SQUASH
Aktuálně o akcích pro veřejnost
Organizujeme mnoho akcí pro širokou squashovou veřejnost - kurzy různého zaměření, turnaje všech úrovní, zájmové soutěže pro pravidelný pohyb.
Info Ceník Akce pro veřejnost Prodejna Sportovní klub Aktuálně Turnaje Zájmová liga - open Zájmová liga - ženy Kurzy
1. 8. 2018 - Druhý letní kruháč pro všechny
Po   úspěšném   prvním   kruháči   s   Terkou   přichází   druhé   kolo!   V   pondělí   6.   srpna   od   18   hodin   pro   všechny,   kteří   se chtějí hýbat. Více v sekci “Kurzy”.
Copyright © 2006 - 2020 SK Squash Modrý Svět, z. s. Všechna práva vyhrazena, obsah stránek a veškeré texty jsou chráněny autorským zákonem, přejímání obsahu a textů bez souhlasu provozovatele stránek je zakázáno.
POSILOVNA MASÁŽE CVIČENÍ INFRASAUNA SÁL FOTO KONTAKT PING-PONG REZERVACE ON-LINE
JUNIORSKÁ ŠKOLA SQUASHE Pro děti a mládež od 7 do 19 let organizujeme různé aktivity. Více zde.
ŽENY A DÍVKY Pro začátečnice, mírně pokročilé i pokročilé hráčky squashe organizujeme ligu, díky které se můžete pravidelně hýbat a dobře si zahrát. Více zde.
ZÁJMOVÍ HRÁČI SQUASHE Začátečníci, mírně pokročilí i pokročilí hráči squashe se mohou účastnit ligy, ve které si dobře zahrají s hráči na podobné herní úrovni. Více zde.
REZERVACE ON-LINE ZDE
AKCE PRO VEŘEJNOST Pro širokou veřejnost organizujeme turnaje, kempy, ligy atd. Více zde.
DÁRKOVÉ POUKAZY Na Vaše přání připravíme dárkové poukazy na hodiny squashe, lekce s trenérem, permanentku či odpisový list, které mohou potěšit jako originální dárek. Dle dohody lze dárkové poukazy využít i na naše další služby, např. saunu, posilovnu, ping-pong apod.
25. 7. 2018 - Letní kruháč pro všechny
V   pondělí   30.   července   od   18   hodin   pořádáme   kruhový   trénink   pro   všechny,   kteří   se   chtějí   hýbat.   Více   v   sekci “Kurzy”.
8. 8. 2018 - Třetí letní kruháč
O letní kruháče je zájem - další proběhne v pondělí 13. srpna od 18 hodin. Více v sekci “Kurzy”.
15. 8. 2018 - A další letní kruháč
Další kruháč proběhne v pondělí 20. srpna od 18 hodin. Více v sekci “Kurzy”.
13. 9. 2018 - Úspěšné kruháče budou pravidelné!
Úspěšné kruhové tréninky pokračují od pondělí 17. září, vždy v 18 hodin. Těšíme se na Vás! Více v sekci “Kurzy”.
