Aktuálně ze sportovního klubu
Klub organizuje zejména tréninky juniorů všech herních úrovní, dále připravuje hráče k účasti v různých individuálních a týmových soutěžích.
Info Ceník Akce pro veřejnost Prodejna Sportovní klub Aktuálně Akademie Junioři Závodní okruh
Copyright © 2006 - 2020 SK Squash Modrý Svět, z. s. Všechna práva vyhrazena, obsah stránek a veškeré texty jsou chráněny autorským zákonem, přejímání obsahu a textů bez souhlasu provozovatele stránek je zakázáno.
Týmy: E X H W Q Y POSILOVNA MASÁŽE CVIČENÍ INFRASAUNA SÁL FOTO KONTAKT PING-PONG SQUASH REZERVACE ON-LINE
JUNIORSKÁ ŠKOLA SQUASHE Pro děti a mládež od 7 do 19 let organizujeme různé aktivity. Více zde.
ŽENY A DÍVKY Pro začátečnice, mírně pokročilé i pokročilé hráčky squashe organizujeme ligu, díky které se můžete pravidelně hýbat a dobře si zahrát. Více zde.
ZÁJMOVÍ HRÁČI SQUASHE Začátečníci, mírně pokročilí i pokročilí hráči squashe se mohou účastnit ligy, ve které si dobře zahrají s hráči na podobné herní úrovni. Více zde.
REZERVACE ON-LINE ZDE
AKCE PRO VEŘEJNOST Pro širokou veřejnost organizujeme turnaje, kempy, ligy atd. Více zde.
DÁRKOVÉ POUKAZY Na Vaše přání připravíme dárkové poukazy na hodiny squashe, lekce s trenérem, permanentku či odpisový list, které mohou potěšit jako originální dárek. Dle dohody lze dárkové poukazy využít i na naše další služby, např. saunu, posilovnu, ping-pong apod.
15. 5. 2018 - Týna Vohánková jde do toho
Jak   jsme   napsali   níže,   o   víkendu   naše   extraligová   děvčata   odehrají   play-off   extraligy   ČR. Jednou   z   hráček   týmu   E   je   Týna   Vohánková.   Týna   je   squashovou   odchovankyní   našeho   klubu -    začala    hrát    v    Juniorské    škole    squashe    v    roce    2009.    V    průběhu    dosavadní    kariéry    se několikrát    zúčastnila    Mistrovství    republiky    juniorů    jednotlivců    i    družstev,    vyhrála    několik turnajů   juniorů   kategorie   B   a   několikrát   se   zúčastnila   Mistrovství   republiky   žen.   V   týmu   žen působí   od   jeho   založení   v   roce   2013,   nyní   tedy   pátou   sezónu   -   čtyři   sezóny   v   první   lize   a jednu sezónu v extralize - nejvyšší soutěži žen ČR, do které naše děvčata loni postoupila.
15. 5. 2018 - Extraholky v play-off, muži týmu X o druhou ligu - již tento víkend
Našim   Extraholkám   se   podařilo   v   premiérové   sezóně   v   nejvyšší   soutěži   žen ČR    probojovat    do    play-off.    Odehrají    ho    o    víkendu    19.    -    20.    května    v chodovském   Squash   Bowling   centru.   PŘIJĎTE   JE   PODPOŘIT   již   na   SEMIFINÁLE V   SOBOTU   19.   května   V   15   HODIN.   O   konečná   umístění   se   pak   bude   hrát následující    den    -    v    neděli    20.    května    dopoledne.    Předpokládaná    sestava našeho   týmu   -   1.   Anna   Serme,   2.   Tereza   Elznicová,   3.   Tereza   Šlehoferová. Náhradnice   -   Kristýna   Vohánková,   Irena   Vanišová,   Jana   Sigačevová.   V   rámci play-off   víkendu   probíhají   také   baráže.   V   sobotu   od   12   hodin   bude   bojovat náš mužský tým X o druhou ligu. Držte klukům palce nebo jim také přijďte zafandit. Těšíme se na Vás!
17. 5. 2018 - Terka Šlehoferová jde do toho
Další    hráčkou    týmu    žen,    který    o    víkendu    odehraje    play-off    extraligy    ČR,    je    Terka Šlehoferová,   odchovankyně   našeho   klubu.   Terka   začala   v   Juniorské   škole   squashe   v   roce 2011,   když   její   bratr   Honza   (také   dlouholetý   hráč   Juniorské   školy   squashe   a   našich   týmů) měl   ten   rok   tradičně   jet   na   klubové   letní   soustředění.   Několik   dnů   před   ním   si   však nakopl   a   zlomil   palec.   Místo   sebe   tedy   vyslal   malou   sestřičku   :-)   Terka   se   od   té   doby věnuje   squashi   velmi   intenzivně,   je   mistryní   ČR   juniorů,   několikanásobnou   vicemistryní ČR   juniorů,   vyhrála   několik   mezinárodních   turnajů   kategorie   Grand   Prix   a   Junior   Open, několikrát    byla    na    stupních    vítězů    či    těsně    pod    nimi    na    mezinárodních    turnajích kategorie   Super   Serie,   vyhrála   nespočet   turnajů   juniorů   kategorie   A   i   B.   V   týmu   žen působí od roku 2014, minulou sezónu vyhrála rozhodující zápas baráže o extraligu.
