Aktuálně ze sportovního klubu
Klub organizuje zejména tréninky juniorů všech herních úrovní, dále připravuje hráče k účasti v různých individuálních a týmových soutěžích.
Info Ceník Akce pro veřejnost Prodejna Sportovní klub Aktuálně Akademie Junioři Závodní okruh
Copyright © 2006 - 2018 SK Squash Modrý Svět, z. s. Všechna práva vyhrazena, obsah stránek a veškeré texty jsou chráněny autorským zákonem, přejímání obsahu a textů bez souhlasu provozovatele stránek je zakázáno.
Týmy: E X H W Q Y POSILOVNA MASÁŽE CVIČENÍ INFRASAUNA SÁL FOTO KONTAKT PING-PONG SQUASH REZERVACE ON-LINE
JUNIORSKÁ ŠKOLA SQUASHE Pro děti a mládež od 7 do 19 let organizujeme různé aktivity. Více zde.
ŽENY A DÍVKY Pro začátečnice, mírně pokročilé i pokročilé hráčky squashe organizujeme ligu, díky které se můžete pravidelně hýbat a dobře si zahrát. Více zde.
ZÁJMOVÍ HRÁČI SQUASHE Začátečníci, mírně pokročilí i pokročilí hráči squashe se mohou účastnit ligy, ve které si dobře zahrají s hráči na podobné herní úrovni. Více zde.
REZERVACE ON-LINE ZDE
AKCE PRO VEŘEJNOST Pro širokou veřejnost organizujeme turnaje, kempy, ligy atd. Více zde.
DÁRKOVÉ POUKAZY Na Vaše přání připravíme dárkové poukazy na hodiny squashe, lekce s trenérem, permanentku či odpisový list, které mohou potěšit jako originální dárek. Dle dohody lze dárkové poukazy využít i na naše další služby, např. saunu, posilovnu, ping-pong apod.
15. 5. 2018 - Týna Vohánková jde do toho
Jak   jsme   napsali   níže,   o   víkendu   naše   extraligová   děvčata   odehrají   play-off   extraligy   ČR. Jednou   z   hráček   týmu   E   je   Týna   Vohánková.   Týna   je   squashovou   odchovankyní   našeho   klubu -    začala    hrát    v    Juniorské    škole    squashe    v    roce    2009.    V    průběhu    dosavadní    kariéry    se několikrát    zúčastnila    Mistrovství    republiky    juniorů    jednotlivců    i    družstev,    vyhrála    několik turnajů   juniorů   kategorie   B   a   několikrát   se   zúčastnila   Mistrovství   republiky   žen.   V   týmu   žen působí   od   jeho   založení   v   roce   2013,   nyní   tedy   pátou   sezónu   -   čtyři   sezóny   v   první   lize   a jednu sezónu v extralize - nejvyšší soutěži žen ČR, do které naše děvčata loni postoupila.
15. 5. 2018 - Extraholky v play-off, muži týmu X o druhou ligu - již tento víkend
Našim   Extraholkám   se   podařilo   v   premiérové   sezóně   v   nejvyšší   soutěži   žen ČR    probojovat    do    play-off.    Odehrají    ho    o    víkendu    19.    -    20.    května    v chodovském   Squash   Bowling   centru.   PŘIJĎTE   JE   PODPOŘIT   již   na   SEMIFINÁLE V   SOBOTU   19.   května   V   15   HODIN.   O   konečná   umístění   se   pak   bude   hrát následující    den    -    v    neděli    20.    května    dopoledne.    Předpokládaná    sestava našeho   týmu   -   1.   Anna   Serme,   2.   Tereza   Elznicová,   3.   Tereza   Šlehoferová. Náhradnice   -   Kristýna   Vohánková,   Irena   Vanišová,   Jana   Sigačevová.   V   rámci play-off   víkendu   probíhají   také   baráže.   V   sobotu   od   12   hodin   bude   bojovat náš mužský tým X o druhou ligu. Držte klukům palce nebo jim také přijďte zafandit. Těšíme se na Vás!