10. 10. 2018 - EXTRAvečer - setkání i hra s hráčkami MS - vicemistryněmi extraligy ČR 2018
12. 10. 2018 - Utkání mistryně ČR Anny Serme s Petrem Steinerem
26. 10. 2018 - Ohlédnutí za prvním kolem LSL 18/19 - ligy pro zájmové hráče a hráčky
První   kolo   nové   sezóny   Letňanské   squashové   ligy   skončilo   ve   středu   22.   srpna.   I   v   období   dovolených   a prázdnin   měli   hráči   chuť   na   squash   a   odehráli   mnoho   zápasů.   Nejvíce   vyrovnaných   utkání   se   sehrálo   ve   3.   lize. Za   největšího   bojovníka   skupiny   lze   označit   Filipa   Hátleho,   jenž   doslova   vydřel   výhry,   které   byly   odměněny postupem   do   vyšší   skupiny.   Naopak   suverénními   postupujícími   do   vyšších   lig   byli   Robert   Moravec   a   Petr Poláček,   kteří   své   všechny   čtyři   zápasy   vyhráli   s   přehledem   3:0   na   sety.   Za   zmínku   jistě   stojí   i   souboje   o   udržení v      5.   lize,   kde   hned   tři   hráči   dosáhli   totožného   bodového   zisku.   Udržet   se   nakonec   podařilo   Standovi   Suskému, zejména díky výhře 3:2 nad Jirkou Blažkem. V    Ženské    lize    sehrála    nejvyrovnanější    zápasy    Ivana    Bubeníková    ve    2.    lize.    V    této    skupině    si    nejtěsnějším      poměrem   setů   zajistila   udržení   Hana   Brožíková.   Ta   v   napínavém   klání   porazila   právě   Ivanu   Bubeníkovou. Největším   milníkem   tohoto   kola   ŽLSL   je   bezpochyby   postup   Kamily   Trnkové,   které   se   to   vydařilo   poprvé   za uplynulé   ročníky.   Do   vyšší   skupiny   postoupila   i   Irča   Vanišová,   ta   se   po   krátké   návštěvě   nižší   skupiny   vrací   díky dvěma   výhrám   do   skupiny   nejvyšší,   potvrdila   tak   dobré   výsledky   z   průběhu   minulé   sezóny,   v   níž   dlouhodobě vládla žebříčku. Chcete-li   se   také   účastnit   Letňanské   squashové   ligy   nebo   víte   o   někom,   kdo   by   se   rád   zapojil   a   užil   si   zajímavé zápasy s různými hráči, neváhejte využít možnost přihlášení se na recepci squashcentra.
12. 11. 2018 - Kruhové tréninky každé pondělí
Úspěšné   kruhové   tréninky   pro   všechny,   kteří   se   rádi   hýbají   a   chtějí   zlepšit   svou   fyzickou   kondici,   probíhají každé pondělí. Více informací najdete v sekci “Kurzy”.
13. 11. 2018 - Ohlédnutí za 2. kolem LSL 18/19 - ligy pro zájmové hráče a hráčky
Ve   čtvrtek   27.   září   skončilo   2.   kolo   Letňanské   squashové   ligy   2018/2019.   Po   dalších   bodových   ziscích   již   situace po    druhém    kole    přináší    o    něco    relevantnější    pohled    na    žebříček,    než    po    kole    prvním.    Do    první    desítky průběžného   pořadí   se   dostali   Tereza   Elznicová,   Jaroslav   Záruba,   Petr   Povolný   a   Petr   Dvořák.   Na   úplném   vrcholu se   i   nadále   drží   Petr   Steiner,   který   však   do   několka   následujících   kol   nenastoupí.   A   tak   se   otevírá   cesta   ostatním hráčům   zaútočit   na   vedoucí   pozici.   Na   druhé   příčce   je   po   zisku   takřka   padesáti   bodů   z   druhého   kola   Miloš   Liška a   na   třetí   příčku,   o   čtyři   místa   vzhůru,   poskočil   Petr   Poláček   díky   svým   dosavadním   suverénním   výsledkům,   kdy každý   zápas   vyhrál   3:0.   Největším   žebříčkovým   skokanem   kola   je   Marko   Vlachynský,   jenž   poskočil   o   21   příček vzhůru   na   18.   místo.   Co   se   týká   bojů   v   jednotlivých   skupinách,   nejtěsnější   boj   o   postup   do   vyšší   ligy   svedli   hráči v   8.   lize,   kde   nakonec   postoupil   do   vyšší   ligy   Dušan   Kolařík   díky   výhře   nad   Jakubem   Majákem.   V   Ženské   lize   byla zřejmě   největším   překvapením   trojnásobná   výhra   Hanky   Brožíkové   ve   druhé   lize   a   její   premiérový   postup   do nejvyšší   skupiny.   Postup   ze   třetí   ligy   do   druhé   si   toto   kolo   vybojovala   Ivana   Bubeníková.   V   žebříčku   ŽLSL   se událo   méně   výrazných   změn   než   v   Open   lize.   První   pozici   si   i   po   druhém   kole   drží   Lucie   Všetečková.   Na   druhou příčku   díky   uvedenému   úspěchu   vyskočila   Hanka   Brožíková.   Vedoucí   trojku   nyní   uzavírá   Terka   Engelová,   která   v nejvyšší   skupině   vyhrála   oba   své   zápasy.   Kompletní   výsledky   Open   ligy   i   samostatné   ligy   pro   ženy   a   dívky najdete v sekcích “Odehraná kola” příslušných zájmových lig, do kterých se můžete kdykoli přihlásit.
