zápasů 2:2 ale tyto výsledky na celkové vítězství nestačily a náš tým podlehl o dva gamy. Ve druhém utkání se dařilo ještě méně - jedinou výhru zaznamenal Michal Čarvaš. V neděli byla sestava obměněna. Nastoupili Jiří Hron, Martin Masár, kapitán Jakub Honzík a Michal Čarvaš. V obou utkáních náš tým prohrál shodně 1:3 na zápasy, když jednou vyhrál Jakub Honzík a jednou Michal Čarvaš v pěti gamech. Důležité je, že si všichni hráči dobře zahráli. Děkujeme jim za nasazení a reprezentaci klubu a přejeme více štěstí v posledních kolech sezony 08/09! Fotografie ze sobotních ligových zápasů najdete v podsekci "fotky".

Tým "W" odehraje vše v Modrém světě (1. 2. 2009) - ligový víkend 7. - 8. února odehraje tým "Squash Modrý svět W" na domácích kurtech v Modrém světě. V sobotu i v neděli začínají zápasy ve 12 hodin modrosvětského času. Kapitán týmu Jakub Honzík povede za dalšími zkušenostmi a zajímavými zážitky ze hry (i pro diváky) své spoluhráče Davida Prouzu, Michala Čarvaše, Jirku Hrona, Vráťu Morkuse, Romana Rygera a Martina Masára. Přejeme našim hráčům hodně štěstí a divákům pěknou podívanou!

Rozhodující zápasy se blíží (31. 1. 2009) - o víkendu 7. - 8. února proběhne páté a šesté kolo třetí ligy ČASQ mužů. Opět do nich zasáhnou dva týmy, které zastupují Squash Modrý svět. Tým "X" je nejsilnější, jaký jsme v historii kdy měli. Této síly si je zřejmě dobře vědom i největší soupeř o postup do druhé ligy tým Squashpoint A, který na začátku sezony získal do svých řad dlouholetého hráče první ligy Láďu Tesárka. Tento tah proti našim hráčům v prvním vzájemném duelu nestačil a ve snaze zvrátit horší pozici po podzimní části angažoval dle žebříčku druhého nejlepšího slovenského hráče Tomáše Tótha, jenž svou kvalitou patří do Extraligy ČR. Nyní tedy proti nám bude stát soupeř ve třetí lize od roku 2001 nevídaný. V tomto roce shodou mnoha náhod a okolností startoval ve třetí lize tým ze Strahova, který měl na soupisce například hráče Ondřeje Ertla, Jaroslava Čecha, Jakuba Stupku a další, kteří v dalších letech patřili či v současnosti patří do české špičky. Před naším týmem tak stojí velmi těžká, skoro až neschůdná překážka za léta vysněným postupem do vyšší soutěže. Ale zbraně neskládáme, naopak! Považujeme za úsměvnou troufalost zvát do třetí ligy, dá se říci do amatérské soutěže, reprezentačního hráče a naši hráči odehrají v každém zápase své maximum, aby v této těžké zkoušce obstáli. Stále mladí a nadějní hráči Michal Krautwurm a Ondra Vlasák zaznamenali za poslední měsíce velké zlepšení a mají na to uhrát cenná vítězství. V nejlepší formě jsou i Jarda Filip, Petr Fišer, Pavel Machovský a Jiří Steiner. Jako ostříži číhají v záloze Jirka Severský a kapitán Petr Švejda. Slovy věčného hrdiny Limonádového Joea: "Bitva, ještě není dobojována!!!"