18. 5. 2018 - Terka Elznicová jde do toho
I   Terka   Elznicová   se   těší   na   své   první   play-off.   Se   squashem   začala   v   roce   2006   s naším   trenérem   Liborem   Holubem,   od   roku   2007   pak   trénovala   v   čerstvě   otevřené Juniorské    škole    squashe.    Terka    během    let    postupně    přidávala    v    intenzitě    své sportovní   přípravy   a   od   léta   2015   se   připravuje   v   zásadě   profesionálně.   V   listopadu 2015   se   poprvé   dostala   do   top   10   žebříčku   žen   ČR,   ze   kterého   pak   vypadla   jen   v jednom    měsíci.    Jejím    žebříčkovým    maximem    je    šesté    místo    dosažené    v    této sezóně.   Největším   kariérním   úspěchem   je   jistě   její   semifinálová   účast   na   letošním Mistrovství   ČR   žen.   Jednou   byla   ve   finále   turnaje   kategorie   A,   několikrát   byla   třetí.   V týmu   žen   působí   od   jeho   založení   v   roce   2013.   Minulou   sezónu   podstatně   přispěla k postupu do extraligy, ve které má pozitivní bilanci.
18. 5. 2018 - Irča Vanišová jde do toho
Již    dnes    od    15    hodin    nastoupí    tým    žen    v    semifinále extraligy   ČR   v   centru   SBC.   Bude   u   toho   i   Irča   Vanišová, dlouholetá   členka   týmu   a   výtečná   fotografka.   Irča   je   velkou squashovou   nadšenkyní   a   jsme   moc   rádi,   že   dokumentuje naše   klubové   akce   a   hráče   již   přes   deset   let.   Je   nám   ctí,   že jsme     byli     u     jejích     začátků     a     zblízka     sledujeme     její specifickou    squashovou    cestu,    na    které    se    díky    svým fotografiím     dostala     do     povědomí     široké     squashové veřejnosti    české    i    mezinárodní    -    některé    její    kousky    se objevily    i    v    magazínu    SquashSite    a    je    v    kontaktu    se zahraničními předními hráči. Irčo děkujem!
20. 5. 2018 - Tým X udržel druhou ligu
V   sobotní   baráži   o   druhou   ligu   se   náš   tým   X   utkal   s   týmem Hector    Squash    A.    Jako    první    nastoupil    za    naše    barvy Michal    Šyc    proti    Petrovi    Chmelařovi.    Byl    to    vyrovnaný zápas,      ale      soupeř      zvládl      lépe      všechny      koncovky dramatických    setů    -    0:3    na    sety,    0:1    na    zápasy.    Poté nastoupily   jedničky   obou   týmů   -   náš   Lukáš   Svoboda   a   Jan Sluka.    Lukáš    začal    zápas    výborně,    kontroloval    hru    a jednoznačně    se    ujal    vedení    2:0    na    sety.    Poté    se    však soupeř   zlepšil,   Lukáš   udělal   pár   zbytečných   chyb   a   bylo vyrovnáno.   V   pátém   setu   měl   soupeř   o   poznání   více   sil   a   s našimi    nadějemi    na    setrvání    ve    druhé    lize    to    vypadalo bledě    -    0:2    na    zápasy.    Ale    dva    sety    k    dobru,    které    se nakonec   ukázaly   jako   velmi   důležité.   Ke   třetímu   zápasu nastoupily   týmové   dvojky   -   náš   Petr   Ščučinský   a   Daniel   Vrána.   Petr   svým   výtečným   výkonem   změnil   náladu   v týmu   a   nastartoval   ho   k   obratu.   Po   precizní   výhře   11/4,   11/2,   11/2   byl   snížen   stav   na   zápasy   na   1:2   a   v   součtu bodů   jsme   na   tom   byli   lépe   než   soupeř.   Kapitán   Honza   Bílý,   který   šel   do   hry   jako   poslední,   tak   nemusel přemýšlet   o   jednotlivých   bodech,   za   zády   měl   dva   Lukášovy   sety   a   tak   mu   “stačilo”   jakýmkoli   způsobem   vyhrát nad    Robertem    Michalcem.    První    sada    byla    velmi    vyrovnaná,    ale    Honza    vzal    koncovku    pevně    do    rukou    a několika   přesnými   dropy   překvapil   soupeře   -   11/8.   Druhý   set   měl   pak   pod   kontrolou   o   něco   víc   a   zvýšil   své vedení   na   2:0   na   sety.   Nicméně   soupeř   se   nevzdal   a   poměrně   jasně   získal   třetí   sadu   pro   sebe.   Čtvrtý   set   byl nejvyrovnanější   ze   všech.   Kapitán   Johny   však   ukázal,   co   v   něm   je   a   ziskem   setu   v   poměru   11/9   odstartoval bujarou radost celého týmu, který ještě jistil náhradník Petr Kazda. Kluci děkujem! A tu druhou si zase užijte :-)
19. 5. 2018 - Extraholky vyhrály semifinále play-off 2018