30. 11. 2018 - Report ze 3. kola LSL 18/19 - ligy pro zájmové hráče a hráčky
Třetí   kolo   aktuálního   ročníku   Letňanské   squashové   ligy   skončilo   ve   čtvrtek   1.   listopadu.   Kolo   přineslo   nového hráče   Davida   Stíbala,   který   si   zažádal   o   divokou   kartu   do   4.   ligy   a   úspěšně,   díky   výhrám   nad   všemi   spoluhráči ve   skupině,   ji   obhájil   a   je   tak   již   na   pevno   zařazen   mezi   hráče   čtvrté   ligy   pro   další   kolo.   Dalším   potěšeným hráčem   kola   je   dlouholetý   hráč   ligy   a   člen   klubu   MS   Aditya   Jaiswal,   jenž   se   poprvé   probojoval   do   nejvyšší skupiny! Naprosto   suverénní   výkony   v   podobě   čtyř   výher   3:0   předvedl   Petr   Dvořák   v   7.   lize   a      s   velkým   bodovým   ziskem si   zajistil   postup   do   vyšší   skupiny.   Podobný   výkon   předvedl   také   Tomáš   Zach   ve   2.   lize,   kde   ztratil   jen   jeden   set   a v   příštím   kole   si   tedy   opět   zahraje   s   hráči   nejvyšší   skupiny.   I   Petr   Poláček   z   5.   ligy   předvedl   velmi   jednoznačný výkon, když se třemi hráči skupiny vyhrál 3:0, čtvrtý zápas mu spoluhráč skrečoval. V   průběžném   žebříčku   se   hráči   opět   hojně   přesouvali.   Velký   skok   zaznamenal   Tomáš   Zach,   který   se   díky posunu   o   9   míst   dostal   až   na   4.   pozici!   Před   ním   si   udržel   3.   místo   Petr   Poláček,   na   2.   místo   se   o   jednu   příčku propadl   Petr   Steiner   a   do   čela   se   o   jednu   pozici   posunul   Miloš   Liška.   Do   první   desítky   hráčů   se   nově   dostal   také Jan   Junger,   který   poskočil   o   4   příčky   vzhůru.   Největším   skokanem   kola   je   nováček   ligy   David   Stíbal,   kterému   po skoku o 16 pozic patří 34. příčka. V   Ženské   části   ligy   se   odehrála   spousta   vyrovnaných   zápasů.   Jedny   z   nejvyrovnanějších   výsledků   předvedla Irena   Vanišová,   která   se   díky   vybojovaným   setům   opět   vyšvihla   do   elitní   skupiny.   Ze   3.   skupiny   si   postup   do vyšší   ligy   zajistila   Markéta   Hornová,   a   to   s   plným   bodovým   ziskem   po   třech   suverénních   výhrách.   V   průběžném žebříčku    ŽLSL    se    neudály    příliš    velké    změny,    ovšem    poskočením    o    dvě    pozice    se    do    čela    dostala    Tereza Engelová.   Hned   za   ní,   se   ztrátou   pouhého   bodu,   je   Lucie   Všetečková   a   TOP   3   uzavírá   Ivana   Čepelková,   která   se posunula o jednu pozici vzhůru.  Kompletní   výsledky   a   žebříčky   najdete   na   webových   stránkách   v   sekcích   „Zájmová   liga   –   ženy“   a   „Zájmová   liga   muži“.