Tým "X" si zajistil první příčku, tým "W" vybojoval cennou výhru (10. 12. 2008) - o víkendu 22. - 23. listopadu bylo na programu třetí a čtvrté kolo 3. ligy ČASQ. Ve svých skupinách sehrály oba naše týmy čtyři utkání. Tým "X" měl jediný cíl a ten splnil! Zvítězil ve všech čtyřech utkáních a v polovině soutěže mu patří první místo ve skupině, které by na konci sezony zaručovalo přímý postup do druhé ligy. Za tým v průběhu víkendu nastoupili bezchybní Michal Krautwurm a Ondra Vlasák, kteří potvrdili vzrůstající formu a naznačili, že na jaře s nimi soupeři budou mít ještě více trápení. Dále se prostřídali Jarda Filip, Pavel Machovský, Jirka Steiner a kapitán Petr Švejda. V domácím prostředí se v sobotu představili hráči týmu "W" a nevedli si vůbec špatně. Družstvo ve složení Jirka Hron, David Prouza, Jakub Honzík a Roman Ryger si dokázalo poradit s týmem SK Poděbrady B a s týmem Squasharena D prohrálo těsně až na součet setů. Pro neděli nahradil na soupisce Jirku Hrona Vráťa Morkus. Nedělní soupeři byli již nad síly našeho týmu. Pár setů uhrál pouze Roman Ryger, ale není se za co stydět, protože zkušení squashoví matadoři jako Štěpán Krča, Michal Borovský a Radomír Hrdlička v čele se třetí hráčkou ČR Hankou Vágnerovou či Kamil Schvarcz nedají nikomu nic zadarmo. Naši hráči tak jistě využili možnost inspirace umem či zkušenostmi těchto hráčů, kteří brázdí vody českého squashe již několik let, a snad to bude vidět na jejich hře v dalších měsících. Nezbývá než dodat, že za sebou máme povedený víkend a úspěšnou první polovinu sezony 2008/2009.

Liga ČASQ pokračuje 3. a 4. kolem (7. 11. 2008) - o víkendu 22. - 23. listopadu pokračuje liga ČASQ. Hráči obou našich týmů budou usilovat o další výhry. V sobotu 22. listopadu od 12 hodin budou k vidění zápasy třetí ligy i v Modrém světě. Na domácích kurtech sehrají svá utkání hráči týmu "W".

Tým X vykročil úspěšně, W sbírá cenné zkušenosti (4. 11. 2008) - v sobotu 18. října začala pro naše hráče liga ČASQ. Tým X má pro tuto sezonu jediný cíl. Vyhrát každý zápas a z prvního místa ve skupině postoupit do druhé ligy. Ovšem již v sobotu se vyskytla první komplikace. V zápase s SC VŠ Plzeň stačilo Pavlovi Machovskému vyhrát jediný set, aby si tým po prvním vítězství připsal další. Bohužel se mu to nepodařilo a první hrací den skončil poněkud rozpačitě. V neděli čekal hráče soupeř číslo jedna - SC Mueller A. Bez hráče základní sestavy Jardy Filipa, jenž nemohl z rodinných důvodů nastoupit, se nakonec podařilo zvítězit vcelku jasným rozdílem. Pavel Machovský napravil své sobotní zaváhání, Jirka Steiner vybojoval výhru v pěti setech a Ondra Vlasák zvítězil stejně jako ve všech ostatních zápasech. Dohrávaný zápas jedniček Michala Krautwurma a Ládi Tesárka už tedy neměl na konečný výsledek vliv a tým X uzavřel úspěšně první hrací víkend. Tým W si připsal v sobotu jednu výhru, v neděli pak dvě porážky. Na soupisce má sedm hráčů a protože hlavním cílem je sbírání zkušeností, za víkend se v sestavě všichni prostřídali. Svůj první start v lize absolvovali Vráťa Morkus a David Prouza. David jedno utkání vyhrál a ve druhém podlehl těsně 2:3, Vráťa měl největší problém s přenesením výkonů z tréninku do zápasu. To se jistě brzy změní s větším počtem odehraných střetnutí. Tradiční oporou byl Michal Čarvaš, který vyhrál oba své zápasy. Kompletní výsledky všech odehraných utkání najdete v podsekcích "Tým X - utkání" a "Tým W - utkání".