V   sobotu   19.   května   2018   nastoupila   naše   děvčata   poprvé v   historii   klubu   do   play-off   extraligy   žen.   V   semifinále   je čekal   obhájce   loňského   titulu   SC   Otec   ženy   A.   První   utkání obstaraly     týmové     trojky.     Naše     mladá     naděje     Terka Šlehoferová    nastoupila    proti    zkušené    Veronice    Gaultier. Vstup   do   utkání   vyšel   Terce   výborně,   nastoupila   v   dobrém rozpoložení   a   tak   si   ji   našla   i   trocha   štěstíčka.   Nicméně soupeřka    dokázala    počáteční    manko    stáhnout    a    jak    je jejím      dobrým      zvykem,      všechny      míče      jdoucí      přes prostředek   kurtu   nekompromisně   zakončovala   -   6/11.   S Terkou    ztracený    set    však    nijak    nezamával    a    druhý    set odehrála   velmi   dobře.   Už   to   vypadalo,   že   se   jí   podaří   stav utkání    srovnat,    ale    v    koncovce    měla    i    trošku    smůly    a hlavně   soupeřka   uplatnila   své   letité   zkušenosti   -   13/15. Nicméně    Terka    zůstala    pozitivní    a    pokračovala    v    dobré hře,   která   konečně   přinesla   odměnu   -   11/8.   Čtvrtá   sada byla   vyrovnaná   do   stavu   6/6.   Pak   Terce   bohužel   na   chvíli zmizela    trpělivost    a    rázem    to    bylo    6/9.    Přes    poměrně rychlý   návrat   do   koncetrace   si   však   soupeřka   koncovku čtvrté   sady   pohlídala   a   zajistala   svému   týmu   první   vítězný   zápas.   Dále   nastoupily   jedničky   obou   družstev   -   naše Anna   Serme   a   Tereza   Svobodová.   Začátek   utkání   byl   vyrovnaný,   Terka   nasadila   poměrně   rychlé   tempo   a razantní   údery,   Anna   byla   u   většiny   úderů   později,   než   by   potřebovala   a   soupeřka   zaznamenala   i   pěkné   vítězné shoty.   Nicméně   Anně   se   podařilo   výměny   protáhnout,   postupně   se   dostala   do   tempa,   zpřesnila   v   defenzívě   a první   sadu   získala   11/5.   Do   druhého   dějství   Anna   doslova   vlétla,   tempo   její   hry   bylo   ještě   o   stupeň   vyšší   a soupeřka   ho   nedokázala   vůbec   zachytit.   Anna   hrála   bezchybně   -   11/2.   Třetí   sada   měla   totožný   průběh   jako druhá,   Anna   zaslouženě   zvítězila   a   předala   štafetu   k   rozhodujícímu   zápasu   Terce   Elznicové.   Proti   té   nastoupila Kristýna   Fialová.   Jejich   duel   byl   o   to   zajímavější,   že   přesně   před   rokem   se   spolu   obě   hráčky   utkaly   v   baráži   o extraligový   postup/sestup.   Terka   tehdy   prohrávala   0:2   na   sety,   stála   proti   mečbolu,   ale   dokázala   utkání   otočit   a udržet    postupové    naděje,    které    pak    naplnila    svou    výhrou    Terka    Šlehoferová.    Ale    zpátky    k    dnešnímu rozhodujícímu   utkání.   Terka   Elznicová   nastoupila   v   dobrém   tempu,   dobře   se   pohybovala   a   většinou   měla   hru pod   kontrolou.   Nicméně   udělala   pár   zbytečných   chyb,   Kristýna   přidala   povedené   míče   a   bylo   to   9/11.   Do   druhé sady   Terka   ve   své   hře   nic   neměnila,   jen   na   ní   byl   znát   větší   klid   a   bylo   vidět,   že   se   dostala   do   zápasu.   V defenzívě   hrála   precizně,   absolvovala   dlouhé   výměny,   na   jejichž   koncích   se   Terce   vždy   objevily   příležitosti   k útoku,   které   využívala   a   soupeřku   tlačila   -   11/7.   V   obdobném   duchu   se   nesl   i   třetí   set   -   11/6.   Čtvrtá   sada   byla vyrovnanější.   Soupeřka   přidala   více   úspěšných   útočných   míčů,   Terce   se   v   jedné   chvíli   nakupilo   více   chyb   a navypadalo    to    dobře    -    7/10.    Nicméně    Terka    je    velká    bojovnice,    přestala    chybovat    a    srovnala    na    10/10, respektive    11/11.    Další    dvě    výměny    Terka    odehrála    náramně    -    ubránila    všechny    těžké    pozice,    ze    svých příležitostí   tlačila   a   nakonec   obě   výměny   zakončila   volej   dropem   do   odkryté   části   kurtu.   Sečteno,   podtrženo   - všechny   tři   utkání   nabídly   kvalitní   squash,   zajímavou   podívanou   a   pro   nás   navíc   šťastný   konec   -   jdeme   do finále!!