2. 1. 2019 - Report ze 4. kola LSL 18/19 - ligy pro zájmové hráče a hráčky
I   ve   čtvrtém   kole   otevřené   části   Letňanské   squashové   ligy,   které   skončilo   13.   prosince,   se   objevila   divoká   karta. Tentokrát   ji   využil   dlouholetý   hráč   ligy   Filip   Matas,   vracející   se   po   pauze   způsobené   zraněním.   Filip   nakonec nedokázal   kartu   obhájit,   přestože   to   vypadalo   nadějně   až   do   konce   kola.   Velmi   brzy   na   začátku   kola   sice prohrál   s   Davidem   Stíbalem,   ale   další   vývoj   zápasů   napříč   4.   ligou   vyústil   do   situace,   kdy   Filip   potřeboval   zvítězit v   posledním   utkání   3:0,   aby   vyhrál   skupinu   na   celkový   počet   získaných   bodů   a   splnil   tak   jednu   z   možností obhajoby   divoké   karty.   S   ohledem   na   další   výsledky   se   taková   Filipova   výhra   dala   i   očekávat,   bohužel   spoluhráč se zranil a k utkání nenastoupil, takže si Filip zapsal do tabulky jen čtyři body za skreč. Naopak   potěšení   z   tohoto   kola   má   zřejmě   Zdeněk   Fuka,   který   se   vůbec   poprvé   probojoval   do   nejvyšší   skupiny! S   ním   postoupil   do   1.   ligy   také   Marko   Vlachynský.   V   první   skupině   se   pro   další   kolo   udržel   Tomáš   Zach,   který hrál   toto   kolo   velmi   efektivně   a   s   ohromnou   motivací   porazil   nejen   Terku   Elznicovou,   ale   i   Miloše   Lišku,   který několik měsíců drží první příčku celkového žebříčku. Již   nastíněná   situace   ve   4.   lize   nakonec   dopadla   nejlépe   pro   Petra   Poláčka,   který   skupinu   vyhrál.   Vyhrát   skupinu se   mu   povedlo   již   posedmé   v   řadě   a   zaslouženě   postupuje   do   3.   ligy.   Podobně   si   počíná   také   Petr   Dvořák, kterému   se   podařilo   vyhrát   skupinu   popáté   v   řadě   a   postoupil   do   5.   ligy.   V   7.   lize   se   v   tomto   kole   bohužel   spíše nehrálo.   Nejvyššího   počtu   bodů   nakonec   dosáhli   Martin   Kordek   a   Dušan   Kolařík   a   i   když   si   zahráli   o   něco méně,   mohou   se   alespoň   těšit   z   postupu   do   vyšší   ligy.   Z   postupu   do   vyšší   skupiny   se   může   poprvé   zaradovat   i Adam Šťastný! Spolu s ním postupují z deváté skupiny také Jakub Brabec a Ladislav Šťástka. Celkovému   žebříčku   nadále   vládne   Miloš   Liška,   se   ztrátou   necelých   34   bodů   je   na   2.   příčce   Petr   Poláček,   na   3. pozici   se   ze   sedmého   místa   dostala   Terka   Elznicová.   V   TOP   10   se   nově   objevuje   Petr   Povolný   a   největší   skok kola, o 17 míst vzhůru, předvedl Honza Víšek. V   ženské   části   soutěže   jsme   přivítali   novou   hráčku!   Radka   Ambrožová   naskočila   do   čtvrté   ligy.   Bohužel   musela skrečovat   jeden   zápas   a   nedosáhla   na   postupovou   příčku,   kterou   si   uhrála   Kamila   Trnková.   Poprvé   od   prvního kola   se   do   1.   skupiny   vrátila   Terka   Šišková,   která   oba   své   zápasy   vyhrála   shodně   3:1.   Zpět   ze   třetí   ligy   do   druhé se   probojovala   Ivana   Bubeníková.   V   celkovém   žebříčku   žen   se   moc   změn   neudálo.   O   dvě   příčky   si   své   postavení vylepšily Terka Šišková a Irča Vanišová. Žebříčku stále kraluje Terka Engelová. Kompletní   výsledky   a   žebříčky   najdete   na   webových   stránkách   v   sekcích   „Zájmová   liga   –   ženy“   a   „Zájmová   liga   muži“.