Liga začíná v Modrém světě (5. 10. 2008) - o víkendu 18. - 19. října začíná pro naše týmy ligová soutěž ČASQ. "Squash Modrý svět X" odehraje všechna svá utkání na domácích kurtech. V sobotu i v neděli je začátek ve 12 hodin. Kapitán týmu "W" Jakub Honzík povede své spoluhráče v sobotu i v neděli po pražských squashcentrech, takže se všichni hráči v prvních dvou kolech ligy vyhnou nepříjemnému cestování.

Marodka je minulostí (26. 9. 2008) - na první ligové zápasy týmu "X" se již mohou připravovat všichni hráči. Jedna z největších opor, Jaroslav Filip, se přes bolesti zad nedostala celé léto na kurt. Všechno způsobil skrytý blok v zádovém svalstvu. Po profesionálním zásahu fyzioterapeutky Simony Roupcové ze studia Re&Fit jsou nyní veškeré obtíže pryč a měsíc před prvními zápasy může Jarda začít ladit formu. Zhruba stejnou dobu jsme s raketou nemohli vidět ani kapitána Petra Švejdu, jenž na začátku července absolvoval operaci kolena. Po letní rehabilitaci se také vrátil k tréninku a zatím nehlásí žádné obtíže. Přejeme všem hráčům pevné zdraví!

Startuje ligová sezona 2008/2009 (7. 9. 2008) - do nové sezony postaví klub Squash Modrý svět opět dva týmy. Týmy "X" a "W" se účastní zápasů třetí ligy ČASQ. Tým "X", posílený o Pavla Machovského, Michala Krautwurma a Ondru Vlasáka, bude v kláních ve třetí lize B spoléhat dále na ostříleného borce Jardu Filipa, na zkušenosti Jiřího Steinera a Petra Fišera, na bojovnost Jirky Severského a schopnosti kapitána Petra Švejdy. Kapitánem týmu "W" je pro tuto sezonu Jakub Honzík. Spolu s ním absolvují zápasy již zkušení Martin Masár, Roman Ryger, Jirka Hron a Michal Čarvaš. Očekávanými nováčky na soupisce jsou Vráťa Morkus a David Prouza. První kolo ligy proběhne 18. října. Přejeme všem hráčům pevné zdraví pro potřebnou přípravu a následně potěchu ze své hry a týmům co nejvíce vítězných utkání!

Pavel Machovský hostuje v Modrém světě, junioři prodloužili (7. 9. 2008) - zkušený, technicky vyspělý hráč a trenér Pavel Machovský přichází do Modrého světa na hostování z klubu SK Cibulka. Zejména zkušenosti a squashový um 144. hráče českého žebříčku by měl výrazně zlepšit herní projev týmu "X". Hostování z minulé sezony prodloužili mladí nadějní squashisté Michal Krautwurm, Ondra Vlasák a Jirka Hron, již jsou kmenovými hráči extraligového týmu 2N Matxitxako Logos Chrpa.

Proběhlo slavnostní zakončení sezony (6. 6. 2008) - v pátek večer uzavřeli hráči ligových týmů Modrého světa ve svém domácím squashcentru sezonu 2007/2008. Na fotografie se můžete podívat v podsekci "fotky". Na závěrečný turnájek a doprovodné disciplínky dorazila většina hráčů, posílená ještě o dva trenéry a jednoho hosta. Shodou okolností se dostavili nejúspěšnější hráči Letňanského poháru a Letňanské ligy, a tak proběhlo i slavnostní vyhlášení těchto soutěží a předání cen. Povedený večer uzavřel čtvrtou sezonu, ve které se v oficiální soutěži ČASQ objevil náš tým. Tato sezona byla navíc výjimečná, neboť jsme postavili hned týmy dva. Tým "X", složený převážně z již soutěží ostřílených borců, skončil ve své skupině na hezkém čtvrtém místě. Tým "W", jenž tvořili ligoví nováčci spolu se třemi juniory (na hostování z klubu Squash Stará Praha), obsadil v jiné skupině šestou pozici. Výsledky všech odehraných utkání obou mužstev si můžete prohlédnout v podsekcích "Tým W - utkání" a "Tým X - utkání". Pro příští rok se podařilo prodloužit hostování nadějného juniora Michala Krautwurma, který je kmenovým hráčem extraligového týmu 2N Matxitxako Logos Chrpa, a také dalšího mladíka Jirky Hrona. O setrvání Ondřeje Vlasáka budeme usilovat, možné jsou i další posily, jež jsou zatím v jednání. Klub Squash Modrý svět naopak po čtyřech letech opouští první hráč Vlasta Zeman, jemuž tímto děkujeme za kvalitní výkony a přejeme mu hodně štěstí! Do nové sezony bychom opět rádi postavili dva týmy a věříme, že bude ještě úspěšnější, než sezona právě uplynulá.