17. 5. 2018 - Terka Šlehoferová jde do toho
Další    hráčkou    týmu    žen,    který    o    víkendu    odehraje    play-off    extraligy    ČR,    je    Terka Šlehoferová,   odchovankyně   našeho   klubu.   Terka   začala   v   Juniorské   škole   squashe   v   roce 2011,   když   její   bratr   Honza   (také   dlouholetý   hráč   Juniorské   školy   squashe   a   našich   týmů) měl   ten   rok   tradičně   jet   na   klubové   letní   soustředění.   Několik   dnů   před   ním   si   však nakopl   a   zlomil   palec.   Místo   sebe   tedy   vyslal   malou   sestřičku   :-)   Terka   se   od   té   doby věnuje   squashi   velmi   intenzivně,   je   mistryní   ČR   juniorů,   několikanásobnou   vicemistryní ČR   juniorů,   vyhrála   několik   mezinárodních   turnajů   kategorie   Grand   Prix   a   Junior   Open, několikrát    byla    na    stupních    vítězů    či    těsně    pod    nimi    na    mezinárodních    turnajích kategorie   Super   Serie,   vyhrála   nespočet   turnajů   juniorů   kategorie   A   i   B.   V   týmu   žen působí od roku 2014, minulou sezónu vyhrála rozhodující zápas baráže o extraligu.
18. 5. 2018 - Terka Elznicová jde do toho
I   Terka   Elznicová   se   těší   na   své   první   play-off.   Se   squashem   začala   v   roce   2006   s naším   trenérem   Liborem   Holubem,   od   roku   2007   pak   trénovala   v   čerstvě   otevřené Juniorské    škole    squashe.    Terka    během    let    postupně    přidávala    v    intenzitě    své sportovní   přípravy   a   od   léta   2015   se   připravuje   v   zásadě   profesionálně.   V   listopadu 2015   se   poprvé   dostala   do   top   10   žebříčku   žen   ČR,   ze   kterého   pak   vypadla   jen   v jednom    měsíci.    Jejím    žebříčkovým    maximem    je    šesté    místo    dosažené    v    této sezóně.   Největším   kariérním   úspěchem   je   jistě   její   semifinálová   účast   na   letošním Mistrovství   ČR   žen.   Jednou   byla   ve   finále   turnaje   kategorie   A,   několikrát   byla   třetí.   V týmu   žen   působí   od   jeho   založení   v   roce   2013.   Minulou   sezónu   podstatně   přispěla k postupu do extraligy, ve které má pozitivní bilanci.
18. 5. 2018 - Irča Vanišová jde do toho
Již    dnes    od    15    hodin    nastoupí    tým    žen    v    semifinále extraligy   ČR   v   centru   SBC.   Bude   u   toho   i   Irča   Vanišová, dlouholetá   členka   týmu   a   výtečná   fotografka.   Irča   je   velkou squashovou   nadšenkyní   a   jsme   moc   rádi,   že   dokumentuje naše   klubové   akce   a   hráče   již   přes   deset   let.   Je   nám   ctí,   že jsme     byli     u     jejích     začátků     a     zblízka     sledujeme     její specifickou    squashovou    cestu,    na    které    se    díky    svým fotografiím     dostala     do     povědomí     široké     squashové veřejnosti    české    i    mezinárodní    -    některé    její    kousky    se objevily    i    v    magazínu    SquashSite    a    je    v    kontaktu    se zahraničními předními hráči. Irčo děkujem!