20. 5. 2018 - Jana Sigačevová jde do toho
U   dnešního   finále   extraligy   nebude   chybět   ani   kapitánka našeho   týmu   Jana   Sigačevová.   Je   to   něco   přes   patnáct let,    kdy    si    Jana    poprvé    zkusila    squashové    tréninky    v Kunraticích,   ale   opravdový   zájem   a   chuť   pocítila   až   v našem    spřáteleném    klubu    Squash    Stará    Praha,    kam začala   chodit   kolem   roku   2004.   Tréninky   ji   bavily,   hrát   šlo    a    tak    začala    chodit    i    na    turnaje.    Tam    musela absolovovat     obtížnou     osobní     cestu     sžívání     se     s atmosférou     a     turnajovým     tlakem.     Pár     let     muselo uběhnout,   ale   Jana   to   zvládla   a   vyzrála.   Mezi   její   největší výsledkové   úspěchy   patří   tituly   mistryně   a   vicemistryně ČR   akademiků   a   dvanácté   místo   na   Mistrovství   ČR   žen. Janinu   sportovní   kariéru   významně   ovlivňovaly   studijní povinnosti    -    letos    získala    magisterský    titul    na    Matematicko-fyzikální    fakultě    UK.    Dokončení    této    dlouhé    a náročené   univerzitní   etapy   by   mohlo   mít   pozitivní   vliv   i   na   její   fyzickou   formu   a   třeba   ji   zase   brzy   uvidíme   na kurtu.    A    co    má    Jana    společného    s    Modrým    světěm?    Jsme    jedno    z    jejích    “doma”    :-)    V    roce    2007    byla spoluzakládající   trenérkou   Juniorské   školy   squashe.   Od   té   doby   se   v   MS   připravovala   a   věnovala   přípravě juniorů,   během   toho   hrála   v   různých   extraligových   a   prvoligových   týmech.   No   a   když   přišel   správný   čas,   kdy dorostly   hráčky,   na   jejichž   sportovní   přípravě   se   podílela,   začala   s   nimi   hrát   v   týmu   Modrého   světa   a   dnes   jsou společně ve finále. Jani, děkujem!
22. 5. 2018 - Extraholky MS - Vicemistryně ČR žen 2018 - děkujeme za podporu!!
Je     tomu     rok,     co     naše     squashová děvčata    vyhrála    baráž    o    extraligu.    V první    sezóně    v    nejvyšší    soutěži    pak skončila    třetí    v    základní    části.    Tím    si zajistila     účast     v     play-off,     ve     kterém vyhrála   semifinále   a   po   hezkém   finále (reporty    níže)    získala    titul    vicemistryň ČR.    Blahopřejeme    a    děkujeme    Anně Serme,         Terce         Elznicové,         Terce Šlehoferové,      Týně      Vohánkové,      Janě Sigačevové     a     Irče     Vanišové.     A     moc děkujeme     také     všem     kamarádům     a příznivcům     za     vydatnou     podporu     a dobrou   atmosféru   při   play-off,   během sezóny i před jejím startem.
22. 5. 2018 - Extraholky odehrály premiérové finále
S      předsezónním      heslem      do      premiérového      ročníku extraligy   “hlavně   nesestoupit”   se   nám   v   neděli   20.   května 2018    otevřely    brány    finále    play-off.    Příprava    na    utkání probíhala   hektičtěji,   než   jsme   zvyklí      a   než   jsme   čekali. Hned    po    příchodu    do    squashcentra    jsme    zaznamenali ojedinělou   přítomnost   dopingových   komisařů,   což   by   nás nechalo    chladnými,    kdyby    Terka    Šlehoferová    předchozí večer     nepoužila     nové     léčivé     náplasti     pro     uvolnění pohmožděného   nártu   ze   semifinále.   Rázem   začal   hon   po informacích,    jaké    látky    náplasti    obsahují    a    zda    nejsou zakázané.    Ukázalo    se,    že    vše    je    v    pořádku    a    můžeme uvažovat   o   zapsání   Terky   na   soupisku   k   utkání.   To   byla totiž   otázka   sama   o   sobě,   protože   zmíněný   nárt   nebyl   v pořádku   a   rozhodovali   jsme   se   do   poslední   minuty,   zda   Terka   do   finálového   zápasu   půjde,   nebo   nastoupí kapitánka   Jana.   Ta   sice   také   nebyla   zdravotně   v   pořádku,   ale   další   hráčka   Týna   ještě   do   místa   konání   nedorazila a   tak   bychom   ji   na   soupisku   napsat   nemohli.   Po   dlouhém   rozmýšlení   Terka   nakonec   do   finále   s   týmem   Haštal W    Fotorobot    nastoupila,    do    prvního    utkání    proti    Zuzaně    Kubáňové.    A    bylo    to    správné    rozhodnutí.    Terka předvedla   nejlepší   výkon   v   životě   a   s   výrazně   favorizovanou   soupeřkou   sehrála   výbornou   partii.   Skvělá   byla hned   první   výměna   zápasu,   kdy   se   obě   děvčata   dostala   do   několika   útočných   i   obranných   pozic,   ocitla   se   ve všech   rozích   kurtu   -   parádní   upoutávka,   kterou   Terka   vyhrála.   Avšak   následovala   šňůra   pěti   bodů   soupeřky   a skóre   nevypadalo   dobře.   Terka   se   nenechala   zaskočit   a   hrála   dál.   Napínavý   set   sice   nakonec   prohrála   8/11,   ale často   soupeřku   tlačila,   rozběhávala   a   překvapovala   povedenými   míči.   Ve   druhém   setu   pokračovala   v   dobrém herním   projevu,   tvořila   hru,   bohužel   s   tím   přišly   nějaké   chyby   a   docela   hodně   míčů   na   prostředek,   které skončily   strokem   či   je   soupeřka   potrestala   -   6/11.   Ve   třetím   setu   bylo   znát,   že   Terka   ztrácí   na   tempu   a   aktivitu začala   přebírat   soupeřka.   Přes   enormní   snahu   v   obraně   a   stále   slušný   herní   projev   Terka   třetí   sadu   prohrála 5/11   a   stav   finále   byl   0:1.   Nicméně   Terka   zaslouží   absolutní   uznání   za   předvedenou   hru.   Stejně   jako   Anna Serme,   která   nastoupila   do   druhého   finálového   utkání   proti   Evě   Feřtekové.   