26. 2. 2019 - Report z 5. kola LSL 18/19 - ligy pro zájmové hráče a hráčky
V   pátém   kole   Letňanské   squashové   ligy,   které   proběhlo   od   18.   prosince   do   24.   ledna,   se   opět   odehrálo   mnoho zajímavých    zápasů,    kde    o    postupech    či    nesestupech    rozhodovaly    velmi    těsné    výsledky.    Prvním    takovým případem   byl   druhý   pokus   Filipa   Matase   o   obhájení   divoké   karty   ve   2.   lize.   A   tentokrát   byl   úspěšný!   Avšak   Filip se   pořádně   zapotil,   zejména   zápas   s   Jirkou   Hronem   byl   velmi   vyrovnaný.   Filip   ho   nakonec   vyhrál   o   pouhé   dva body   v   pátém   setu.   I   díky   tomu   divokou   kartu   obhájil   a   v   pátém   kole   nastoupí   na   pevné   pozici   hráče   druhé skupiny.   I   ve   4.   lize   byl   boj   o   postup   do   vyšší   skupiny   velmi   těsný.   Ač   zápas   mezi   Michalem   Dočekalem   a Davidem   Stíbalem   vyzněl   na   sety   poměrně   jednoznačně   (3:0),   Michal   se   mohl   radovat   z   postupu   v   součtu   o pouhý jeden bod. Za   opětovnou   zmínku   rozhodně   stojí   nezastavitelný   Petr   Poláček,   který   každé   kolo   (již   poosmé   v   řadě!),   dokázal vyhrát   skupinu   s   velkým   bodovým   náskokem   a   postoupit   o   skupinu   výš.   V   minulé   reportáži   jsme   v   podobném ohledu zmínili i Petra Dvořáka a i on ve pátém kole uspěl a postoupil o skupinu výš pošesté v řadě. V   žebříčku   se   na   prvních   pěti   pozicích   neudály   žádné   změny.   Několikaměsíční   lídr   Miloš   Liška   si   s   téměř   49 bodovým   náskokem   upevňuje   svou   pozici.   Za   ním   jsou   i   nadále   Petr   Poláček,   Terka   Elznicová,   Tomáš   Zach   a Michal   Dočekal.   Do   první   desítky   se   po   pátém   kole   probojovali   Jirka   Hron   (8.)   a   Filip   Hátle   (10.).   Velký   skok vzhůru zaznamenal Tomáš Vágner, který se posunul o 10 pozic a patří mu 16. místo. V   ženské   části   soutěže   se   v   první   a   druhé   skupině   odehrála   velmi   těsná   utkání   a   v   obou   skupinách   dosáhly   dvě hráčky   shodného   celkového   počtu   bodů.   V   první   skupině   se   i   s   jedním   skrečovaným   zápasem   podařilo   skončit na   prvním   místě   Terce   Engelové,   která   v   přímém   zápase   o   první   pozici   s   Irčou   Vanišovou   vyhrála   3:1.   Ve   druhé skupině   se   z   prvenství   a   postupu   do   vyšší   skupiny   mohla   radovat   Ivana   Bubeníková,   která   jednak   sehrála napínavé    klání    s    Hankou    Brožíkovou    s    konečným    výsledkem    3:2    a    také    slavila    výhru    3:1    nad    Ivanou Čepelkovou. V    žebříčku    nadále    a    se    značným    bodovým    náskokem    vede    Terka    Engelová,    druhou    pozici    udržela    Lucka Všetečková    a    TOP    3    stále    uzavírá    Irča    Vanišová.    Do    první    pětice    se    po    tomto    kole    probojovala    Ivana Bubeníková. Ta se posunula o jednu příčku vzhůru, stejně jako Ivana Čepelková a přeskočily tak Terku Šiškovou. Kompletní   výsledky   a   žebříčky   najdete   na   webových   stránkách   v   sekcích   „Zájmová   liga   –   ženy“   a   „Zájmová   liga   muži“.