20. 5. 2018 - Tým X udržel druhou ligu
V   sobotní   baráži   o   druhou   ligu   se   náš   tým   X   utkal   s   týmem Hector    Squash    A.    Jako    první    nastoupil    za    naše    barvy Michal    Šyc    proti    Petrovi    Chmelařovi.    Byl    to    vyrovnaný zápas,      ale      soupeř      zvládl      lépe      všechny      koncovky dramatických    setů    -    0:3    na    sety,    0:1    na    zápasy.    Poté nastoupily   jedničky   obou   týmů   -   náš   Lukáš   Svoboda   a   Jan Sluka.    Lukáš    začal    zápas    výborně,    kontroloval    hru    a jednoznačně    se    ujal    vedení    2:0    na    sety.    Poté    se    však soupeř   zlepšil,   Lukáš   udělal   pár   zbytečných   chyb   a   bylo vyrovnáno.   V   pátém   setu   měl   soupeř   o   poznání   více   sil   a   s našimi    nadějemi    na    setrvání    ve    druhé    lize    to    vypadalo bledě    -    0:2    na    zápasy.    Ale    dva    sety    k    dobru,    které    se nakonec   ukázaly   jako   velmi   důležité.   Ke   třetímu   zápasu nastoupily   týmové   dvojky   -   náš   Petr   Ščučinský   a   Daniel   Vrána.   Petr   svým   výtečným   výkonem   změnil   náladu   v týmu   a   nastartoval   ho   k   obratu.   Po   precizní   výhře   11/4,   11/2,   11/2   byl   snížen   stav   na   zápasy   na   1:2   a   v   součtu bodů   jsme   na   tom   byli   lépe   než   soupeř.   Kapitán   Honza   Bílý,   který   šel   do   hry   jako   poslední,   tak   nemusel přemýšlet   o   jednotlivých   bodech,   za   zády   měl   dva   Lukášovy   sety   a   tak   mu   “stačilo”   jakýmkoli   způsobem   vyhrát nad    Robertem    Michalcem.    První    sada    byla    velmi    vyrovnaná,    ale    Honza    vzal    koncovku    pevně    do    rukou    a několika   přesnými   dropy   překvapil   soupeře   -   11/8.   Druhý   set   měl   pak   pod   kontrolou   o   něco   víc   a   zvýšil   své vedení   na   2:0   na   sety.   Nicméně   soupeř   se   nevzdal   a   poměrně   jasně   získal   třetí   sadu   pro   sebe.   Čtvrtý   set   byl nejvyrovnanější   ze   všech.   Kapitán   Johny   však   ukázal,   co   v   něm   je   a   ziskem   setu   v   poměru   11/9   odstartoval bujarou radost celého týmu, který ještě jistil náhradník Petr Kazda. Kluci děkujem! A tu druhou si zase užijte :-)
19. 5. 2018 - Extraholky vyhrály semifinále play-off 2018
V   sobotu   19.   května   2018   nastoupila   naše   děvčata   poprvé v   historii   klubu   do   play-off   extraligy   žen.   V   semifinále   je čekal   obhájce   loňského   titulu   SC   Otec   ženy   A.   První   utkání obstaraly     týmové     trojky.     Naše     mladá     naděje     Terka Šlehoferová    nastoupila    proti    zkušené    Veronice    Gaultier. Vstup   do   utkání   vyšel   Terce   výborně,   nastoupila   v   dobrém rozpoložení   a   tak   si   ji   našla   i   trocha   štěstíčka.   Nicméně soupeřka    dokázala    počáteční    manko    stáhnout    a    jak    je jejím      dobrým      zvykem,      všechny      míče      jdoucí      přes prostředek   kurtu   nekompromisně   zakončovala   -   6/11.   S Terkou    ztracený    set    však    nijak    nezamával    a    druhý    set odehrála   velmi   dobře.   