Zápas   měl   podobný   průběh   jako Annin   semifinálový   zápas   předchozí   den.   Naše   hráčka   se   dostala   během   několika   výměn   do   tempa   a   na   kurtu přesvědčivě   dominovala,   navíc   nedělala   vůbec   žádné   chyby   -   11/1.   Zaskočená   soupeřka   se   o   pauze   trochu oklepala   a   ve   druhé   sadě   působila   klidnějším   dojmem.   Zároveň   s   tím   Anna   trochu   přišla   o   délku   svých   úderů   a výměny   se   vyrovnaly.   Nicméně   na   zisk   druhého   setu   to   nemělo   vliv   -   11/5.   Ve   třetí   sadě   Anna   opět   hrála   přesně dozadu,    připravené    pozice    v    přední    části    kurtu    nápaditě    a    přesně    zakončovala    -    11/2,    stav    finále    1:1.    K rozhodujícímu   utkání   nastoupila   Terka   Elznicová   proti   Natálii   Babjukové.   Ačkoli   favoritkou   na   vítězství   byla spíše   soupeřka,   týmová   soutěž   má   specifickou   atmosféru   a   to   se   potvrdilo   i   v   tomto   zápase.   Každá   výměna utkání    byla    napínavá,    plná    snahy    a    odhodlání    obou    hráček.    Obraz    zápasu    je    možné    popsat    následovně. Soupeřka   měla   o   něco   přesnější   míče   do   zadní   části   kurtu,   Terka   je   často   musela   vrátit   vysokým   krátkým míčem,   což   zvyšovalo   množství   obranných   pozic.   Nicméně   i   Terka   si   dokázala   připravit   mnoho   útočných   pozic, zejména   voleji   a   vyšším   tempem   hry   ve   vhodných   situacích.   Největší   rozdíl   byl   nakonec   v   tom,   že   soupeřka   své pozice   využívala   o   něco   lépe   než   Terka.   Body   se   sice   průběžně   připočítávaly   na   obě   strany,   skóre   často   bylo vyrovnané,   bohužel   po   většinu   času   soupeřka   vedla,   což   na   uvolněnosti   naší   hráčky   nepřidalo.   Po   výsledku 7/11,   9/11,   7/11   se   z   titulu   radoval   tým   z   Haštalu,   naše   děvčata   měla   radost   z   výborného   druhého   místa. Soupeřkám samozřejmě blahopřejeme, děkujeme jim za pěkné zápasy a těšíme se na příští rok :-)
2. 6. 2018 - Mistrovství ČR juniorů družstev 2018 - tým U19 v prvním utkání
První   zápas   na   letošním   Mistrovství   ČR   juniorů   družstev   sehrála naše   trojice   v   kategorii   do   19   let   proti   druhému   nasazenému   týmu turnaje   Viktoria   Brno.   Na   pozici   jedniček   nastoupil   náš   Adam   Bauer proti    ostřílenému    reprezentantovi    Markovi    Panáčkovi.    Oba    hráči přistoupili   k   utkání   ve   velmi   sportovním   duchu,   Marek   hru   po   celý zápas    kontroloval    a    Adam    se    tradičně    snažil    vyběhnout    každý míček    a    zároveň    ukázal,    že    během    uplynulé    sezóny    udělal    svůj největší    herní    pokrok.    Následoval    zápas    dvojek,    ve    kterém    si premiéru   na   soutěži   ČASQ   užil   Honza   Frnka   proti   Markovi   Patákovi. Honza   podal   soustředěný,   přitom   uvolněný   výkon.   Nedělal   skoro   žádné   chyby,   předváděl   hezky   naučené   údery z   tréninků   a   zaslouženě   zvítězil.   K   rozhodujícímu   utkání   nastoupila   děvčata   -   Terka   Šlehoferová   s   Michaelou Čepovou.   Od   první   výměny   bylo   vidět   podstatně   vyšší   tempo   hry.   Však   se   také   jednalo   o   zápas   dvou   českých nadějných   juniorek.   Po   zajímavém   průběhu,   kdy   Terka   byla   tou,   která   spíše   zpomalovala   hru   a   snažila   se   získat poziční   výhodu,   nakonec   zvítězila   spoluhráčka,   když   rozhodl   významný   rozdíl   počtu   chyb.   Celkově   tedy   skončil zápas   týmů   2:1   pro   favorizované   Brno.   Adam   hrál   pěkně,   Honza   také   a   zaznamenal   vítěznou   premiéru,   Terka hrála dobře takticky, v příštích zápasech určitě trefí méně tinů :-)
2. 6. 2018 - Mistrovství ČR juniorů družstev 2018 - druhý zápas
Ke   druhému   zápasu   nastoupilo   naše   trio   Adam   Bauer,   Honza   Frnka   a   Terka   Šlehoferová   s   týmem   Ostrava Squash   Klub   A.   Adamovi   se   nepodařilo   navázat   na   dobrou   hru   z   prvního   utkání,   zejména   se   nedařila   správná délka   lajny   a   Jakub   Slavíček   míče   na   prostředku   přesvědčivě   proměňoval,   i   když   Adam   běhal,   co   mohl.   Honza Frnka   nastoupil   do   dalšího   utkání   s   Michalem   Macíčkem.   Honza   pokračoval   ve   svém   nastaveném   herním standardu   a   favorizovaný   soupeř   trochu   zaspal   začátek,   z   čehož   pramenil   hezký   bodový   náskok.   Soupeř   se však   chytil   a   vývoj   první   sady   ještě   dokázal   otočit.   Do   konce   utkání   již   hru   kontroloval,   ačkoli   Honza   dělal maximum.   Za   rozhodnutého   stavu   nastoupila   Terka   Šlehoferová   proti   Barboře   Brodové   a   nastoupila   velmi dobře.   Během   chvíle   bylo   po   prvním   setu   a   nic   nenasvědčovalo,   že   by   se   mělo   dít   nějaké   překvapení.   Nicméně Terka   ve   druhé   sadě   polevila   v   aktivitě   a   pohybu,   čehož   bojovná   soupeřka   dokázala   využít   a   srovnala   stav   na sety   na   1:1.   Srovnání   skóre   soupeřku   namotivovalo,   zatímco   Terce   se   nedařilo   nakoupnout   a   převzít   zpět iniciativu   -   1:2.   Bohužel   ani   ve   čtvrté   sadě   nepřišel   očekávaný   obrat   a   Terka   ji   k   překvapení   všech   a   k   potěšení ostravského   fanklubu   docela   odevzdala   -   1:3.   Poslední   zápas   ve   skupině   sehraje   náš   tým   dnes   odpoledne   a pokusí se získat třetí místo ve skupině.