11. 3. 2019 - Report ze 6. kola LSL 18/19 - ligy pro zájmové hráče a hráčky
S   posledním   únorovým   dnem   skončilo   6.   kolo   Letňanské   squashové   ligy.   Po   několikaměsíční   pauze   se   do soutěže   vrátil   Petr   Steiner,   který,   ač   se   hráči   v   lize   opravdu   zlepšují,   vyhrál   všechny   zápasy   a   získal   nejvyšší počet   bodů   ve   skupině.   Velice   vyrovnané   a   napínavé   zápasy   odehrál   Miloš   Liška   s   Tomášem   Zachem   a   s   Terkou Elznicovou.   K   jeho   spokojenosti   nakonec   oba   s   těsným   bodovým   výsledkem   3:2   vyhrál.   Kromě   již   zmíněných hráčů   se   v   dalším   kole   v   nejvyšší   skupině   představí   také   bývalý   prvoligista   Filip   Matas,   jenž   úspěšně,   především psychicky,   zvládl   velmi   náročný   zápas   s   Petrem   Poláčkem.   Spolu   s   Filipem   postupuje   ze   druhé   skupiny   Radim Glöckner,   který   za   ním   zaostal   o   jediný   bod,   zejména   díky   těsné   výhře   nad   Petrem   Poláčkem.   Petr   Poláček skončil na třetím místě a svou brilantní sérii postupů tak pozastavil ve druhé lize, prozatím. Další    velice    vyrovnaný    souboj    proběhl    ve    třetí    lize    mezi    Honzou    Víškem    a    Filipem    Hátle.    Náročné    utkání nakonec   vyhrál   3:2   na   sety   Honza   a   o   bod   tak   předstihl   Filipa   i   v   celkovém   bodovém   součtu,   což   mu   zajistilo druhé   místo   ve   skupině   a   postup   do   vyšší   skupiny.   Naopak   celkem   přesvědčivých   vítězství   dosáhl   ve   čtvrté   lize zkušený   Jarda   Záruba,   když   ve   třech   svých   zápasech   vyhrál   3:0.   Méně   se   mu   vydařil   jen   zápas   s   Petrem Dvořákem,   který   prohrál   těsně   2:3.   Petr   tedy   úspěšně   pokračuje   ve   vzestupném   tažení   ligami.   Přesvědčivé výkony ukázal také Radovan Manko, jenž v sedmé lize zvítězil dvakrát 3:0 a dvakrát 3:1. Bohužel   v   osmé   a   deváté   skupině   hráči   mnoho   zápasů   skrečovali.   Postup   do   vyšších   skupin   si   nakonec   zajistili ti,   kteří   odehráli   alespoň   jeden   či   dva   zápasy.   Z   osmé   ligy   postupují   Adam   Šťastný   a   Martin   Lukeš,   z   deváté   pak Jan Beskyba a Vojtěch Šťástka. V   žebříčku   zůstaly   první   čtyři   pozice   beze   změny.   Miloš   Liška,   Petr   Poláček,   Terka   Elznicová   a   Tomáš   Zach zůstávají,   avšak   do   TOP   5   se   k   nim   zcela   nově   přidává   Petr   Povolný!   Do   první   desítky   se   poskokem   o   7   míst vrátil   Petr   Steiner   a   desítku   uzavírá,   stejně   jako   minulé   kolo,   Filip   Hátle.   Výrazný   posun   žebříčkem   zaznamenal díky zmíněnému vysokému bodovému zisku Jarda Záruba, který se posunul o 9 míst a patří mu 18. příčka. V    ženské    části    soutěže    byly    celkové    bodové    zisky    v    jednotlivých    skupinách    velmi    vyrovnané,    ač    výsledky jednotlivých   zápasů   byly   poměrně   jednoznačné.   Ze   druhé   skupiny   se   do   té   elitní   vrací   Terka   Šišková,   která   své zápasy   vyhrála   3:1   a   3:0.   Ve   třetí   skupině   dosáhla   nejvyššího   počtu   bodů   Hanka   Brožíková,   i   ta   se   tak   vrací   do vyšší skupiny. V   čele   žebříčku   žen   se   stále   drží   Terka   Engelová,   za   ní   se   však   udály   změny.   Na   druhé   místo   se   posunula   Hanka Brožíková,   která   sesadila   o   jednu   pozici   Lucku   Všetečkovou   a   Irču   Vanišovou.   První   pětici   hráček   uzavírá   Terka Šisková, která se posunula vzhůru o dvě místa. Kompletní   výsledky   a   aktuální   žebříčky   najdete   na   webových   stránkách   v   sekcích   „Zájmová   liga   –   ženy“   a „Zájmová liga – muži“.