Už   to   vypadalo,   že   se   jí   podaří   stav utkání    srovnat,    ale    v    koncovce    měla    i    trošku    smůly    a hlavně   soupeřka   uplatnila   své   letité   zkušenosti   -   13/15. Nicméně    Terka    zůstala    pozitivní    a    pokračovala    v    dobré hře,   která   konečně   přinesla   odměnu   -   11/8.   Čtvrtá   sada byla   vyrovnaná   do   stavu   6/6.   Pak   Terce   bohužel   na   chvíli zmizela    trpělivost    a    rázem    to    bylo    6/9.    Přes    poměrně rychlý   návrat   do   koncetrace   si   však   soupeřka   koncovku čtvrté   sady   pohlídala   a   zajistala   svému   týmu   první   vítězný   zápas.   Dále   nastoupily   jedničky   obou   družstev   -   naše Anna   Serme   a   Tereza   Svobodová.   Začátek   utkání   byl   vyrovnaný,   Terka   nasadila   poměrně   rychlé   tempo   a razantní   údery,   Anna   byla   u   většiny   úderů   později,   než   by   potřebovala   a   soupeřka   zaznamenala   i   pěkné   vítězné shoty.   Nicméně   Anně   se   podařilo   výměny   protáhnout,   postupně   se   dostala   do   tempa,   zpřesnila   v   defenzívě   a první   sadu   získala   11/5.   Do   druhého   dějství   Anna   doslova   vlétla,   tempo   její   hry   bylo   ještě   o   stupeň   vyšší   a soupeřka   ho   nedokázala   vůbec   zachytit.   Anna   hrála   bezchybně   -   11/2.   Třetí   sada   měla   totožný   průběh   jako druhá,   Anna   zaslouženě   zvítězila   a   předala   štafetu   k   rozhodujícímu   zápasu   Terce   Elznicové.   Proti   té   nastoupila Kristýna   Fialová.   Jejich   duel   byl   o   to   zajímavější,   že   přesně   před   rokem   se   spolu   obě   hráčky   utkaly   v   baráži   o extraligový   postup/sestup.   Terka   tehdy   prohrávala   0:2   na   sety,   stála   proti   mečbolu,   ale   dokázala   utkání   otočit   a udržet    postupové    naděje,    které    pak    naplnila    svou    výhrou    Terka    Šlehoferová.    Ale    zpátky    k    dnešnímu rozhodujícímu   utkání.   Terka   Elznicová   nastoupila   v   dobrém   tempu,   dobře   se   pohybovala   a   většinou   měla   hru pod   kontrolou.   Nicméně   udělala   pár   zbytečných   chyb,   Kristýna   přidala   povedené   míče   a   bylo   to   9/11.   Do   druhé sady   Terka   ve   své   hře   nic   neměnila,   jen   na   ní   byl   znát   větší   klid   a   bylo   vidět,   že   se   dostala   do   zápasu.   V defenzívě   hrála   precizně,   absolvovala   dlouhé   výměny,   na   jejichž   koncích   se   Terce   vždy   objevily   příležitosti   k útoku,   které   využívala   a   soupeřku   tlačila   -   11/7.   V   obdobném   duchu   se   nesl   i   třetí   set   -   11/6.   Čtvrtá   sada   byla vyrovnanější.   Soupeřka   přidala   více   úspěšných   útočných   míčů,   Terce   se   v   jedné   chvíli   nakupilo   více   chyb   a navypadalo    to    dobře    -    7/10.    Nicméně    Terka    je    velká    bojovnice,    přestala    chybovat    a    srovnala    na    10/10, respektive    11/11.    Další    dvě    výměny    Terka    odehrála    náramně    -    ubránila    všechny    těžké    pozice,    ze    svých příležitostí   tlačila   a   nakonec   obě   výměny   zakončila   volej   dropem   do   odkryté   části   kurtu.   Sečteno,   podtrženo   - všechny   tři   utkání   nabídly   kvalitní   squash,   zajímavou   podívanou   a   pro   nás   navíc   šťastný   konec   -   jdeme   do finále!!