2. 6. 2018 - Mistrovství ČR juniorů družstev 2018 - třetí zápas
Třetí   zápas   sehrál   náš   tým   U19   s   týmem   Ostrava   Squash   Klub   B. Opět    zahajovali    hráči    na    pozici    jedna    -    Adam    Bauer    a    Vojtěch Mohelník.    Adam    opět    ukázal    maximální    běžecký    výkon,    bohužel soupeř   byl   o   něco   přesnější   na   ruce   a   tak   jsme   po   prvním   utkání prohrávali   0:1.   Šanci   na   výhru   tak   šel   přiživit   Honza   Frnka   proti   Janu Netoličkovi.    Utkání    to    bylo    moc    pěkné    a    vyrovnané.    Zároveň přineslo   mnoho   úsměvných   squashových   chvil,   oba   hráči   si   utkání užili.   Vítězně   ho   nakonec   uzavřel   soupeř   a   tak   bylo   jasné,   že   náš tým   obsadí   v   základní   skupině   čtvrté   místo.   Zápas   ještě   zakončila svým   utkáním   Terka   Šlehoferová   s   Terezii   Martinkovou.   Naše   Terka   utkání   s   přehledem   vyhrála   a   zkorigovala stav týmového zápasu na 1:2. V neděli v 9 hodin pro nás bude turnaj pokračovat pavoukem o 5. - 8. místo.
3. 6. 2018 - Mistrovství ČR juniorů družstev 2018 - 8. místo týmu U19
Druhým    dnem    pokračovalo    Mistrovství    ČR    juniorů    družstev, poslední   juniorská   akce   české   squashové   scény   v   této   sezóně. Náš   klub   letos   reprezentovali   hráči   jen   v   kategorii   do   19   let,   ve složení   Adam   Bauer,   Honza   Frnka   a   kapitánka   Terka   Šlehoferová. Do   kategorie   do   15   let   jsme   bohužel   tým   letos   postavit   nemohli, neboť   všechna   naše   děvčata   této   kategorie   měla   jiné   aktivity. Zato   z   kluků   bychom   mohli   postavit   s   přehledem   týmy   dva.   Že   by se   něco   měnilo   ve   světě   modrém,   který   je   po   mnoho   let   vnímán jako   místo   s   vysokou   koncentrací   hráček?   :-)   Snad   příští   rok   s námi   některé   z   našich   mladých   děvčat   pojede   a   mladí   kluci   si budou   moct   užít   tuto   týmovou   akci,   kterou   dlouhodobě   bereme   jako   příjemný   kolektivní   výlet   se   squashem. Nejinak   tomu   bylo   i   letos.   Kromě   squashových   utkání   jsme   stihli   popovídat   o   spoustě   věcí,   využít   hezkého počasí   a   projít   se   (v   některých   případech   i   několik   kilometrů).   Pěkným   sobotním   hřebem   byla   společná   večeře   a následný   velký   ohňostroj   na   brněnské   přehradě,   spojený   s   vysmátým   cestováním.   Přes   sobotní   radovánky   nás v   neděli   od   9   hodin   opět   čekal   turnajový   program.   Proti   týmu   Morenda   Brno   jsme   zkusili   zataktizovat   a nastoupit   jen   ve   dvou   hráčích   -   na   pozici   kluka   jedna   s   Honzou   Frnkou,   který   se   v   sobotu   ukázal   v   dobrém světle   a   na   pozici   kluka   2   s   Terkou   Šlehoferovou,   pozici   děvčete   jsme   nechali   neobsazenou   -   sázeli   jsme   na výhry   uvedených   hráčů.   Jako   první   nastoupila   Terka   proti   Elišce   Jičínské   (pozice   kluka   dva).   Na   Terce   byly   s každou   výměnou   více   znát   následky   sobotního   zábavného   programu,   přesto   se   hrál   vyrovnaný   zápas   -   první dva   sety   šly   do   tie-breaku   a   stav   po   nich   byl   1:1.   I   třetí   sada   byla   velmi   vyrovnaná,   ale   Terka   ji   nakonec   nezískala a   ve   čtvrtém   setu   bylo   znát,   že   už   nemá   z   čeho   brát   -   1:3.   Po   Terce   nastoupil   k   zápasu   Honza   Frnka   s   Michalem Mikulcem.   Soupeř   hrál   hodně   razantně,   Honza   se   dokázal   ránám   trochu   přizpůsobit.   