6. 5. 2019 - Report ze 7. kola LSL 18/19 - ligy pro zájmové hráče a hráčky
V   pátek   pátého   dubna   skončilo   7.   kolo   Letňanské   squashové   ligy.   Nejvyrovnanější   bodové   zisky   zaznamenali hráči   4.   skupiny.   O   pouhé   3   body   se   vítězem   skupiny   stal   Lukáš   Hošek   a   spolu   s   Davidem   Stíbalem   postoupil   do vyšší   skupiny.   O   udržení   ve   skupině,   kvůli   shodnému   bodovému   zisku,   bojovali   hráči   Robert   Moravec   a   Tomáš Vágner.   Vzájemný   zápas   rozhodl   ve   prospěch   Tomáše   a   Robert   tak   sestoupil   o   skupinu   níž.   Vůbec   poprvé   za dobu   své   účasti   v   Letňanské   lize   se   do   nejvyšší   skupiny   probojoval   Petr   Poláček,   který   postoupil   spolu   s   Jiřím Hronem.      Nejvyrovnanější   zápasy   v   tomto   kole   odehrál   Filip   Matas.   Nicméně   se   mu   nepodařilo   dosáhnout dostatečného bodového zisku, aby se v nejvyšší skupině udržel a v dalším kole bude hrát 2. ligu. V   horní   části   žebříčku   se   událo   několik   změn.   Miloš   Liška   si   přesto   nadále   drží   vedoucí   pozici.   Za   ním   se   však prohodili   Tereza   Elznicová   a   Petr   Poláček,   čtvrtým   hráčem   je   nyní   Jiří   Hron,   který   si   polepšil   o   4   příčky.   TOP   5 uzavírá   Tomáš   Zach.   Do   první   desítky   se   po   skoku   o   4   pozice   posunul   Marko   Vlachynský.   Významný   posun zaznamenal také David Stíbal, který je aktuálně na 13. pozici. V   Ženské   části   soutěže   se   oproti   Open   lize   bodové   zisky   rozdělily   celkem   jednoznačně.   Do   první   skupiny   se   po vyrovnaných   zápasech   vrací   Hana   Brožíková.   Ze   3.   skupiny   se   díky   dvěma   jednoznačným   výhrám   a   jedné   skreči dostává výš Lucie Všetečková, spolu s ní jde nahoru i Adéla Svatková. V   žebříčku   se   na   vedoucí   pozici   drží   stále   Tereza   Engelová,   která   má   stále   výrazný   bodový   náskok.   Za   ní   se prohodily   Lucie   Všetečková   a   Hana   Brožíková,   které   od   sebe   nyní   dělí   pouhé   necelé   2   body.   Další   a   poslední změnou v ženském žebříčku je prohození 6. a 7. příčky, kdy Ivana Bubeníková přeskočila Ivanu Čepelkovou. Kompletní   výsledky   a   aktuální   žebříčky   najdete   na   webových   stránkách   v   sekcích   „Zájmová   liga   –   ženy“   a „Zájmová liga – muži“.
Report z 8. kola LSL 18/19 - ligy pro zájmové hráče a hráčky - 2. 7. 2019
V   neděli   12.   května   skončilo   8.   kolo   Letňanské   squashové   ligy.   Do   tohoto   kola   využil   divokou   kartu   nový   hráč Michal   Jeník,   ale   kvůli   nemoci   ji   bohužel   neměl   možnost   obhájit.   Jedním   z   nejnapínavějších   soubojů   byla   situace mezi   hráči   5.   ligy   Jirkou   Blažkem   a   Martinem   Böhmem.   Nejtěsnějším   možným   způsobem   (stejný   celkový   počet bodů   a   výsledek   vzájemného   zápasu   3:2)   si   postup   do   4.   ligy   zajistil   Jirka   Blažek,   spolu   s   vítězem   skupiny Robertem   Moravcem.   Dalším   bodovým   kláním   o   postup   byl   zápas   mezi   Tomášem   Vágnerem   a   Stanislavem Suským   ve   4.   lize.   Vítězství   nakonec   získal   Tomáš   Vágner   a   postoupil   do   3.   ligy,   stejně   jako   nejlepší   hráč   skupiny Zdeněk   Fuka.   Ze   třetí   ligy   se   podařilo   z   prvního   místa   postoupit   Davidovi   Stíbalovi,   když   vyhrál   všechny   své zápasy.   Ze   druhé   příčky   postoupil   Petr   Dvořák.   A   do   nejvyšší   skupiny   soutěže   postupuje   Marko   Vlachynský   a Filip Matas. Po   osmém   kole   se   do   TOP   10   žebříčku   dostali   David   Stíbal   a   Robert   Moravec.   V   celkovém   pořadí   si   nejvíce polepšil Filip Matas skokem z 21. místa na 12. místo. V   ženské   části   soutěže   se   zpět   do   první   skupiny   probojovala   Terka   Šišková,   kde   pro   následující   kolo   vystřídá   Irču Vanišovou.   Z   poslední   skupiny   postupují   do   vyšší   hráčky   Ivana   Čepelková   a   Ivana   Bubeníková,   jejichž   vzájemný zápas   rozhodoval   o   prvenství   ve   skupině.   Ten   nakonec   skončil   nejtěsnějším   rozdílem,   když   3:2   na   sety   zvítězila Ivana Čepelková. V   žebříčku   se   udály   drobné   posuny.   Hanka   Brožíková   se   dostala   na   druhou   pozici   za   Terku   Engelovou,   která   však   na   první   příčce   značný   bodový   náskok.   Na   čtvrté   místo   se   posunula   Ivča   Bubeníková,   když   přeskočila   Irču Vanišovou a Terku Šiškovou.