Oba ligové týmy sehrály svá závěrečná utkání sezony (8. 4. 2008) - oba týmy se v nich mohly spolehnout na výkony předních a nejvíce vytěžovaných hráčů. Za tým "X" odehráli kvalitní zápasy Jarda Filip a Vlasta Zeman, kteří za víkend zaznamenali každý jen jednu porážku po vyrovnaných hrách. V barvách týmu "W" se blýskli hostující hráči - junioři Ondra Vlasák a Michal Krautwurm, kteří využili zkušenosti, jež nabyli v průběhu sezony. Těžkou pozici měli hráči týmu "X" v sobotu, když nastoupili pouze ve třech. Přesto dokázali jedno utkání vyhrát, ve druhém podlehli po dramatickém průběhu až na poměr bodů 130:133. Pěkný výkon předvedl Michal Čarvaš, bohužel v obou pětisetových bitvách neobstál v posledních dějstvích. Se sezonou se naopak výhrami rozloučili Jirka Steiner, Jirka Severský a kapitán týmu Petr Švejda. Příslibem do příští sezony jsou jistě i výkony a nabrané zkušenosti hráčů týmu "W" - Martina Masára, kterému se poslední víkend dařilo, Jirky Hrona, jenž se jistě brzy dočká další výhry, spolehlivého Romana Rygera, stále se zlepšujícího Kuby Honzíka a kapitána Honzy Chlaně. Veškeré výsledky zápasů našich borců najdete v podsekcích "Tým X - utkání" a "Tým W - utkání".

Poslední dvě kola ligy v Modrém světě (23. 3. 2008) - závěrečná kola ligy odehrají naše týmy o víkendu 5. - 6. dubna na kurtech v Modrém světě. V sobotu se představí hráči "Squash Modrý svět W", v neděli pak týmu "Squash Modrý svět X". V oba dny  začínají zápasy ve 12 hodin.

Liga má za sebou již tři čtvrtiny zápasů (18. 2. 2008) - mezi úspěšnější hráče našich týmů, kteří výrazněji přispěli k výhrám, patří Jarda Filip, Jiří Steiner, Vlasta Zeman, Honza Chlaň a Ondra Vlasák. Premiérové výhry vybojovali Jakub Honzík a Martin Masár. Tým "X" vyhrál tři utkání ze čtyř, přičemž jedinou prohrou byl nedělní vyrovnaný zápas s týmem "Břve A", se kterým naši hráči prohráli až na body. Velmi blízko k vítěznému setu, který by rozhodl o výhře, byl Jarda Filip, jenž bohužel neproměnil žádný z mnoha gameballů proti Tomáši Fialovi. Ještě v sobotu se podařilo oplatit podzimní porážku týmu "Hájek A", a tak hráči za toto vítězství i další zmíněné dvě výhry zaslouží pochvalu. Tým "W" byl o něco méně úspěšný, ale nepovedenou sobotu si hráči vynahradili v neděli, kdy oba zápasy v domácím prostředí na kurtech Modrého světa dokázali vyhrát, přičemž také dokázali oplatit jednu z podzimních porážek. Kompletní výsledky všech odehraných utkání si můžete prohlédnout v podsekcích "Tým X - utkání" a "Tým W - utkání". Poslední dvě kola jsou na programu 5. a 6. dubna.