Nicméně   celkové   skóre týmového   zápasu   se   mu   korigovat   nepodařilo.   Do   zápasu   o   osmé   místo   proti   týmu   Ostrava   Squash   Klub   C jsme   opět   vyslali   plnou   sestavu.   Zahajoval   tedy   Honza   Frnka   na   pozici   kluka   dva   proti   Martinovi   Exnerovi. Honza   se   přes   nepovedený   první   set,   po   kterém   byl   trochu   rezignovaný,   dokázal   zlepšit   -   zejména   dostal   první míčky   výměn   do   zadních   rohů   (díky   včasnějšímu   nápřahu)   a   v   přední   části   kurtu   zařadil   agresivnější   údery,   než jen   volný   drop,   který   soupeř   často   doběhl   a   snadno   z   něj   zaútočil.   Nakonec   tak   Honza   sehrál   vyrovnané   utkání, ve   kterém   získal   i   set.   Do   druhého   zápasu   nastoupila   naše   jednička   Adam   Bauer   proti   Matějovi   Černému. Adam    měl    pomalejší    rozjezd,    ale    během    utkání    zpřesňoval    svoje    úděry,    ubíral    na    chybách    a    ze    zdánlivě jednoznačného   zápasu   se   stalo   drama,   které   pro   nás   mohlo   pokračovat   ještě   příznivěji,   kdyby   Adam   využil   ve třetím   setu   vypracovaný   gembol.   Soupeř   už   vypadal   velmi   unaveně   a   tak   mu   přišlo   velmi   vhod,   že   koncovku nakonec    zvládl    a    zápas    skončil.    Do    posledního    utkání    za    rozhodnutého    stavu    ještě    nastoupila    Terka Šlehoferová    s    Valerií    Hradilovou.    Terka    utkání    v    uvolněné    a    příjemné    atmosféře    zvládla    a    zakončila    svou víkendovou   bilanci   na   dvou   výhrách   a   třech   porážkách.   Adam   si   během   víkendu   bohužel   vítězství   nepřipsal.   A Honza   si   při   své   premiéře   na   akci   ČASQ   připsal   jednu   výhru   a   čtyři   porážky.   Nicméně   výsledky   nejsou   tím primárním,   za   čím   jsme   do   Brna   jeli   a   tak   odjížíme   s   pocitem   příjemně   prožitých   dvou   dní.   Upřímně,   jsme   rádi, že náročná závodní sezóna končí, že přichází čas odpočinku. Ale také už se těšíme na přípravu na sezónu další.
25. 8. 2018 - Juniorská škola squashe zahájila letošní letní soustředění
Jedenácté   letní   soustředění   JŠS   probíhá   od   pátku   24.   července   v   Kořenově.   Drobné   příjezdové   komplikace   se podařilo   rychle   a   zdárně   vyřešit,   junioři   s   trenéry   se   rychle   ubytovali   a   zahájili   program.   Kvůli   dešti   bohužel nemohla    proběhnout    tradiční    procházka    po    okolí    a    tak    jsme    večer    strávili    společně    v    chatě.    Junioři    se připravovali   na   mimosportovní   program,   který   se   letos   nese   v   tématu   indiánů.   V   sobotu   dopoledne   nám   pak počasí umožnilo absolvovat první trénink a procházku v lese, ze které si indiáni přinesli totem.
26. 8. 2018 - JŠS pokračuje na letním soustředění
…po   sobotním   obědě   se   kvůli   dešti   trochu   protáhl   polední   klid,   ale   byla   to   jediná   větší   přeháňka   dne.   Původní předpověď   byla   v   tomto   ohledu   horší   a   tak   nám   to   ani   nevadilo.   Po   dešti   jsme   stihli   většinu   aktivit,   které   jsme měli   v   plánu   -   pokračoval   trénink   rychlosti,   dynamiky,   koordinace   a   síly,   v   týmech   jsme   si   zahráli   zajímavé zápasy   frisbee   a   fotbalu,   proběhlo   pár   aktivit   v   rámci   indiánského   programu,   při   kterém   už   obratně   používáme necivilní   jména   -   Hola   Ha,   Rudý   Gonor,   Vinnetou,   Bílý   Orel,   Machu   Picchu,   Černá   Puma,   Bílá   Záře,   Pevná   Struna, Ladná Lambda, Modrá Lvice, Krvavá Šamanka, Jestřábí Oko, Blesk Zoka a Krutý Medvěd.