20. 5. 2018 - Jana Sigačevová jde do toho
U   dnešního   finále   extraligy   nebude   chybět   ani   kapitánka našeho   týmu   Jana   Sigačevová.   Je   to   něco   přes   patnáct let,    kdy    si    Jana    poprvé    zkusila    squashové    tréninky    v Kunraticích,   ale   opravdový   zájem   a   chuť   pocítila   až   v našem    spřáteleném    klubu    Squash    Stará    Praha,    kam začala   chodit   kolem   roku   2004.   Tréninky   ji   bavily,   hrát   šlo    a    tak    začala    chodit    i    na    turnaje.    Tam    musela absolovovat     obtížnou     osobní     cestu     sžívání     se     s atmosférou     a     turnajovým     tlakem.     Pár     let     muselo uběhnout,   ale   Jana   to   zvládla   a   vyzrála.   Mezi   její   největší výsledkové   úspěchy   patří   tituly   mistryně   a   vicemistryně ČR   akademiků   a   dvanácté   místo   na   Mistrovství   ČR   žen. Janinu   sportovní   kariéru   významně   ovlivňovaly   studijní povinnosti    -    letos    získala    magisterský    titul    na    Matematicko-fyzikální    fakultě    UK.    Dokončení    této    dlouhé    a náročené   univerzitní   etapy   by   mohlo   mít   pozitivní   vliv   i   na   její   fyzickou   formu   a   třeba   ji   zase   brzy   uvidíme   na kurtu.    A    co    má    Jana    společného    s    Modrým    světěm?    Jsme    jedno    z    jejích    “doma”    :-)    V    roce    2007    byla spoluzakládající   trenérkou   Juniorské   školy   squashe.   Od   té   doby   se   v   MS   připravovala   a   věnovala   přípravě juniorů,   během   toho   hrála   v   různých   extraligových   a   prvoligových   týmech.   No   a   když   přišel   správný   čas,   kdy dorostly   hráčky,   na   jejichž   sportovní   přípravě   se   podílela,   začala   s   nimi   hrát   v   týmu   Modrého   světa   a   dnes   jsou společně ve finále. Jani, děkujem!
22. 5. 2018 - Extraholky MS - Vicemistryně ČR žen 2018 - děkujeme za podporu!!
Je     tomu     rok,     co     naše     squashová děvčata    vyhrála    baráž    o    extraligu.    V první    sezóně    v    nejvyšší    soutěži    pak skončila    třetí    v    základní    části.    Tím    si zajistila     účast     v     play-off,     ve     kterém vyhrála   semifinále   a   po   hezkém   finále (reporty    níže)    získala    titul    vicemistryň ČR.    Blahopřejeme    a    děkujeme    Anně Serme,         Terce         Elznicové,         Terce Šlehoferové,      Týně      Vohánkové,      Janě Sigačevové     a     Irče     Vanišové.     A     moc děkujeme     také     všem     kamarádům     a příznivcům     za     vydatnou     podporu     a dobrou   atmosféru   při   play-off,   během sezóny i před jejím startem.
22. 5. 2018 - Extraholky odehrály premiérové finále
S      předsezónním      heslem      do      premiérového      ročníku extraligy   “hlavně   nesestoupit”   se   nám   v   neděli   20.   května 2018    otevřely    brány    finále    play-off.    Příprava    na    utkání probíhala   hektičtěji,   než   jsme   zvyklí      a   než   jsme   čekali. Hned    po    příchodu    do    squashcentra    jsme    zaznamenali ojedinělou   přítomnost   dopingových   komisařů,   což   by   nás nechalo    chladnými,    kdyby    Terka    Šlehoferová    předchozí večer     nepoužila     nové     léčivé     náplasti     pro     uvolnění pohmožděného   nártu   ze   semifinále.   Rázem   začal   hon   po informacích,    jaké    látky    náplasti    obsahují    a    zda    nejsou zakázané.    Ukázalo    se,    že    vše    je    v    pořádku    a    můžeme uvažovat   o   zapsání   Terky   na   soupisku   k   utkání.   To   byla totiž   otázka   sama   o   sobě,   protože   zmíněný   nárt   nebyl   v   pořádku   a   rozhodovali   jsme   se   do   poslední   minuty,   zda Terka   do   finálového   zápasu   půjde,   nebo   nastoupí   kapitánka   Jana.   