Začíná jarní část ligových soutěží ČASQ (28. 1. 2008) - v sobotu druhého a v neděli třetího února naše týmy opět naskočí do ligových bojů. "Squash Modrý svět W" nastoupí v neděli od 12 hodin na domácích kurtech v Modrém světě.

První polovina ligových soutěží je minulostí (31. 12. 2007) - hráči týmu "X" většinu svých zápasů vyhráli a před jarní částí ligy jim patří v tabulce čtvrtá příčka. Své postavení vylepšili posledním hracím víkendem, kdy si připsali tři výhry a jedinou porážku. Úspěšnou premiéru si odbyl Michal Čarvaš, který všechny své zápasy vyhrál. Kompletní výsledky zápasů najdete v podsekci "Tým X - utkání". Tým "W" po vcelku úspěšném prvním hracím víkendu klopýtl a vyhrál pouze jedno utkání. V jarní části tak může svou pozici v tabulce snadno vylepšit. Nejdůležitější zprávou však je, že si všichni hráči dobře zahráli a mají velkou chuť se dále zlepšovat!

O víkendu se představí obě naše družstva na domácích kurtech (18. 11. 2007) - v sobotu 24. 11. ve dvanáct hodin přivítá "Squash Modrý svět X" dva soupeře. V neděli 25. 11. pak rovněž ve 12 hodin vyzve své soupeře "Squash Modrý svět W". Předpokládaný konec obou střetnutí je kolem šestnácté hodiny. Přijďte se podívat a podpořit naše hráče.

Na turnaji mužů kategorie C se naši hráči výrazněji neprosadili (17. 11. 2007) - sobotního turnaje ČASQ kategorie C se zúčastnili čtyři naši hráči. Vlasta Zeman, Jarda Filip a Michal Krautwurm vypadli v prvním kole. O něco lépe se vedlo jen Ondrovi Vlasákovi, jenž zaznamenal svou první výhru na turnaji ČASQ v kategorii dospělých. Posléze však ve druhém kole prohrál. Přesto Ondrovi k tomuto malému osobnímu úspěchu gratulujeme a přejeme všem hráčům, aby se v ligových zápasech dočkali lepších výsledků.

Veleúspěšné vystoupení hostujících hráčů na turnaji ČASQ (3. 11. 2007) - hráči týmu "W" - Ondra Vlasák a Michal Krautwurm, kteří jsou v Modrém světě na hostování, se úspěšně prodrali všemi koly turnaje juniorů kategorie B na Strahově. Michal měl trochu snazší los, Ondra musel v semifinále s Tomášem Fialou (bratrem reprezentantky ČR Lucie Fialové) obracet nepříznivý stav 0:2. Díky lepší fyzické kondici měl v dalších setech převahu, utkání vyhrál a naši hráči tak spolu mohli sehrát finále kategorie B19 (chlapci do 19-ti let), ve kterém dominoval Ondra Vlasák. Zejména díky tomu, že Michal nastoupil s lehkým výronem kotníku, který utrpěl v semifinále. Oběma hráčům blahopřejeme a přejeme další úspěchy, zvláště mnoho vítězství v lize v našich barvách.

Začátek sezóny ve znamení nevyrovnaných výkonů (20. - 21. 10. 2007) - úspěšný premiérový start do ligové sezóny mají za sebou hráči týmu "W". V sobotu všichni hráči podali dobré výkony, zejména kapitán týmu Honza Chlaň, a na své konto si ze dvou zápasů připsali dvě výhry. V neděli však v pozměněné sestavě byli méně úspěšní a další výhry nepřidali. O mnoho let v lize zkušenější tým "X" nepředvedl nástup do ročníku dle očekávání a po úvodních dvou kolech má, stejně jako tým "W", dvě výhry a dvě porážky. Bohužel se potkalo mnoho nedobrých aspektů v podobě herní nevyrovnanosti a zranění opor týmu. Věřme, že v dalších ligových kolech svá zaváhání napraví a ještě se poperou o jedno přímé postupové místo do druhé ligy. Držíme palce!