Skončilo poslední kolo LSL 18/19 - ligy pro zájmové hráče a hráčky - 2. 7. 2019
V   neděli   23.   června   2019   skončilo   deváté   kolo   Letňanské   squashové   ligy   této   sezony   a   tím   také   celá   série Letňanské sq ligy 2018/2019. Nejvyrovnanější   zápasy   sehráli   v   uplynulém   kole   Petr   Povolný   ve   3.   lize   a   Milan   Svatoš   v   6.   lize.   Oba   odehráli většinu   zápasů   na   pět   setů   a   oba   si   vybojovali   postup   do   vyšší   skupiny.   Naopak   nejjednoznačněji   zakončil sezonu   lídr   průběžného   pořadí   Miloš   Liška,   který,   až   na   jednu   přijatou   skreč   soupeře   kvůli   zranění,   vyhrál všechny   své   zápasy   3:0.   S   divokou   kartou   nastoupil   v   odehraném   kole   ve   4.   lize   Michal   Jeník   a   podařilo   se   mu   ji obhájit. V prvním kole nového ročníku tak nastoupí právě ve 4. lize. Na   žebříčku   se   po   9.   kole   událo   mnoho   změn,   většinou   šlo   o   posuny/sestupy   o   nepatrné   množství   míst. Největší   žebříčkový   skok   si   na   konto   připsal   obhájce   DK   Michal   Jeník,   jenž   postoupil   o   10   míst   vzhůru.   Na   čele žebříčku   žádné   změny   neproběhly   –   první   čtyři   hráči   si   udrželi   pozice   po   minulém   kole.   Miloš   Liška   skončil   první s   výrazným   bodovým   náskokem,   za   ním   se   udržel   Petr   Poláček   a   na   třetí   příčce   je   Tereza   Elznicová.   TOP   5 uzavírají Jirka Hron a poprvé se zde objevuje Petr Povolný. V   ženské   části   soutěže   nastala   vyrovnaná   situace   ve   3.   lize.   Hráčky   Markéta   Hornová   a   Lucie   Všetečková dosáhly   stejného   bodového   zisku   a   obě   postupují   do   vyšší   skupiny.   Naopak   ze   2.   ligy   bohužel   sestoupila dlouholetá   úspěšná   hráčky   ligy   Irča   Vanišová,   která   musela   skrečovat   svůj   druhý   zápas   kvůli   zranění.   První   ligu tradičně   ovládla   Terka   Engelová,   i   když   tentokrát   ji   spoluhráčky   hodně   potrápily   –   Hanka   Brožíková   dokázala uhrát set a Terka Šišková dokonce dva. V   celkovém   pořadí   se   po   posledním   kole   změnilo   málo.   Terka   Engelová   udržela   první   pozici   a   poprvé   ligu celkově    vyhrála.    Minulou    sezonu    skončila    druhá    a    před    dvěma    lety    třetí.    Celkovou    stříbrnou    pozici    si    v posledním   kole   zajistila   Lucka   Všetečková,   když   přeskočila   Hanku   Brožíkovou   o   pouhých   1,2   bodu.   Hance   tak připadl   bronz,   čtvrté   místo   udržela   Ivča   Bubeníková   a   do   TOP   5   se   díky   výsledkům   v   posledním   kole   dostala Terka Šišková.