Ta   sice   také   nebyla   zdravotně   v   pořádku,   ale další   hráčka   Týna   ještě   do   místa   konání   nedorazila   a   tak   bychom   ji   na   soupisku   napsat   nemohli.   Po   dlouhém rozmýšlení   Terka   nakonec   do   finále   s   týmem   Haštal   W   Fotorobot   nastoupila,   do   prvního   utkání   proti   Zuzaně Kubáňové.   A   bylo   to   správné   rozhodnutí.   Terka   předvedla   nejlepší   výkon   v   životě   a   s   výrazně   favorizovanou soupeřkou   sehrála   výbornou   partii.   Skvělá   byla   hned   první   výměna   zápasu,   kdy   se   obě   děvčata   dostala   do několika   útočných   i   obranných   pozic,   ocitla   se   ve   všech   rozích   kurtu   -   parádní   upoutávka,   kterou   Terka   vyhrála. Avšak   následovala   šňůra   pěti   bodů   soupeřky   a   skóre   nevypadalo   dobře.   Terka   se   nenechala   zaskočit   a   hrála dál.    Napínavý    set    sice    nakonec    prohrála    8/11,    ale    často    soupeřku    tlačila,    rozběhávala    a    překvapovala povedenými   míči.   Ve   druhém   setu   pokračovala   v   dobrém   herním   projevu,   tvořila   hru,   bohužel   s   tím   přišly nějaké   chyby   a   docela   hodně   míčů   na   prostředek,   které   skončily   strokem   či   je   soupeřka   potrestala   -   6/11.   Ve třetím   setu   bylo   znát,   že   Terka   ztrácí   na   tempu   a   aktivitu   začala   přebírat   soupeřka.   Přes   enormní   snahu   v obraně   a   stále   slušný   herní   projev   Terka   třetí   sadu   prohrála   5/11   a   stav   finále   byl   0:1.   Nicméně   Terka   zaslouží absolutní   uznání   za   předvedenou   hru.   Stejně   jako   Anna   Serme,   která   nastoupila   do   druhého   finálového   utkání proti   Evě   Feřtekové.   Zápas   měl   podobný   průběh   jako   Annin   semifinálový   zápas   předchozí   den.   Naše   hráčka   se dostala   během   několika   výměn   do   tempa   a   na   kurtu   přesvědčivě   dominovala,   navíc   nedělala   vůbec   žádné chyby   -   11/1.   Zaskočená   soupeřka   se   o   pauze   trochu   oklepala   a   ve   druhé   sadě   působila   klidnějším   dojmem. Zároveň   s   tím   Anna   trochu   přišla   o   délku   svých   úderů   a   výměny   se   vyrovnaly.   Nicméně   na   zisk   druhého   setu   to nemělo   vliv   -   11/5.   Ve   třetí   sadě   Anna   opět   hrála   přesně   dozadu,   připravené   pozice   v   přední   části   kurtu nápaditě   a   přesně   zakončovala   -   11/2,   stav   finále   1:1.   K   rozhodujícímu   utkání   nastoupila   Terka   Elznicová   proti Natálii   Babjukové.   Ačkoli   favoritkou   na   vítězství   byla   spíše   soupeřka,   týmová   soutěž   má   specifickou   atmosféru   a to   se   potvrdilo   i   v   tomto   zápase.   Každá   výměna   utkání   byla   napínavá,   plná   snahy   a   odhodlání   obou   hráček. Obraz   zápasu   je   možné   popsat   následovně.   Soupeřka   měla   o   něco   přesnější   míče   do   zadní   části   kurtu,   Terka   je často   musela   vrátit   vysokým   krátkým   míčem,   což   zvyšovalo   množství   obranných   pozic.   Nicméně   i   Terka   si dokázala   připravit   mnoho   útočných   pozic,   zejména   voleji   a   vyšším   tempem   hry   ve   vhodných   situacích.   Největší rozdíl   byl   nakonec   v   tom,   že   soupeřka   své   pozice   využívala   o   něco   lépe   než   Terka.   Body   se   sice   průběžně připočítávaly   na   obě   strany,   skóre   často   bylo   vyrovnané,   bohužel   po   většinu   času   soupeřka   vedla,   což   na uvolněnosti   naší   hráčky   nepřidalo.   Po   výsledku   7/11,   9/11,   7/11   se   z   titulu   radoval   tým   z   Haštalu,   naše   děvčata měla   radost   z   výborného   druhého   místa.   Soupeřkám   samozřejmě   blahopřejeme,   děkujeme   jim   za   pěkné zápasy a těšíme se na příští rok :-)