28. 8. 2018 - Soustředění JŠS - neděle a pondělí
Časový   rozpis   nedělního   programu   byl   totožný   se   sobotním.   Po   snídani   a   úklidu   pokojů   nastal   indiánský   čas   - indiáni   absolvovali   orientační   běh   v   lese   s   otázkovými   stanovišti.   Po   dopolední   svačině   proběhl   další   trénink   se zaměřením   na   dynamiku,   kooridinaci   a   krátkodobou   vytrvalost.   Kromě   juniorů   se   tréninků   po   celý   víkend účastnili   také   někteří   hráči   našich   ligových   týmů   a   další   squashoví   nadšenci   -   Tomáš   Pištěk   se   svými   šikovnými dcerami,   Radim   Slovák,   Cigy   a   Aditya   Jaiswal,   který   je   tu   s   námi   dokonce   na   celý   týden.   Náplní   odpoledního tréninku   byly   výběhy   do   vrchu.   Suverénním   borcem   na   trati   byl   David   Linhart,   následovaný   Pavlem   Prokšíkem, Matějem   Víškem   a   skupinkou   ve   složení   Agátka   Pištěková,   Aditya,   Radim   a   Tomáš.   Trénink   pak   pokračoval přehazovanou    a    týmovou    vybíjenou.    V    neděli    jsme    si    od    tréninku    odpočinuli.    Dopoledne    jsme    si    pod vymetenou   oblohou   udělali   krásnou   procházkou   do   polské   části   Krkonoš.   Šel   s   námi   i   táta   Adityi,   kterému   na cestě   velmi   pomáhal   Honza   Víšek.   Jen   tak   tak   jsme   stihli   oběd,   ale   stihli.   Odpoledne   indiáni   hledali   v   lese   zvěř, kterou   pak   kolili   pomocí   šípů   a   luku.   Večer   proběhlo   vyhlášení   dosud   odehraných   her,   při   kterém   bylo   zřejmé, jak všestranný indiánský kmen máme - všichni indiáni se v různých disciplínách umístili na předních pozicích.
29. 8. 2018 - Soustředění JŠS - úterý
I   v   úterý   nám   počasí   přálo.   Oproti   pondělí   se   sice   na   obloze   objevil   nějaký   ten   mráček,   ale   jen   ojediněle. Tréninky   byly   opět   zaměřené   na   koordinaci,   dynamiku,   core   a   sílu.   V   rámci   indiánských   aktivit   kmen   dopoledne skákal   v   pytlích   a   poznával   kuchařské   ingredience,   odpoledne   dobýval   území   pomocí   házení   vodních   balonků. Povedený den jsme pak završili zpíváním u táborového ohně.
30. 8. 2018 - Soustředění JŠS - poslední den
Středu,    poslední    den    letošního    letního    soustředění    JŠS,    provázelo    opět    výborné    počasí.    Po    předchozích slunečných   dnech   jsme   tak   prožili   nejteplejší   den,   čehož   jsme   náležitě   využili,   když   jsme   vyslyšeli   přání   juniorů vykoupat   se   v   bazénku.   Koupání   si   junioři   zasloužili,   když   se   jim   v   indiánském   okénku   díky   výborné   spolupráci celého   týmu   podařilo   zdolat   jednu   z   nejobtížnějších   disciplín   -   řeku.   V   indiánském   čase   proběhly   ještě   další disciplíny,   v   neindiánském   pak   trénink   zaměřený   na   koordinaci   a   krátkodobou   vytrvalost.   Večer   proběhlo slavnostní   vyhlášení,   junioři   dostali   sladké   a   věcné   ceny.   Letošní   soustředění   tedy   končí.   Jsme   rádi,   že   se vydařilo.   Junioři   vytvořili   výbornou   partu,   spolupracovali,   pomáhali   si,   každý   měl   svou   důležitou   roli.   Příjemná   a pro juniory motivující byla také aktivní účast dospělých hráčů. Děkujeme všem za vydařené dny!
2. 9. 2018 - Soustředění JŠS - pokračovali jsme squashem
Po   sedmi   dnech   v   přírodě,   na   pomezí   Jizerských   hor   a   Krkonoš,   pokračoval   předsezónní   program   JŠS   squashem v   Modrém   světě.   Squash   camp   proběhl   formou   příměstského   tábora,   od   pátku   do   neděle,   každý   den   od   8:40 do   17   hodin.   Denní   náplní   byl   squash,   dvakrát   po   jedné   hodině,   a   míčové   hry   -   přehazovaná,   volejbal,   nohejbal, vybíjená   atp.,   v   rámci   odpočinku   se   dostal   na   řadu   Bang.   A   teď   už   opravdu   nezbývá,   než   zahájit   klasický   režim školního roku…
4. 9. 2018 - Nábor juniorů do JŠS
Přes   deset   let   pohybu,   zábavy,   rozvoje   a   squashe,   i   to   je   Juniorská   škola   squashe,   která   pořádá   nábor   juniorů ve   věku   6   -   18   let.   Můžete   přijít   na   jakýkoli   ze   tří   možných   termínů   -   středa   5.   září,   čtvrtek   6.   září   či   pondělí   10. září.   Během   náboru   se   seznámíte   s   prostředím,   trenéry,   formou   tréninků   a   dozvíte   se   vše,   co   Vás   bude   zajímat. Junior   s   sebou   potřebuje   sportovní   oblečení   a   sálovou   obuv.   Pokud   sálovou   obuv   nemáte,   zapůjčíme.   Nábory probíhají   ve   výše   uvedených   termínech   mezi   15.   a   17.   hodinou   v   Modrém   světě,   Beranových   125,   Praha   9.   - Letňany. Další informace o JŠS najdete zde.  Těšíme se na Vás!