Přátelské utkání (14. 9. 2007) - týmy Modrého světa "X" a "W" a tým trenérů sehráli mezi sebou přípravu na nový ligový ročník. Tým trenérů ve složení Steiner P., Machovský, Sigačevová a Ryger/Švejda oba zápasy vyhrál. V souboji týmů "X" a "W" byli úspěšnější hráči týmu "X", jmenovitě Zeman, Filip, Švejda, Severský, kteří porazili všechny protihráče z týmu "W" - Honzu Chlaně, Jiřího Steinera, Romana Rygera a Jirku Hrona. Na programu byly hned odvety. Tým trenérů opět nenašel přemožitele, ale tým "W" oplatil předchozí prohru "X" týmu, když zvítězil díky lepšímu poměru setů 6:5. Fotodokumentaci najdete v podsekci "fotky".

9. 8. 2007 - V září začíná nová squashová sezona a v říjnu jsou v plánu první ligová klání. Modrý svět do nich tento rok vyšle poprvé dva týmy. "SQUASH MODRÝ SVĚT X" je složen z hráčů, kteří hájili naše barvy již v minulých letech. Velkými oporami by měli být Vlasta Zeman, Honza Mařík a Jarda Filip, který na sobě v posledních měsících hodně zapracoval. Na soupisce týmu "SQUASH MODRÝ SVĚT W" jsou hráči, kteří sice ještě nemají mnoho ligových zkušeností, ale do ligových bojů vykročí v čele s kapitánem Honzou Chlaněm a s letními posilami ze Staré Prahy Michalem Krautwurmem, Ondrou Vlasákem a Jirkou Hronem. Věříme, že jejich vzájemná spolupráce přinese mnoho pěkných výsledků. Hodně štěstí!

7. 8. 2007 - Michal Krautwurm, Ondřej Vlasák a Jiří Hron! Tito nadějní mladí hráči přišli na hostování z prvoligového týmu 2N Matxitxako Logos Chrpa a budou hrát za náš ligový tým v nadcházející sezoně.

12. 7. 2007 - Náš tým nakonec obsadil ve své třetí sezoně čtvrté místo ve skupině 3. ligy. Odehrál povedená i méně šťastná utkání. Nicméně celý tým zaznamenal výkonnostní vzestup. Jednička týmu Vlasta Zeman se propracoval až na 71. pozici v ČR. Jiří Steiner se stal mistrem republiky veteránů a Jarda Filip se také stal platným hráčem. Jsme proto rádi, že všichni tito hráči budou za náš tým nastupovat i v příští sezoně spolu s dalšími oporami Petrem Fišerem, Honzou Maříkem a kapitánem týmu Petrem Švejdou.

12. 2. 2007 - V sobotu 10. února 2007 nastoupili naši hráči ke dvěma ligovým zápasům a oba proměnili ve své vítězství. V neděli však v improvizovaných sestavách dvakrát podlehli. Po šestém kole ligy jim tak patří v tabulce 3. pozice. Cílem pro poslední dvě kola bude udržení 3. místa i pro konec sezony.

13. 11. 2006 - Ve dnech 11. - 12. listopadu odehráli naši hráči další dvě ligová kola. V sobotu přivezli výhru z Pardubic, ale v neděli bohužel v obou zápasech podlehli a mají na kontě už tři porážky. Nutno však podotknout, že doposud ani jedno utkání náš tým neodehrál v nejsilnější sestavě. Dosažené výhry jsou důkazem, že i ostatní hráči týmu jsou schopni odehrát kvalitní zápasy.

16. 10. 2006 - Sezonu 2006/2007 naši hráči zahájili úspěšně na domácích kurtech v Modrém světě. Ze čtyř utkání tři vyhráli a jedno prohráli. Objevily se tak první myšlenky na postup do druhé ligy.